Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K12] Czy jest jakiś sposób na zamarzający zamek bagażnika ?


kinga1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest jakiś sposób na zamarzający zamek bagażnika ? Jak tylko przyjdzie mróz nijak nie mogę otworzyć bagażnika ;-( W pozostałych przypadkach - bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należało by go wysuszyć i zabezpieczyć preparatem (silikon, gliceryna-wazelina techniczna). A czy w otworze w który wkładasz klucz jest zapadka osłaniająca go..? Bo może jej nie ma co umożliwia dostawanie się do wnętrza zamka wilgoci, wody. Można też pomyśleć, jeśli by powyższe nie pomogło nad przystosowaniem jakiejś osłonki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem, że teraz nie ma tradycyjnych zamków, a może gdzieś jest jakaś szczelina i podcieka Ci woda do wnętrza, może po trzpieniu wycieraczki czy po osłonie osłaniającej automat do otwierania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słychać że micro-styk daje sygnał do centralki a siłownik pyka , czy nie ma żadnej reakcji kiedy naciskasz ?  Może być wina micro-styku lub centralki - aby sam zamek zamarzł to raczej wątpliwe musiała by w klapie stać woda . Kinga 1 zdemontuj osłonę plastikową  z klapy jest na kołkach { kołki wytrzymują } będzie można zaobserwować co się dzieje jak zamarznie , wtedy składasz tylną kanapę i ręką pociągasz za cięgno do zamka od siłownika , klapa otwarta  , możesz zmostkować w kostce przewody od micro-styku i przekonać się czy to on nie styka .

Edytowane przez ANDRZEJ104
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasugerowałem się tym zamarzaniem z pierwszego postu, ale gdyby charakterystyczny, dla otwierania, odgłos wydobywał się z zamka wówczas świadczyło by że coś faktycznie przymarza. Jeśli zaś nie ma tego odgłosu sprawdzać trzeba mikrostyk, jak to kolega wyżej opisał, ale i tak jego nie działanie w czasie mrozów świadczyło by o jego zawilgoceniu co w parze z niska temperaturą daje opisany na wstępie efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kinguś ,dla twojego dobra, otwór na kluczyk jak najbardziej jest. Wystarczy podważyć zaślepkę w drzwiach od spodu(jest tam nawet na to miejsce) np. pilniczkiem do paznokci ;) i ukaże się normalny zamek. Ważne bo jeśli będziesz miała problem z centralnym ,to inaczej nie zamkniesz autka. A grot kluczyka masz ukryty w pilocie ,wystarczy przesunąć  na boku "suwak" i przesunąć w bok górę kluczyka ny ją zdjąć i wyjąć grot.

A i pod pokrętłem stacyjki też masz miejsce na normane ,manualne zapalenie silnika! Gdyby np. bateria ci się "spociła" ;)  :wave:

post-2739-0-31638900-1453930446_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kinguś ,dla twojego dobra, otwór na kluczyk jak najbardziej jest. Wystarczy podważyć zaślepkę w drzwiach od spodu(jest tam nawet na to miejsce) np. pilniczkiem do paznokci ;) i ukaże się normalny zamek. Ważne bo jeśli będziesz miała problem z centralnym ,to inaczej nie zamkniesz autka. A grot kluczyka masz ukryty w pilocie ,wystarczy przesunąć  na boku "suwak" i przesunąć w bok górę kluczyka ny ją zdjąć i wyjąć grot.

A i pod pokrętłem stacyjki też masz miejsce na normane ,manualne zapalenie silnika! Gdyby np. bateria ci się "spociła" ;)  :wave:

 Tyko,że ja mam zupełnie inny kluczyk. 

http://zapodaj.net/577fe2013ba04.jpg.html>KluczykK12.jpg

Edytowane przez kinga1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o drzwi kierowcy a o klapę bagażnika a tam jest mikro-styk jedynie.

 

Zgadza się.Chodzi o zamarzajacy zamek bagaznika z mokro-stykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kinga a sprawdzałaś, czy słychać coś przy dotknięciu - naciśnięciu ....??? Choć teraz jak mrozu nie ma to pewnie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kinga a sprawdzałaś, czy słychać coś przy dotknięciu - naciśnięciu ....??? Choć teraz jak mrozu nie ma to pewnie działa.

 

Tak.Słychać "klik". Obejrzałam też zamek w pokrywie- czysty,wręcz ślniący. Oczywiście od czasu temp. dodatniej,zadnego problemu z otwieraniem nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy klikniecie było gdy mroziło...??? Teraz trzeba czekać na mróz, by dojść co jest przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilgoć atakuje microwlacznik ukryty pod tapicerką klapy w uchwycie który trzymają dwie nakrętki 9mm (na kolkach)znana przypadłość później będą problemy z zamykaniem/otwieraniem klapy.Pomaga tylko wymiana lub przeróbka włącznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o tym przez cały czas dywagujemy. Dobrze było by jak już zrobi się ciepło zajrzeć pod osłonę i sprawdzić co się z nim dzieje. Przeczyścić, przesmarować, i może osłonic przed ewentualnym zaciekiem a gdy taki w sposób widoczny występował będzie zneutralizować go, by nie spędzał snu z uroczych, zapewne, powiek Kingi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Tez mam problem z tym w K12. Niemozna otorzyc zamka. Chcialbym sie zapytac jak otworzyc klape w celu rozebrania jej i dostania sie do zamka. Jak zlozyc tylne fotele? Nie widze rzadnej dzwigni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest od środka taki maly suwak w zamku(o ile pamiętam to biały wypust),dostaniesz się przez tylne siedzenia jak napisał Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niestety wracam ponownie. To jednak nie była kwestia mrozu, bo jest teraz ciepło,a problem pozostał ;-(. Zamek, a raczej micro-przełacznik żyje swoim zyciem: raz działa i mozna otworzyć bagaznik, raz nie. Co ciekawe.. jak próbuję otworzyć bagażnik i nie mogę, to podczas jazdy micro-przełącznik, czasami sam z siebie zaczyna nagle "strzelać" ( bardzo głośno klikać ) i zamek bagażnika się otwiera, co sygnalizuje grafika na ekranie komputera pokładowego. Czyli nacisk na przełacznik zamka bagażnika czasami zaczyna działać sam z siebie po jakimś czasie.Ale nie zawsze. Myślę,że po prostu muszę wymienić sam przełacznik, chyba,że macie inne pomysły. Sama jednak tego na pewno nie naprawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym czasie jak nie działa , sprawdź micro włącznik czy robi zwarcie w czasie naciskania , jeśli nie to do wymiany . Może też być uszkodzona wiązka w przelotce gumowej klapy - bardzo rzadko . Opisywałem Ci wcześniej jak to wszystko sprawdzić i jak otworzyć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...