Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T31] oryginalny subwoofer warto?


borge

Rekomendowane odpowiedzi

witam

zastanawiam sie czy warto inwestowac i zalozyc oryginalny subwoofer do T31?

mam watpliwosci co do jakosci dzwieku z powodu umieszczenia glosnika w kole zapasowym

ktos z wlascicieli wersji LE Platinum ew. posiadajacy taki glosnik we wnece kola zapasowego moglby sie podzielic wrazeniami?

 

druga sprawa to pytanie czy oprocz glosnika nelezy dokupic jakis wzmacniacz? rozmawialem z pracownikiem firmy zajmujacej sie caraudio i uslyszalem ze oryginalny sub. Bose do T31 posiada wzmacniacz aktywny wewnatrz, prawda czy falsz?

 

pozdrawiam

 

edycja:

poniewaz admin na moja prosbe przeniosl temat z Car Audio przypomne sie ; )

nikt nie mial subwoofera w kole zapasowym? nikt nie slyszal jak taki glosnik gra?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem taki głośnik w innych autach, najczęściej bose. Zrobisz lepiej montując wzmak i lepsze głośniki w drzwiach, efekt będzie lepszy. Ewentualnie skrzynka do bagażnika. Każda będzie lepsza niż taki sub. Kable zasilająco sygnałowe i tak musisz ciągnąć. Ten z xa jest chyba w Renault i Mazdzie i tam je słyszałem. Z tego co pamiętam to były aktywne. Jednak nic to nie da bo jest tam 16cm głośnik i chude kabelki jak w radiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te subwoofery nie są jakies mega, ale za to są tanie i proste w montażu. Pracownik miał racje ten subwoofer ma wzmacniacz wbudowany wiec nie musisz kombinować tak jak w przypadku wzmacniaczy firm głośników do których potrzeba dodatkowy wzmacniacz. Jak nie jesteś audiofilem i chcesz niedrogo poprawić bas to jest to jakieś rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a da radę zamontować taki oryginalny subwoofer do T31 z 2008r. z fabryczną nawi? (duży ekran u góry)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj wtyczki w boczkach lub w zapasie. Jak jest taka biała chyba z 4-6 przewodami to ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie jesteś audiofilem i chcesz niedrogo poprawić bas to jest to jakieś rozwiązanie.

audiofilem nie jestem, nie wierze w skutecznosc 'zlotego' interkonekta za tysiace zlotych do zestawu grajacego choc mam swiadomosc dzialania ustrojow akustycznych

 

cena to 300-400 zyli. A jest Kolo co chce na alle 1000.

wiem, ten tanszy to tylko subwoofer, ten za 1000 to caly zastaw ze wzmacniaczem do satelitow

 

BTW ciekaw jestem czy na wiazce z tylu jest kabelek z wtyczka czy trzeba bedzie sie 'wciac' i dopiero wyprowadzic ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest wiązka z wtyczką. jak nie ma to musisz prowadzić identycznie jak do nowej skrzynki łącznie z zasilaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...