Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wycieraczki przednie


Yarehk

Rekomendowane odpowiedzi

Od dwóch dni mam problem z przednimi wycieraczkami. Mianowicie po uruchomieniu samochodu i przelaczeniu w tryb pracy wycieraczek nie można ich później wyłączyć. Gdzie X znajduje się przekaźnik wycieraczek. Zaczął bym od niego zobaczyć czy nie doszło do jakiegoś zgrywania styków.

Koledzy pomóżcie. Miał ktoś z was podobny problem z wycieraczkami? Podsuncie jakiś pomysł jak Te wycieraczki naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekaźnik znajduje się komorze (wipe). Możesz wykręcić też przełącznik pod kierą i go obejrzeć lub lepiej zmierzyć miernikiem czy jest przejście po zmianie manetki. Jak jest to znaczy, że przełącznik nowy. Miernik musi mieć funkcję pomiaru przejścia z dźwiękiem. Większość markowych ma. Jest opis jak to zrobić w wątku halogeny przeciwmgielne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego manetki sprawdziłem ptzrczyscilem ona działa. Ale wciąż nie mogę zlokalizować przekaźnika od wycieraczek. Powyciagalem wszystkie z komory silnika i 3 które znajdują się koło nóg kierowcy. I żaden nie jest od wycieraczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego manetki sprawdziłem ptzrczyscilem ona działa. Ale wciąż nie mogę zlokalizować przekaźnika od wycieraczek. Powyciagalem wszystkie z komory silnika i 3 które znajdują się koło nóg kierowcy. I żaden nie jest od wycieraczek.

 

Na podstawie schematu wygląda na to, że brak jest zewnętrznego przekaźnika, albo może być zintegrowany z silnikiem. Trochę teoretyzuję bo mam tylko wgląd w schemat i nigdy nie miałem potrzeby fizycznie tam ingerować.

 

post-20227-0-55567000-1454348567_thumb.jpg

 

Kolego przy okazji uzupełnij w stopce rocznik samochodu to łatwiej będzie szukać w serwisówce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi przepuszczać skoro działają. Problem w tym że nie chcą przestać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyciągnęła bezpiecznik od wycieraczek przestają chodzić(normalne) ale po wsadzeniu go z wycieraczki zaczynają chodzić ponownie. Kiedy wyłącze z kluczyka. Wycieraczki stają, zatrzymują sie i czekają na ponowny z manetki. Dziś zajrze do manetki powtórnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamyka manetkę prąd nie dochodzi zatem manetka. Jeśli jednak nie, to w silniczku styki bo silnik ma własne zasilanie a manetka może załączać go tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

post-95511-0-15135700-1455711737_thumb.png

Problem rozwiązany. Przyczyną była pęknięta blaszka pozycjonowania wycieraczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...