Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Najlepsza obecnie alternatywa dla Nissan Connect?


LaKlusek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym sprawić sobie jakieś radio do Juke'a, które spełniałoby podstawowe funkcje, które mamy w Connect'cie (czyli nawigacja, muzyka, obsługa kamery cofania i telefonu), ale robiłoby to lepiej, płynniej i może miało jeszcze jakieś dodatkowe funkcje. Poczytałem forum i inne źródła i wyszło mi, że jeśli chodzi o 2DIN to są dwa główne wybory:

 

- GMS 7738 czyli opcja powiedzmy "niskobudżetowa" (choć to nadal nie są oczywiście drobne) - z tego co widziałem, forumowicze raczej chwalili, spełnia wszystkie wymagania. Na minus na pewno Windows CE na pokładzie czyli jednak proterozoik w temacie płynności interfejsu jak na dzisiejsze czasy, co widać nawet w demówkach użytkowników na YouTubie.

- Parrot Asteroid Smart - na pokładzie Android, chodzi zadziwiająco płynnie jak na radia samochodowe, mnóstwo opcji, wszystkie złącza jakie można sobie wymarzyć. Na minus, że jest o niemal 1000zł droższy, włączanie trwa z pół minuty i słyszałem narzekania, że nie wznawia automatycznie muzyki po uruchomieniu silnika co jest dość poważną niedogodnością (chociaż ludzie zachwalają dobre wsparcie ze strony Parrota więc może już to naprawiono - no i dzięki Androidowi jest szansa, że ktoś sam napisał skrypt obchodzący to i się podzielił)

 

Czy są jakieś jeszcze inne opcje albo macie opinię co do powyższych? Na ten moment skłaniam się mocno w kierunku Parrota - podoba mi się płynność, wsparcie, dopracowanie interfejsu i możliwości jego rozbudowy jeśli chodzi o stronę software'ową. Z góry dzięki za opinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są jakieś jeszcze inne opcje ?

 

Może podeszło by coś z Chin? http://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20160130215815&SearchText=2+din+nissan+juke+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wcześniej pisałem mam GMS ADAYO CE4K38 .Już 2 lata w aucie zero problemów .Możliwość instalacji każdej mapy.Sterownie w kierownicy działa.Montaż dedykowany do JUKE.Zasilanie originalnej kamerki Juke tylko trzeba kupić bo nissan ma inne napięcie.Ja zmienilem na inną i została mi ta redukcja do oryginalnej jak by było komuś potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi!

 

@GhostDriver - z Ali jest taki problem, że jeśli chciałbym coś lepszego od Parrota (czyli nowszy Android i te ich rzekome cztery rdzenie) to to jest już koszt około $350 z wysyłką, przy czym dostaję tylko standardową ochronę jak to na Ali - czyli te 30 czy 40 dni, a potem "róbta co chceta", bo Chińczyk oczywiście nie umie (czy raczej, chwilowo nie chce umieć ;)) się z nami dogadać co do reklamacji jeśli coś padnie (a z tego co czytałem w tych chińskich no-name'ach różnie bywa po jakimś czasie). Ja wiem, że różnica w cenie jest taka, że za cenę Parrota pewnie zepsutą pierwszą sztukę z Chin możnaby wyrzucić do kosza i kupić nową i dalej bylibyśmy na plusie - no ale przy trzeciej już zaczniemy być na minusie... :D

 

@clawic - dzięki za info. Główny problem z nią to że jak wszystkie GMSy jest na Windowsie CE i w płynności niestety zawsze to widać kiedy człowiek przyzwyczaił się już do płynności systemów po "rewolucji smartfonowej" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą płynnością to się nie zgodzę.Jestem elektronikiem co prawda od IT ale troche orientuję się w budowie tych stacji multimedialnych .Windows CE 6 ma tą zaletę ze obsłuży wszystkie mapy np IGO czy Automape .Na płynność nie narzekam .Odtwarza wszystkie formaty Audio i DVD.Co więcej potrzeba.Na androida za wiele tego nie jest.Jedynie to cena trochę za duża ,pewnie chińskie ADAYO o polowe tańsze .A procesor też 4 :) rdzenie Cortex.

Dodam że montaż tej stacji w Żuku zrobi nawet blondynka.

Edytowane przez clawis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Kilku miesięcy używam GMS CE4KU7. Zdecydowałem się na Windowsa, bo o androidzie nie było dobrych opinii, poza tym miałem już Automapę na Europę.

Dodatkowo zamontowałem dedykowaną kamerę cofania również GMS  (montaż w miejsce oryginalnej nissanowskiej). Jest lekko przesunięta, ale nie wiem czy oryginalna kompensuje przesunięcie środka.

Jestem zadowolony, nie mam problemów z obsługą, fabryczne USB działa, w stacji jest kolejne dodatkowe.... Zewnętrzny mikrofon BT umieszczony na górze przy lusterku.... Ramka nie jest fortepianowa, tylko matowa, ale mnie nie przeszkadza.

Nie wiem co jeszce chciałbyś wiedzieć.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi panowie. Mimo wszystko, żadne inne radio nie przemówiło do mnie w takim stopniu jak Parrot więc na niego się zdecyduję - dzięki za info raz jeszcze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Od Kilku miesięcy używam GMS CE4KU7. Zdecydowałem się na Windowsa, bo o androidzie nie było dobrych opinii, poza tym miałem już Automapę na Europę.

Dodatkowo zamontowałem dedykowaną kamerę cofania również GMS  (montaż w miejsce oryginalnej nissanowskiej). Jest lekko przesunięta, ale nie wiem czy oryginalna kompensuje przesunięcie środka.

Jestem zadowolony, nie mam problemów z obsługą, fabryczne USB działa, w stacji jest kolejne dodatkowe.... Zewnętrzny mikrofon BT umieszczony na górze przy lusterku.... Ramka nie jest fortepianowa, tylko matowa, ale mnie nie przeszkadza.

Nie wiem co jeszce chciałbyś wiedzieć.,

Witam czy przy zmianie radia w juke potrzebuje jakies przejsciowki ? juke 2016 rok w srode odbieram { standardowe radio} bez dotyku na ten moment  dziekuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy przy zmianie radia w juke potrzebuje jakies przejsciowki ? juke 2016 rok w srode odbieram { standardowe radio} bez dotyku na ten moment  dziekuje 

Kupiłem razem z montażem, ale jest to model dedykowany do juka 2016 - powinno być na zasadzie plug and play, trzeba bylo jedynie ciągnąć kabel od kamery - podobno nie ma w wiazce fabrycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem razem z montażem, ale jest to model dedykowany do juka 2016 - powinno być na zasadzie plug and play, trzeba bylo jedynie ciągnąć kabel od kamery - podobno nie ma w wiazce fabrycznej.

dzieki serdeczne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...