Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Odpowietrzenie układu chłodzenia Micra k11 lift 1.0 16V


Wydra9
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym wymienić płyn w micrze, tylko mam problem bo u mnie nie ma zbiorniczka wyrównawczego tylko wlewa się do chłodnicy a od korka idzie wężyk do zbiorniczka obok który nawet po wylaniu płynu się nie opróżnił i nie wiem czy jest jakiś odpowietrznik czy jak. (ten zbiorniczek po prawej stronie mam pęknięty ale zauważyłem że ma on kranik bez żadnego korka u góry więc chyba to nic nie szkodzi? proszę o porady. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, ze u Ciebie nie ma zbiorniczka wyrównawczego ale za chwilę sam sobie zaprzeczasz pisząc że od korka chłodnicy odchodzi wężyk do zbiorniczka obok który jest pęknięty i nie ma korka. Może zrobił byś zdjęcie i zamieścił na forum, bo to co piszesz, z całym szacunkiem, kupy się nie trzyma. Ten zbiorniczek, pęknięty, to najprawdopodobniej jest wyrównawczym zbiorniczkiem do którego, gdzieś w okolicach spodu, podłączony jest wężyk odchodzący od korka chłodnicy. czy ten zbiorniczek u Ciebie wygląda tak jak na załączonych fotkach i tak ma ów wężyk, o którym piszesz w swym poście, podłączony...??

post-57255-0-71536700-1454061016_thumb.jpg

post-57255-0-34437100-1454061025_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi wyglada bardziej na zbiorniczek przelewowy niz wyrownawczy z racji tego ze wlasnie idzie wezyk od korka ktory otwiera sie po nagrzaniu ale wezyk jest powyzej lustra korka i jest tylko jeden wiec plyn nie wraca spowrotem tylko ewentualnie nadmiar jest w niego wlewany


Zbiorniczek to wlasnie ten co wstawil kolega ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez zdjęcia i z całym szacunkiem, pojęcia o tym co masz w aucie, gdybać możesz sobie nawet przez kolejny tydzień. Zbiornik przelewowy jest zarazem zbiornikiem wyrównawczym, kwestia tylko czy masz właściwie podłączony wężyk do niego. Ale bez zdjęcia Ci tego nie odpowiem a Ty nie pomagasz i nie odpowiedziałeś nawet czy masz taki sam zbiorniczek jak na fotkach powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega TESTER1956  wstawił zdjęcia i napisałem ze to właśnie taki zbiorniczek :) mam daleko do auta bo cały czas jest popsuty :( a jak tam jestem to zapominam o focie ;) wężyk mam podłączony do korka wlewu na chłodnicy i jest tam tylko jeden wężyk. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosisz o radę... Gdy ktoś chce Ci pomóc i zainteresował się Twoim tematem - Ty zapominasz zrobić zdjęcie...

Komu ma zależeć ? Testerowi?

A bazując na samym opisie , to tylko wróżka z magiczną kulą ma gotową odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosisz o radę... Gdy ktoś chce Ci pomóc i zainteresował się Twoim tematem - Ty zapominasz zrobić zdjęcie...

Komu ma zależeć ? Testerowi?

A bazując na samym opisie , to tylko wróżka z magiczną kulą ma gotową odpowiedź.

Nic dodać nic ująć a tak naprawdę to ..... Szkoda słów...........................  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze chciałem zapytać porostu czy pękniecie tego zbiorniczka czemuś szkodzi skoro wężyk w zbiorniczku jest poniżej linii płynu a na górze tego zbiorniczka jest przelotowy kranik.. Co do odpowietrzenia udało się to zrobić, układ odpowietrzył się sam. korek w chłodnicy był odkręcony do momentu otwarcia się termostatu. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego bez Twego zdjęcia nie jestem w stanie Ci nic powiedzieć. Nie wiem jakie jest pękniecie bo tego nie widzę. Na górze zbiorniczka nie ma kranika przelotowego tylko jest rurka wylotowo (ewentualny nadmiar płynu) odpowietrzająca. Płyn w zbiorniczku wyrównawczym, jak sama jego nazwa wskazuje, pracuje podczas pracy silnika, Podczas jego rozgrzewania nadmiar płynu w pewnym momencie, gdy zaworek w korku zostanie otworzony wywołanym ciśnieniem płynu, przepływa do zbiorniczka z którego gdy silnik stygnie zasysany jest, kolejnym zaworkiem,  na powrót do chłodnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...