Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

"Cykanie"


wojtek_kca

Rekomendowane odpowiedzi

Krótko przedstawiam problem i proszę o sugestię/pomoc/

Qashqai 2.0 benzyna 4x4 2013 rok przebieg 30 tys.km.

w niskich temp. na dworze,na zimnym silniku przy przyśpieszaniu lub szczególnie jeździe pod górę i przyśpieszaniu/dodawaniu gazu/ bardzo ale to bardzo wyraźny dźwięk cykania /turkotania/ gdzieś z okolic tablicy rozdzielczej znikający po zdjęciu nogi z gazu.Jazda po równym z jednostajną prędkością wszystko ok,przyśpieszanie znowu te cholerne objawy.Po rozgrzaniu silnika te objawy znacznie ustępują ale nie całkiem.W lecie cykanie mniejsze.Był olej Shell 10W40/półsyntetyk/ przestawiono zapłon i o dziwo to dziadostwo znacznie ustąpiło.Przy przeglądzie gwarancyjnym zmieniłem olej na Millers 5W30 i poprosiłem o ustawienie zapłonu  jaki był na początku i ponownie problem powrócił.Poza tym samochód spisuje się super,mało pali,zapala na styk nawet na dużym mrozie-żadnych uwag.Ratujcie bo jest to tak wkurzające,że będę musiał się go pozbyć.pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to się stało, ze ktos wlal polsyntetyk 10W40 do tego silnika, przy tym przebiegu?

 

Wysłane z mojego HUAWEI P6-U06 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to się stało, ze ktos wlal polsyntetyk 10W40 do tego silnika, przy tym przebiegu?

 

Wysłane z mojego HUAWEI P6-U06 przy użyciu Tapatalka

Autoryzowany Serwis Nissana w Tarnowie wlał ten olej przy pierwszym przeglądzie po roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to bym się domagał zadość uczynienia, za wlanie oleju nieodpowiedniego do tego silnika. Ciężko ocenić ile ten olej skrócił żywotność silnika.. Gdy kupowałem auto pracownik ASO mówił, że były przypadki przy wlaniu półsyntetyka (co prawda mówił o 1.5, dci, że wtedy zatykają sie kanały olejowe i silniki te szlag trafia). :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to bym się domagał zadość uczynienia, za wlanie oleju nieodpowiedniego do tego silnika. Ciężko ocenić ile ten olej skrócił żywotność silnika.. Gdy kupowałem auto pracownik ASO mówił, że były przypadki przy wlaniu półsyntetyka (co prawda mówił o 1.5, dci, że wtedy zatykają sie kanały olejowe i silniki te szlag trafia). :-(

Scanik , nie rozpędzaj się tak z pozwem sądowym , bo ....

Pytałem w moim ASO (nie PL) jakim olejem mi zaleją silnik jak im oddam na przegląd i wymianę świec po 60K km to odpowiedzieli że właśnie 10W40 , też się zdziwiłem , taki prykaz z Nissana na Europę .

Podejrzewam że wcześniej też był zalany tym olejem , a ja przestudiowałem instr obsł. i stoi jak wół do HR16DE i HR20DE olej 5W30 i teraz najważniejsze !

....wyciągały sie łańcuchy rozrządu , może to miało związek nie tyle z materiałem z którego wykonano łańcuch a z klasą oleju , moze po głębszych badaniach wyszło że 10W40 daje lepsze efekty ochrony łańcucha niż 5W30 co prawda kosztem gładzi cylindrów i może panewek , ale suma sumarum wychodzi zdrowiej ?

...i secundo , zauwazyłem sam na własne ucho że silnik jest głosniejszy na oleju 5W30 niz był poprzednio , zamierzam wlać zalecany olej przez ASO , choć wzbraniam sie przed pół syntetykiem i rozważam też zakup 5W50 za poradą Edwarda .

 

Dla mnie to cykanie wygląda na któryś zawór , objawy klepania jak nietrzymający ciśnienia popychacz hydrauliczny , ale w tym silniku nie ma takich popychaczy a luz zaworowy ustawia sie ręcznie , więc coś z dźwigienką popychacza zaworu ???  TYLKO GŁOŚNO MYŚLĘ  100% pewności nie mam ! ...bo jeszcze to przestawianie zapłonu ....?

Dobry mechanik i stetoskop na uszy i musi znaleźć źródło stukania , bo chyba nie panewka tak postukuje .

 

Stuka dół silnika czy góra ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Almerze zmienili swego czasu(przy przebiegu 45kkm po wymianie lancucha-gwarancja) 5w30 na tez syntetyczne Syntetyk 10w60 i na tym oleju auto bez problemów przejechało ponad 200kkm!wiec jeśli zmieniasz na 10 W ,to zmień właśnie na 10w60 ,bo dla łańcucha właśnie dolna wartość jest ważna.

Panewka by waliła metaliczne coraz bardziej wraz ze wzrostem obrotów i wyraźnie z dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to przykra sprawa z tym olejem i szczerze rozumem, ze wkurza Cie to cykanie. Moze warto zdjąć pokrywe pokrywe i zerknac na luzy zaworowe. Koszt nie wielki

 

Wysłane z mojego HUAWEI P6-U06 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...