Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

diagnostyka klimatyzacji


carbomer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy co rozumiesz przez "klimatyzację" - można zrobić diagnostykę nagrzewnicy

Diagnostykę taką jak w patku pokrętłami i pokazuje błędy na wyświetlaczu, w x mrugnięcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w patku ale coś w tym stylu.  Mryga , włącza siłowniki po kolei itd.

A te nowsze pozwalają  wykalibrować temperaturę . 

Edytowane przez chudson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy w czym tkwi problem. Jak pisałem  ta diagnoza sprawdza nagrzewnicę a nie układ klimatyzacji. Sprawdzi  klapki , wentylator oraz czujniki temperatury. Nie wiem czy sprawdzi ciśnienie klimy i z pewnością nie sprawdzi elektromagnesu sprężarki. 

 

 

 

post-41813-0-34218600-1454103876_thumb.jpg

post-41813-0-21814800-1454103884_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy w czym tkwi problem. Jak pisałem ta diagnoza sprawdza nagrzewnicę a nie układ klimatyzacji. Sprawdzi klapki , wentylator oraz czujniki temperatury. Nie wiem czy sprawdzi ciśnienie klimy i z pewnością nie sprawdzi elektromagnesu sprężarki.

W pkt 5 nie zapala się AC powinienem przejść do 9 ale go brakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki.

Wyszło, że czujnik słoneczny ale może to przez zmierzch i chmury sprawdzę jeszcze w słoneczny dzień.

Ale nadal nie wiem dlaczego nie włącza sprężarki, sprawdzę elektrykę i nabiję klime.

Znalazłem przetarty kabel do czujnika na osuszaczu, po naprawie nadal nie załącza kompresora (temp. 0'C, czy klima w X nie włącza się dopiero powyżej 3'C?). Jaki parametr wskazuje czujnik na osuszaczu, ciśnienie?

Wskazuje ciśnienie, po zwarciu pinów kompresor klimatyzacji włączył się. Wychodzi na to, że przetarcie kabla zbiegło się z utratą ciśnienia w układzie albo padł czujnik, albo padnięty czujnik nie załączający klimatyzacji doprowadził do rozszczelnienia układu (olej nie był rozprowadzany po przewodach). Klima nabijana ostatnio 2 lata temu.

Edytowane przez carbomer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro dwa lata nie nabijałeś klimy i próbujesz diagnozować czemu się nie włącza to pierwsze co bym zrobił to podjechał i dobił ciśnienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro dwa lata nie nabijałeś klimy i próbujesz diagnozować czemu się nie włącza to pierwsze co bym zrobił to podjechał i dobił ciśnienie.

I dalej by nie odpalała bo czujnik nie dawałby sygnału

Edytowane przez carbomer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...