Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Qashqai II. Uszczelki szyb nie zbierają wody.


Szałek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Jestem nowym i szczęśliwym posiadaczem QQ II od kilku dni i napotkałem się na rzecz, która mnie bardzo niemiło zaskoczyła. Wsiadłem rano do samochodu, szyby z zewnątrz miały rosę więc postanowiłem je opuścić i z powrotem zamknąć, żeby pozbyć się wody.

Niestety, okazało się, że efekt był praktycznie żaden. Woda na zewnątrz szyb pozostała. Uszczelki jej nie zgarnęły.

 

Powiedzcie mi, czy to normalne, czy to taka "niedoróbka" nissana i tak ma być????

W mojej starej Skodzie Octavi, która miała 12 lat szyby po opuszczeniu i podniesieniu były wytarte z wody, a tu auto nówka sztuka i Japończyk a taka "niespodzianka".

 

Powinienem reklamować to czy nie ma szansy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś wszystko było lepiej wykonane. Uszczelki powinny dolegać tak by woda nie ściekała do wnętrza drzwi, ale to tak powinno być, jest tak jak jest. gdy woda nie ścieka do wnętrza drzwi są one suchutkie w środku  nic wilgotnieje a tym samym nic się nie psuje a co za tym idzie ASO nie mają co robić a co za tym idzie nie mają zysku a co za tym idzie trzeba przeorganizować wszystko tak by warsztaty prosperowały a klient był zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak się z tym pogodziłeś colins???? Kupiłeś nowe auto i po prostu powiedziałeś sobie "tak musi być"???
Ja nie odpuszczę i będę to reklamował.

Uszczelka ma uszczelniać i jeśli tego nie robi, to jest to podstawa do reklamacji.

I to z dwóch powodów:

Po pierwsze wpuszcza wodę do drzwi co może powodować wilgoć w aucie a potem jakieś gnicie czy coś.

Po drugie kwestia bezpieczeństwa: nie widzisz co się za oknem dzieje i musisz wysiąść, żeby szybę gumką zetrzeć przed wyjechaniem z parkingu.

 

Mam więc pytanie czy ktoś już to reklamował i jaka była ewentualna odpowiedź ze strony serwisu Nissana???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj, uspokój się, policz do dziesięciu. Potem poczytaj dział nowego QQ na naszym forum. Wtedy zrozumiesz, że ten problem, to jest akurat pikuś w porównaniu z innymi, które pojawiają się w tym modelu.

Nawiasem mówiąc ten akurat problem, to nie jest żaden problem (no może taki, że uszczelka nie zbiera wody i gorzej widać). W żadnym aucie (nawet najdroższym) te uszczelki nie zapewnią pełnej szczelności. Naturalne jest, że woda dostaje się do środka drzwi i po to są na dole drzwi otwory odpływowe żeby sobie nimi spłynęła.

Póki będą drożne, to nic Ci z tego powodu nie zgnije, a przynajmniej nie od razu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet jak musze gdzies przylozyc czytnik zblizeniowy nie otwieram okna tylko cale drzwi, inaczej wszystko bedzie zapaprane, tylko latem otwieram okno. Nie chce psuc koledze radosci posiadania nowego samochodu ale dla mnie to bedzie pierwszy i ostatni Nissan jakiego kupilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak myślałem że sobie z czasem zmienię na J11 bo bardzo mi się podoba ale jak czytam o tych wszystkich usterkach to się zaczynam zastanawiać, zwłaszcza że J10 też idealny nie jest. Uszczelki moim zdaniem też słabo zbierają wodę, a prędkość otwierania tylnych szyb to jakiś żart, nie mówiąc już o próbie otwarcia wszystkich jednocześnie. Kable się gotują ..

 

 

Wysłano z Nokia Lumia 925

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam tak:

Kupiłem auto nowe, z przedłużoną gwarancją na 5 lat i zamierzam z tego korzystać. Uszczelki na pewno zgłoszę i dam znać w tym wątku o tym jak sprawa się zakończy.

A co do dalszych losów to nie będę na razie pesymistą na wyrost i postaram się nie psuć sobie radości z posiadania nowego auta gdybając co się może wydarzyć w przyszłości :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesz sie autem jak najdluzej, to najwazniejsze. Niech sie nigdy nie znudzi :).

A szyby wycieraj irchą tudzież inna szmatką nie otwierając i po jakimś czasie radość z posiadania wróci bo zapomnisz o problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki CapitanRandall, lubię ludzi optymistycznych, bo sam taki jestem :-) Pozdrawiam Sztokholmu, sympatyczne miasto, które mi się fajnie kojarzy ;-)

Dzięki TESTER 1956 - masz rację, przeboleję ten mały mankament w zamian za wiele innych fajnych rzeczy ;-)

 

ODPOWIEDŹ  Z SERWISU NISSAN SZCZECIN POLMOTOR:

"Uszczelka szyb bocznych w Nissanie nie ma funkcji usuwania wody z szyb bocznych i nie jest to wadą samochodu. Odstęp między szybą a uszczelką jest spowodowany specyficznym wyprofilowaniem szyby (jej wgięciem) i nie ma możliwości aby uszczelka zbierała wodę na całej powierzchni szyby.

