Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Klopoty z uruchomieniem silnika


Gość Hero
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dziwny objaw od paru dni, musze czasem przez 10 min krecic rozrusznikiem zeby zapalil silnik, a czasem wystarczy chwila zeby wystartowal, najbardziej podejrzewam ze to moze byc cos zwiazanego z elektronika lub immobiliserem bo reszte sprawdzilem i wyglada normalnie...

Co ciekawsze jest to ze jak juz zapali to pracuje bez najmniejszych problemow, nie ma zadnych negatywnych symptomow, oczywiscie do kolejnego zgaszenia silnika i prob jego odpalenia...

Poddajcie jakis pomysl, bo ani ja ani moj mechanik nie wie czemu tak sie to zachowuje...

P.S. Czy czujnik polozenia walu moze byc powodem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, rozrusznik kreci bez problemu...Ja jednak podejrzewam elektronike bardziej...Zastanawiam sie tylko gdzie sie z tym udac...Bo chwilowo mam niedobór hajsu hehe

Jedyne najlepsze miejsce ktore moge Ci doradzic , ktore jest blisko Ciebie to Piaseczno.....Jest tam niezly zaklad Elektoniki ...Problem w tym ze sa dosyc drodzy......Ja uswiadczylem tej przyjemnosci...ale nie mialem wyjscia w Czestochowie nikt nie potrafil tego naprawic nawet SERVIS. A problem mialem wlasnie przy odpalaniu . Jak juz odpalil to chodzil OK. Jesli jednak sie zdecydujesz tam podjechac to poszukam jutro wizytowki, bo mam gdzies w firmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa i jeszcze jedno apropo czujnika polozenia walu. Jesli byloby cos nie tak z czujnikami to komputer powinien to wychwycic..

 

jesli auto nie pali nie wychwyci, ja mialem missfire i nic ecu nie pokazywal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli auto nie pali nie wychwyci, ja mialem missfire i nic ecu nie pokazywal

 

Moze masz racje, ale u mojego kumla w Maximie 96 jak mu sie zaczal pierniczyc czujnik wlaka rozrzadu ten u gory to komputer blad wylapywal.

 

Co masz na mysli mowiac ze jak auto nie odpali to nie wychwyci?

TZN ze jak odpali to wylapie blad ?

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja nie mam zadnej sygnalizacji bledow...

Dzisiaj bylem u elektronikow i po obejrzeniui sytuacji z bliska stwierdzili ze komputer daje opozniony sygnal do pompy paliwa i dlatego czasami tak nie chce odpalac a czasem pali od razu...

Dopiero w sobote przyjada znajomi z komputerem z ASO Nissan i postaram sie zresetowac ustawienia u mnie i mam nadzieje ze to pomoze, jak nie to kanister z benzyna na dach i zapalki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja nie mam zadnej sygnalizacji bledow...

Dzisiaj bylem u elektronikow i po obejrzeniui sytuacji z bliska stwierdzili ze komputer daje opozniony sygnal do pompy paliwa i dlatego czasami tak nie chce odpalac a czasem pali od razu...

Dopiero w sobote przyjada znajomi z komputerem z ASO Nissan i postaram sie zresetowac ustawienia u mnie i mam nadzieje ze to pomoze, jak nie to kanister z benzyna na dach i zapalki :)

 

Z tego co piszesz to wynika ze masz identyczne objawy jak ja. U mnie resetowanie komputera nic nie pomoglo. Nawet komputer nowy podpinalem i nic. Optymistycznie jednak zycze Ci zeby reset pomogl. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A znalazles w koncu przyczyne ? Bo moze mam cos podobnego i naprowadziloby mnie to na jakis slad...

 

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=7135

Mysle ze jak to przeczytasz to wszystko bedzie jasne.

Jakbys chcial to mozesz do mnie zadzwonic to Ci szybko wszystko opowiem. Daj znac na GG to dam Ci moj numer telefonu.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez zachodzi podejrzenie ze chodzi o czujnik polozenia walu, ktory z tego co mi powiedziano zostal nieco uszkodzony podczas pamietnego rozsypania sie kola pasowego walu...Po autodiagnostyce co prawda nie wskazano jednoznacznie na niego ale jest to dosc prawdopodobne...

Coz, w poniedzialek zamowie ten czujnik i jak go dostane to okaze sie czy to byl ten problem...Jesli nie to bedzie trzeba rozbierac wszystko na czesci pierwsze...Szlag by to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Hero !!!!!!!

 

 

Wacu ma racje nie zamawiaj na razie czujnika bo naprawde szkoda kasy.

A "prawdopodobnie" to daleko od przyczyny, zaczniesz od czujnika a skonczysz na nie wiadomo czym.

 

Masz ode mnie wiadomosc na privie !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli sie moge wtrącic,

 

mam ten sam problem głównie nasila sie w zimie zniszczyłem przez to rozrusznik, od tego kręcenia i nadal nie wiem co jest tego przyczyną.

 

prosze o porade jak byście doszli do rozwiązania

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok chlopaki wiec z tego co piszecie rozrusznik kreci tylko silnik nie chce zaskoczyc tak??

powiedzcie mi czy to wystepuje gdy silnik jest cieply, zimny a moze bez znaczenia jaka jest jego temperatura?? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...