Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

1000KM Nissan 350Z by Kaktuss


kaktuss_ML
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na moje oko kaktus za wczesnie 2 bieg wbija trzeba by poczekać aż auto fizycznie (nie tylko licznik) osiągnie ok 60-65 km/h chwile jadąc na odcince która pojawia się teraz pewnie przy 30 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trafna uwaga, ja sugerowałem, żeby w ogóle startować z dwójki, palić laka 50m, przebicie na 3 zawsze idzie dobrze i jedna zmiana biegu mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko mając 700km mocy   i manualną skrzynie nie da sie szybko zmieniać biegów  jak wpadniesz w odcinke to już wogule nie załączysz tej 2  3 

tak samo sie działo u mnie, 2jka  w odcince to walka z lewarkiem   dla tego sie pozbyłem syfiatej skrzyni  (  nie ruszając silnika ,na chińskich  oponach)  wymieniona skrzynia pozwoliła na na 1/4 być szybszym o 0,7s  powtażalny wynik to 13,1   13,2  mieżone moim g techem  a on przekłamuje na racelogiku powinien wyjść jeszcze lepszy czas   

skrzynie automatyczne   już maja sporą przewage nad manualami 

Edytowane przez jarek1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet te stare poczciwe 5 biegowe automaty co w serii mamy przy turbo sa znacznie ale to znacznie szybsze jak manualne... na beltronixie mierzylem ta niebieska sztuke z Radomia co budowalem to przy mocy zaledwie 447KM na ciwiare schodzila do 12.44 sek !!!
W sumie stoi u mnie pod garage to nim pojdzie w rozbiorke to sprawdze ja na racelogiku :D

 

800KM pękło !!!

Wreszcie coś się z tymi VQ35 da radę zrobić, bo już się obawiałem że przepływy ich głowić na to nie zezwolą :D

Fakt że trzeba było grubo dmuchnąć górą by tyle powera wytworzyć :P

Dla Saabów takie wartości to norma, jednak zetkowy silnik ma te tuleje delikatne...

Dla tego było to jedynie test, krótko trwały, który wreszcie otworzył okno na świat dla tych piecełów :)

 

Z nowości wleciał wydajniejszy intercooler Mishimoto:

20170628_173958_zpsk4yklaay.jpg

 

No i na szybko zapożyczony mikroskopijny filtr powietrza został zastąpiony większym stożkiem K&N (ten po lewej):

20170628_134355_zpspypswznq.jpg

 

Do latania na ćwiartkę doładowanie będzie obniżone do 1,4bara górą, coby tuleje nie pęlkła :D

Silnik generuje następujące moce przy różnych boostach:

Kaktus%203%20750km%20do%20830km_zpsjm2ho

 

Na takiej konfugiracji będzie maszyna latać, w stosunku do poprzedniej mamy znaczny przyrościk na wysokich obrotach:

Kaktus%203%20750km%20vs%20to%20co%20bylo

 

od 6600 do odcinki doszło równo 70KM :)

Ciekawe jak to wpłynie na czas, bo V-max na mecie z pewnością się zwiększy o kolejne parę km/h :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Męski wynik. Jeździ tym Mariusz na codzień czy już tylko na 1/4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie strojenie pod V-powera 100 i wóz do jazdy na co dzień :)
W poniedziałek jedzie by zaatakować swoje rodzinne miasto - czeka tam na niego już Hellcat :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Hellcat z Płocka też wymiata.ale z tego co pamiętam to Kaktuss pojechał to już na nightpower w tamtym roku

"Pojechał to" = "objechal go"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy dziękujemy !
Jeszcze troszkę ją dopieścimy na manualu... Dokładanie mocy to w zasadzie już na tą chwilę tylko zwiększanie prędkości końcowej na mecie a poprawa czasów raczej minimalna.

Najważniejszy teraz jest start i zmiana biegów :D

Ps. coś zdjęcia poznikały trzeba chyba konto na photobuckecie zupgradować o shit !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No auto wydane już właścicielowi, czyli Kaktusowi :D

Wóz został trochę udelikatniony i lata teraz na paliwie 100 oktan z shella.

 

Na domieszcze 20% alkocholu etylowego 100-200km/h robi w czasie 5,5 sek w dwie osoby na pokładzie,

ale najśmieszniejsze jest to że zaledwie 0,2sek wolniej jak leci się te 100-200 ale w całości na czwartym biegu :D :D :D !!!

20170704_223649_zpsg645drhy.jpg

 

W pojedynkę myślę że jakieś 0,2 sek by było do urwania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy tam za wino lejecie? Zapodajcie męskiej 40% wódy to 100-200 zrobi w 5 sekund :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wydech wyszedł trochę jak w corvette fajnie musi na żywo wyglądać. Uwielbiam ten projekt bardziej niż swój: ) nie masz może starych puszek do sprzedania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumików nie ma :D
Za to dźwięk jest i wreszcie będzie coś słychać ten wóz na imprezach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytrus dzięki za te słowa.

Stare puszki z końcówkami same się sprzedały, kolega z białej Zet zassał je jeszcze jak były na aucie.

 

Teraz nie ma nic, żadnego tłumika nie dałem, a dźwięk jest jak z V10. W końcu zaczęło to brzmieć adekwatnie do mocy.

 

Choć przy 140km/h cisza, da się przez telefon normalnie gadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

11.4 !!!

Manualem wydaje mi się realne by wykrecic dyche :)

11.4 !!!

Manualem wydaje mi się realne by wykrecic dyche :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech cie jutro nawiezie :)

Sporo MMS-ów dostaje, ogólnie ciekawe tam jest, dziś drugi dzień zmagań :)

 

Kaktusowóz okazał się najglośniejszym autem na imprezie haha i zostało mu to oficjalnie ogłoszone i wynagrodzone  :)

Wywalczył 2 miejsce na ćwiartkę, Krzysiu z autoamtem był zaledwie 0,04 sek szybszy tak wiec ciekawie się zapowiada porównanie Manual Vs. Automat :)

No i zajął drugie miejsce jeśli chodzi o moce :P

Ps. ciekawe czy jest gdzieś nagranie z tego jak łoi d*pę GTR-owi :D ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...