Dla porównania robiliśmy próbę w innych Nissanach modelu "J11" i sytuacja jest podobna jak u Pana"

 

Sam nie wiem czy dalej próbować dochodzić tego jaką funkcję pełni USZCZELKA. Na razie chyba dam sobie spokój...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przednia szyba też jest specyficznie wygięta. I tym tokiem rozumowania jak będzie problem z wodą na szybie to nie zgłaszaj się do ASO. ;)

A w Twoim Xsie 1,9 uszczelka usuwa wodę? Bo u mnie nie i pewnie jest tak w wielu innych markach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę, nigdy nie zwracałem uwagi na ten szczegół. Idę i zaraz potwierdzę.


Przednie całkiem ładnie zbierają wodę zostało kilka kropel, tylne mogłyby się bardziej postarać le jest znośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki CapitanRandall, lubię ludzi optymistycznych, bo sam taki jestem :-) Pozdrawiam Sztokholmu, sympatyczne miasto, które mi się fajnie kojarzy ;-)

Dzięki TESTER 1956 - masz rację, przeboleję ten mały mankament w zamian za wiele innych fajnych rzeczy ;-)

 

No i to jest właściwe podejście do sprawy...

 

ODPOWIEDŹ  Z SERWISU NISSAN SZCZECIN POLMOTOR:

"Uszczelka szyb bocznych w Nissanie nie ma funkcji usuwania wody z szyb bocznych i nie jest to wadą samochodu. Odstęp między szybą a uszczelką jest spowodowany specyficznym wyprofilowaniem szyby (jej wgięciem) i nie ma możliwości aby uszczelka zbierała wodę na całej powierzchni szyby.

Dla porównania robiliśmy próbę w innych Nissanach modelu "J11" i sytuacja jest podobna jak u Pana"

 

Sam nie wiem czy dalej próbować dochodzić tego jaką funkcję pełni USZCZELKA. Na razie chyba dam sobie spokój...

Powyższe potwierdza w całej rozciągłości to o czym pisałem wcześniej. Tak ma być bo liczy się kasa a przy długowieczności auta to po prostu nie możliwym się staje. Dlatego raz jeszcze napiszę, że podjąłeś właściwą decyzję by problem zbagatelizować.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Też chciałem potwierdzić ten efekt z szybami , coraz bardziej mnie ten samochód irytuje ze względu na niedoróbki , a już konstrukcja drzwi to chyba najbardziej . Wyginanie się drzwi podczas otwierania i zamykania szyb to efekt bardzo słabej konstrukcji samych drzwi , blacha w środku tak słaba,że nie trzyma stabilności , Wydaje mi się że ten efekt będzie coraz gorszy z wiekiem .

Uszczelki - dolna czyli ta która powinna zgarniać wodę jest za krótka i za głęboko  , jest w miarę szczelnie ale tylko gdy szyba zamknięta w całości ( siła naciągu sinika dociska ją do góry  i na zewnątrz . Podczas otwierania  siła działa na dół i do środka -przez to powstaje szpara , szyba odstaje od uszczelki i nie zgarnia wody .   Wydawało by się ,że przynajmniej jak zamkniemy samochód  to jest szczelny , niestety nie . Przynajmniej w moim modelu , proszę sprawdzić jak w waszych . Uszczelka dolna jest za krótka i ma takie małe szczeliny 2-3mm z lewej i prawej strony . I teraz najlepsze . Jak pada deszcz woda spływa po szybkie i wlatuje w uszczelkę , jak już wypełni uszczelkę co zajmuje chwilę to rozpływa się na boki i tymi małymi otworkami wpływa sobie spokojnie do środka drzwi ,

Problem zauważyłem podczas wygłuszani drzwi przednich jak wjechałem mokrym samochodem do garażu , rozebrałem drzwi , chciałem przyklejać w środku matę ,a tu mi kropelki wody na rękę kapią . Mojej radości nie było końca ;)

Mam nadzieję ,że uda się na forum opracować jakiś "patent " bo moim zdaniem problem jest poważny , są otwory na dole drzwi które służą do odprowadzania wody ( chociaż w przypadku nissana powinien być zamontowany system kanalizacyjny - sorry musiałem napisać ) ale działają poprawnie tylko gdy samochód stoi równo w poziomie , jeżeli przód lub tył auta są podniesione to woda w niewielkiej ilości będzie się gromadzić z przodu lub z tyłu drzwi , a poza tym ciągła wilgoć w drzwiach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...