Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czy ktoś mógłby sprawdzić czy we wskazanym miejscu...


Daniel_I

Rekomendowane odpowiedzi

... ma plastik zamocowany dedykowaną do tego spinką?

 

Chodzi o przednią część nakładki progu - wszystko jedno z której strony:

 

02.jpg

 

Ten plastik ma pod deską takie nacięcie, a z drugiej strony z karoserii wystaje w tym miejscu metalowy, ząbkowany bolec, który do tego wycięcia pasuje:

 

03.jpg

 

W tym miejscu powinien być jakiś plastikowy kołek, który po wciśnięciu na ten metalowy bolec będzie trzymał ten plastik dociśnięty do karoserii. U mnie po obu stronach nie ma tam nic. W samochodach w salonie też nie ma tam nic, co sugerowałoby, że w - być może - kiedyś montowano tam jakieś spinki, ale z tego pomysłu zrezygnowano.

 

Czy ktoś z forumowiczów ma w tym miejscu jakiegoś rodzaju spinki czy kołki mocujące - a jeśli tak, to czy mógłby je sfotografować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro obadam jak to wygląda u mnie, dzis już nie chce mi sie ubierać i schodzic na parking ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro obadam jak to wygląda u mnie, dzis już nie chce mi sie ubierać i schodzic na parking ;)

 

Z góry dziękuję, sprawa nie jest w ogóle pilna - po prostu chciałbym takie kołki kupić, jeśli w ogóle są dostępne, bo ten metalowy bolec wystający z karoserii i wyprofilowane wycięcie w plastiku sugerują, że ten plastik jednak raczej powinien być tam czymś przypięty. 

 

Być może zrezygnowali z tego przy okazji liftingu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ma plastik zamocowany dedykowaną do tego spinką?

 

Chodzi o przednią część nakładki progu - wszystko jedno z której strony:

 

02.jpg

 

Ten plastik ma pod deską takie nacięcie, a z drugiej strony z karoserii wystaje w tym miejscu metalowy, ząbkowany bolec, który do tego wycięcia pasuje:

 

03.jpg

 

W tym miejscu powinien być jakiś plastikowy kołek, który po wciśnięciu na ten metalowy bolec będzie trzymał ten plastik dociśnięty do karoserii. U mnie po obu stronach nie ma tam nic. W samochodach w salonie też nie ma tam nic, co sugerowałoby, że w - być może - kiedyś montowano tam jakieś spinki, ale z tego pomysłu zrezygnowano.

 

Czy ktoś z forumowiczów ma w tym miejscu jakiegoś rodzaju spinki czy kołki mocujące - a jeśli tak, to czy mógłby je sfotografować?

W moim z 2011 jest taki nagwintowany kołek ale nic na niego nie nakręcili.

Tak to wygląda u mnie .Rzeczywiście jak niedoróbka.

post-76602-0-26647800-1453423052_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim z 2011 jest taki nagwintowany kołek ale nic na niego nie nakręcili.

Tak to wygląda u mnie .Rzeczywiście jak niedoróbka.

 

Dzięki za fotkę.  :spoko:

 

Takie same metalowe kołki są na podłodze pod pedałami i do nich zamocowany jest kawałek wykładziny przy pedałach i kolumnie kierowniczej - więc przez analogię raczej jest to miejsce przewidziane do mocowania czegoś i z jakiegoś powodu fabryka tego mimo wszystko nie robiła. 

 

Te kołki na podłodze, które trzymają wykładzinę służą do zamocowania takich plastikowych grzybków - przy progach one na pewno nie wejdą, ale mocowanie jest raczej takie samo. Pooglądam sobie różne plastikowe spinki, może coś się uda dobrać i przypiąć te nakładki progów - nawet jeśli to w niczym nie pomoże, to na pewno nie zaszkodzi.  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie nic tam nie ma.

 

hhnj6im5lc95vur0.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie nic tam nie ma.

 

hhnj6im5lc95vur0.jpeg

 

Najprawdopodobniej masz ten plastik troszkę odgięty na zewnątrz i ten metalowy trzpień jest pod nim  :spoko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pytałem o to w ASO podczas rocznego przeglądu. Sami byli zdziwieni, ale obejrzeliśmy 5 innych juke w salonie i w żadnym nie było ani nakrętki, ani żadnej spinki... Cóż, trzeba się przyzwyczaić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...