Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

KĄTY NACHYLENIA TYLNICH KÓŁ


FOTOIKAR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Ja z takim problemem. Ale od początku. Jak spadł śnieg, mój Pathfinder nagle zgłupiał na drodze. Zaczął mi tańczy po śliskim : śniegu, lodzie , breji ( a na suchym wszystko ok ). Wystraszyłem się i poleciałem do diagnosty, żeby mi sprawdził zawieszenie, amortyzatory, luzy, hamulce i zbieżność. Okazało się że z przodu wszystko jest dobrze, ale z tyłu mam złe kąty nachylenia kół i zdarło mi obie opony od środka. Mam teraz tak zwane sliki. Poradzono mi żebym zrobił całą geometrię zawieszenia i ustawił te kąty. W jednej z firm, która się tym zajmuje, w katalogu nie znaleźliśmy danych regulacji kątów dla Pathfindera. Miał może ktoś taki problem ? Wiecie gdzie takie dane znajdę ? Tylko serwis ? Bo w serwisie gdy o tym wspomniałem to od razu "uprzedzili o możliwej wymianie tylnych wahaczy" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki  :spoko:

 

Dzwoniłem do dwóch serwisów z pytaniem czy mi udostępnią te dane i powiedzieli - NIE. Zapraszają do siebie na regulację. 


A jeszcze jedna prośba. Masz może jeszcze serwisówkę z geometrią przodu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Miałem kiedyś to samo, tylne kapcie zeżarłem do połowy " na gładko" w bardzo szybkim tempie. Kapnąłem się po tym, że mi piszczały koła na rondzie, więc zrobiłem całą zawiechę, przód i tył 100% z wymianą wszystkich śrub regulacyjnych (mimośrodowych). Pojechałem na zbieżność i obsługa miała dostęp do geometrii wszystkich pojazdów w tym i do Patha.  Problem stanowiło tylko to, że mam zawiechę + 2" i  nie mógł ustawić kąta wyprzedzenia przednich kół, więc zrobił to na czuja i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...