Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana żarówek podświetlających tablice rejestracyjne QQJ10


peceq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WItam, jak w temacie, jak to łatwo zrobić, chce zamówić ledy, wyczytałem że wchodzą W5W ale chce wcześniej sprawdzić jak są mocowane, ktoś coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ledy W5W maja takie same trzonki jak szklane,nie ma problemu z wymianą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diabeł tkwi w szczegółach, kolega napisał "lekko podważyć" i naprawdę z wyczuciem (powinien być otworek na śrubokręt) trzeba to zrobić by nie pisać kolejnego posta gdzie taką płytkę kupić można. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Musisz uważać aby nie kupić zbyt długich żarówek ledowych W5W, bo wtedy nie wejdą w klosz.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie chce zobaczyć jak są montowane czy z boku czy z góry bo wtedy kupie takie ledy ktore świecą tylko na jedną stronę ;)

a przy okazji bo nie moge znależc tematu świateł pozycyjnych, wymiana jest równie prosta ? Przymierzam siędo ledów z soczewkami i jestem ciekaw jaki jest tego efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie z soczewka. Bardzo ladnie swieca na bialo juz 2 rok. Wczesniej mialem je w note teraz w qq j11

post-43427-0-69644600-1452592166_thumb.jpg

Edytowane przez Pieer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie chce zobaczyć jak są montowane czy z boku czy z góry bo wtedy kupie takie ledy ktore świecą tylko na jedną stronę ;)

a przy okazji bo nie moge znależc tematu świateł pozycyjnych, wymiana jest równie prosta ? Przymierzam siędo ledów z soczewkami i jestem ciekaw jaki jest tego efekt

Pozycyjnych przednich czy tylnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pozycyjnych przednich czy tylnych?

 

 

taki mały szczegół - przednich oczywiście, chociaż o tylnych kolega może też wspomnieć. Jak wymieniać to po całości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylne są LED-owe fabrycznie (przynajmniej w modelach po lifcie).

Natomiast w przednich trudno jest wyjąć oprawkę bo jest bardzo mało miejsca i trzeba mieć małe japońskie dłonie.Żeby wyjąć oprawkę należy obrócić ją najpierw o 90 st. w lewo a potem wyciągnąć. Natomiast wymiana żarówki jest banalna bo trzeba jedną wysunąć a drugą wcisnąć w oprawkę. I potem znowu małe japońskie dłonie aby z powrotem włożyć oprawkę w gniazdo. Ja przy tych operacjach nieźle się pokaleczyłem bo wokół same ostre krawędzie blach i plastików.

Ale pamiętaj, że reflektor QQ ma homologację z żarówkami W5W żarowymi i dokładny diagnosta na przeglądzie może się do tego przyczepić.

Edytowane przez Yan_2007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info, ktoś poradził sobie bez okaleczenia i małych chińskich rączek :)

Oświetlenie tablicy rejestracyjnej.

Stojąc od tyłu samochodu lewą oprawkę śrubokrętem przesuwasz w lewo lekko ja podważając z prawej strony. Z prawą podobnie przesuwając w prawo. Robiłem to więc sprawdzone. Żarówki są montowane gniazdami do osi samochodu czyli lewa oprawka ma gniazdo po prawej stronie gdzie masz podważać, a prawa po lewej.

Niestety wymiana przednich żarówek graniczy z cudem. Za bardzo nie ma co odkręcić żeby się do nich dostać.

Edytowane przez Author53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie chce zobaczyć jak są montowane czy z boku czy z góry bo wtedy kupie takie ledy ktore świecą tylko na jedną stronę ;)

a przy okazji bo nie moge znależc tematu świateł pozycyjnych, wymiana jest równie prosta ? Przymierzam siędo ledów z soczewkami i jestem ciekaw jaki jest tego efekt

 

W oświetleniu tablicy żarówki są zamontowane pod skosem, ale bierz takie, które świecą dookoła i nie są za długie, bo nie wejdą.

Z przodu mam coś takiego: http://allegro.pl/zarowka-led-w5w-alu-10x-smd-5630-canbus-biala-fv-i5085006886.htmlTu muszą być trochę dłuższe niż te oświetlające tablicę.

Ładnie świecą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ok żaróweczki wymienione na ledy: http://allegro.pl/led-6-x-smd-canbus-boczna-t10-w5w-can-bus-gratis-i4958563428.html.
Efekt widoczny na zdjęciu. Może i świecą trochę za mocno ale ma to swoje plusy zwłaszcza jak się posiada kamerę cofania. W ciemnościach lepiej oświetla podłoże.

Musiałem dokonać pewnych modyfikacji:

Aby w/w diody weszły trzeba było podważyć wyłamać szybkę w obudowie aby móc je przekręcić (póżniej delikatnie zaaplikowałem superglue aby się trzymało)
W obudowie wyłamałem plastiki zaznaczone jak na rysunku aby prawą obudowę wsadzić odwrotnie. Tak jak wspominaliście wcześniej diosy są montowane pod skosem i montując oryginalnie w/w zestaw strumień światła zawsze padał na prawą stronę co psuło walory estatyczne.

