Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

X-trail T30 nagle gaśnie silnk


Gilim
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów. Posiadam Nissana X-Trail T30 2.0 benzyna 140 KM. Instalacja BRC z lubryfikacją założona na przełomie 2009 / 2010 r. przy przebiegu około 60.000 km. Obecnie na liczniku widnieje koło 150.000 km. Problem zaczął się jakieś dwa tygodnie temu. Samochód podczas jazdy na gazie na chwilę ( sekundy ) tracił moc. Zbiegło się to w czasie z rocznym przeglądem instalacji gazowej. Panowie w serwisie powymieniali filtry itp. i nie znaleźli żadnych usterek. W ubiegłą środę zgasł nagle silnik. Podobna sytuacja miała miejsce dzisiaj rano z tym że jechałem wtedy 130 km/h. - przestały działać hamulce i wspomaganie . Całe życie przeleciało mi przed oczami :///

 

Ktoś ma pomysł co może być przyczyną nagłego gaśnięcia silnika ?

 

Z góry dziękuję za pomoc i odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zakręceniu butli jeżdżąc na PB jest to samo?? jakiś błąd się wyświetlił??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz kable przy elektrozaworze.

przełączył by się na PB tak jak przy braku gazu  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około pół roku temu pojawił się błąd katalizatora ale według mojej skromnej wiedzy uszkodzenie katalizatora daje objawy ciągłego zamulenia a u mnie auto ładnie przyspiesza ( jak na 2.0 b )

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przełączył by się na PB tak jak przy braku gazu  

I tu Cię zdziwię Danielu, miałem taki przypadek, że auto nie zdążyło wrócić na PB - gasło, właśnie przez naderwany kabel przy elektrozaworze i właśnie przy instalacji brc :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jestem umowiony w firmie która zakładała gaz na ponowną kontrolę bo pierwsza nic nie wykazała.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Najbardziej martwi mnie to ze gazownik odsyła do mechanika a mechanik do gazownika i żaden nie ma pomysłu co może być przyczyną

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej martwi mnie to ze gazownik odsyła do mechanika a mechanik do gazownika i żaden nie ma pomysłu co może być przyczyną

 

 

to zakręć butle i pojeździj na PB zobacz czy będzie to samo jak się poprawi to problem w instalacji LPG 

I tu Cię zdziwię Danielu, miałem taki przypadek, że auto nie zdążyło wrócić na PB - gasło, właśnie przez naderwany kabel przy elektrozaworze i właśnie przy instalacji brc :).

różne sa przypadki :D  ja mam telefon w PLAY bo mój krawacik przeszedł tam z Tmobile i przeniosłem podobno wszytkim działają ale nie mi :D a mam antenę widoczną z okna jakies 300m :D dlatego następuje powrót :D i nigdy więcej playa :D chyba, że się poprawią  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DINO nie będę wpływał na Twoją decyzję. Jedynie zaproponuję sterowanie telefonem na rękę. Zmień ustawienia sieci na ręczne wyszukiwanie sieci i ustaw Plusa lub T.

W sieci Play telefon dopóki widzi macierzystą sieć sam nie przejdzie w roaming krajowy. Ręczny wybór sieci w 90 procentach rozwiązuje problem. Sam z tergo rozwiązania korzystam. Mieszkam właśnie.w takim miejscu gdzie sieć Play niby jest ale jej nie ma. Oczywiście takie rozwiązanie nie powoduje żadnych dodatkowych kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem o tym ale u mnie jest LTE :D do tego zakupiłem od nich tez neta bo niby bezlimitowy :D nadajnik LTE 300m widoczny z okna a przesył 1 :D :D :D oddałem zaraz :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat w tym dziale chyba do zamknięcia. Dzisiaj podczas powrotu z pracy ( auto od wczoraj na benzynie ) zaczęły najpierw falować obroty a potem auto zgasło. Najgorsze jest to, że komputer nie pokazuje żadnych błędów

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padło na czujnik położenia wału korbowego - zostal wymieniony i ciekawy jestem czy to fakfycznie to

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Padło na czujnik położenia wału korbowego - zostal wymieniony i ciekawy jestem czy to fakfycznie to

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

hej,

no i co? bo u mnie podobne rzeczy zaczęły się dziać od 2 tygodni (nagły spadek mocy na autostradzie przy 130 na 2 sekundy i powrót na obroty oraz zgasł mi silnik dzisiaj na światłach).

Dodam, że przejechałem 55k na gazie, ale po 50k wymiana uszczelki pod głowicą i pierścieni :/ - czyli wręcz objawy książkowe (w wielu miejscach czytałem o problemach w xsie na gazie po 50k - wszystko się sprawdziło)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 (w wielu miejscach czytałem o problemach w xsie na gazie po 50k - wszystko się sprawdziło)

a ja czytałem, ze sr20 tylko 50kkm na LPG i kłopoty a przejechał 200kkm :D

czytałem, że moja Ody około 25kkm na LPG i koniec a przejechała około 140kkm 

czytałem, że Avensis 1.8 raptem 25kkm na LPG i koniec a przejechały 150kkm

i można tak wymieniać :D 

wszytko zalezy od montażu, regulacji i podzespołów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam,

 

pacjentem jest X-Trail T-30, 2007r. Benzyna 2.0 + LPG. 

 

Zamontowałem instalacje BRC, przy przebiegu 62 tys., obecnie mam 93 tys.

 

Pojawił się problem z gniazdami zaworów, CHECK-IN się zapalił ( po diagnostyce: wypadanie zapłonu na wszystkich zaworach), oraz czuć jest wibracje od silnika. Objawia się to gaśnięciem silnika przy dohamowaniu, zarówno na LPG jak i na PB.  Domyślam się, że z tego względu że gniazda zaworowe się wypaliły przez wysoką temperaturę spalania gazu i kompresja silnika jest już inna. Konieczna będzie zatem naprawa tj. regeneracja głowicy, planowanie itd. 

 

Pytanie gdzie się z tym udać? Możecie kogoś polecić, kto ma doświadczenie i się podejmie.

 

Jakie macie doświadczenia w tym temacie? 

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...