Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Micra K11 wymiana skrzyni


Wydra9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie jestem tutaj nowy z racji tego chciałbym wszystkich pozdrowić i ewentualnie przeprosić jeśli to nie ten dział :)

Posiadam Micre K11 z 2000r 1.0 16V 44KW bez klimy elektryki wspomagania itp kupiłem ja niestety z rozwalona skrzynia biegów chciałem ją wymienić ale chyba ten model ma jakąś skrzynie wyjątkową, znalazłem 2szt na znanym portalu aukcyjnym które kosztowały 1500zł, :( model skrzyni to chyba 4m40 z czujnikiem położenia wału z przodu na dzwonie i rozrusznikiem od tyłu silnika, skrzynia ogólnie działa ale strasznie coś w niej huczy stad myślałem ze to może przegub. Moje pytanie brzmi czy mam pecha i muszę wydać na skrzynie prawie tyle co za całe auto czy może podejdzie mi inna tańsza np 50Y? ewentualnie jakieś rady czy coś bo ręce mi opadły :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tutaj coś znajdziesz http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/50183-k11wymiana-skrzyni-na-inna-w-tym-samym-modelu-jest-mozliwa/?hl=%2Bskrzynia+%2Bbieg%C3%B3w&do=findComment&comment=592466

Jeśli nie, to na głównej stronie działu Micra, po prawo na górze wpisz słowa >skrzynia biegów<. Powinno wyświetlić się aż 3 strony, które mają w swych watkach tematy związane ze skrzynią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może nie tyle przegub ,ale np łożysko piasty. Zazwyczaj najpierw sprawdza sie czy jest/ wymienia olej. Potem pomyslisz dalej
ale zrobiłem rekonesans i to skrzynia z Almery. Jest faktycznie słaba. Naprawa może wyjść taniej, możesz przyoszczędzić wyciagając ją samemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciagnalem ja juz olej byl i na podnosniku jak wrzuci sie 5 bieg i pojedzie ewidentnie slychac halas ze skrzyni. Kolega mowil mi ze 2500zl choc nawet do niej nie zajrzal ze nie ma czesci. Dla mnie brzmi to jak lozysko na wale napedowym w skrzyni no ale nie znam sie. Moze zadzwonie do kogos jako klient z ulicy bo dla mnie to cena z kosmosu co on powiedzial


Naprawa skrzyni wyniosła 900zł wyczyścili zrobili pozostało założyć, wymienili uszczelniacze i łożyska i oby było już dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do przełknięcia. Ale chyba ktoś tu uprawia niezdrową konkurencje, do Imprezy (4x4 :excl: ) szkrzynie chodzą za pasztet, 300-700zł, dyfer tył 150-400 bez szpery.

d*p, skrzynia do miejskiego auta o wartości 1000zł: 1500zł :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...