BTW. Czy u was tablica rejestracyjna jest zamontowana niekoniecznie w samym środku ? Ciekaw jestem jakie są otwory montażowe.

post-95109-0-45643100-1453590316_thumb.jpg

post-95109-0-56969500-1453590349_thumb.jpg

post-95109-0-37877000-1453590377_thumb.jpg

Edytowane przez peceq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadą podczas takich czynności jest "nie psuć" a przynajmniej starać się, bo nie zawsze się udaje,  by tak było. Mogłeś poszukać takich led by nie trzeba było wyłamywać i kleić bo to się przyszłości, przy kolejnej wymianie,  może zemścić. Ale sam efekt spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probowalem ewentualnosc ponownej wymiany i dziala dobrze, ledy chcialem stricte kierunkowe stąd ten wybór, nawet gdy wylamalem w/w plastik to i tak moze on działać w pozycji pierwotnej, czasrm trzeba iść na ustępstwa, z zewnatrz nie widać zadnych imgerencji :)

 

Wyslane z mojego Xperia Z3 Przy uzyciu Tapatalka

A co z waszymi tablicami tez sa lekko krzywe?

 

Wyslane z mojego Xperia Z3 Przy uzyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam.wczoraj wymienilem na zarowki z ogloszenia;

http://allegro.pl/show_item.php?item=5982873864

rewelacyjne i przy zakupie mailowym pare zlotych gosciu taniej sprzedada ;-)

Zrób jakies foto :)

 

Wyslane z mojego Xperia Z3 Przy uzyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ledy CREE mają "kopa", mam lampke do roweru z jednym takim "ledzikiem" i wydaje mi się że świeci lepiej niż xenon :)

Również czekam na foto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj wieczorem zaatakuje autko to bedzie najlepszy wynik;-)


post-82401-0-27834800-1458759707_thumb.jpgpost-82401-0-83400800-1458759716_thumb.jpgpost-82401-0-38162900-1458759724_thumb.jpgpost-82401-0-71432500-1458759735_thumb.jpgpost-82401-0-81151900-1458759755_thumb.jpgpost-82401-0-63768800-1458759763_thumb.jpgpost-82401-0-92406600-1458759772_thumb.jpgpost-82401-0-75637500-1458759782_thumb.jpgpost-82401-0-78006100-1458759790_thumb.jpgpost-82401-0-48826200-1458759801_thumb.jpgpost-82401-0-25322400-1458759811_thumb.jpgpost-82401-0-29296300-1458759818_thumb.jpgpost-82401-0-04973500-1458759829_thumb.jpg

 

Zaznaczam ze zdjecie zdjeciu nie rowne co prawda ;-) 

ale co moglem i jak moje manualne rece pseudo fotografa pokazaly to dla Was ;-) trzymajcie sie cieplo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PeRŁAziomal, a jaką masz w lampce oświetlenia bagażnika? Tam nie wejdzie nic długiego, przez to pytam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dzisiaj wieczorem zaatakuje autko to bedzie najlepszy wynik;-)

 

attachicon.gif100_4428.JPGattachicon.gif100_4429.JPGattachicon.gif100_4430.JPGattachicon.gif100_4433.JPGattachicon.gif100_4435.JPGattachicon.gif100_4436.JPGattachicon.gif100_4437.JPGattachicon.gif100_4438.JPGattachicon.gif100_4439.JPGattachicon.gif100_4440.JPGattachicon.gif100_4441.JPGattachicon.gif100_4442.JPGattachicon.gif100_4443.JPG

 

Zaznaczam ze zdjecie zdjeciu nie rowne co prawda ;-) 

ale co moglem i jak moje manualne rece pseudo fotografa pokazaly to dla Was ;-) trzymajcie sie cieplo.

Jakbyś miał określic barwe tych diod ? po zdjęciach widać że dają niezle po oczach, rozumiem że wszędzie masz jednakowe ? nie przeszkadzają gdzieniegdzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doberek. Jesli chodzi o bagaznik specjalnie zamowilem takie dlugie gdyz;

w postojowki podchodza bez problemu

tablica rejestracyjna bez problemu

bagaznik ; przy odpowiednim ustawieniu zarowki mam teraz oswietlony caly bagaznik a nie jak wczesniej zza klosza tyle swieci ze pozal sie boze...

zarowka swieci w poziomie oczywiscie klosz zostal zdemontowany.

jedynie w schowku zarowka nie wchodzi;ale za to swieci. przy odpowiednim kacie jest wpieta lecz najlepiej byloby zdemontowac plastik wlozyc zarowke i sie w najblizszym czasie okaze czy sie sprawdzi ;-)

 

Barwa; mysle ze tak jak w ogloszeniu macie pokazane i napisane; bialy ksenon ;-) 

zakupilem 10 sztuk do samochodu i wyszlo mi 240 zl przesylka w cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt super, prawie jak moje nowe oświetlenie w garażu, aż oczy bolą tak jasno :D Tylko ja za bardzo nie chcę już dokładać zewnętrznych rzeczy, bo pomału odnoszę wrażenie, że zaczynam przesadzać z ingerencją w samochód, a najbardziej w instalację elektryczną :)

A co jak chcesz zdemontować półkę? Masz to na jakimś konektorku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...