Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K12] - Czy to rozrząd?


krzysiek440

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Każdy pewnie powie że mam do wymiany rozrząd bo ten typ tak ma tzn ,gaśnie wywala błąd p0340,nie chce odpalić wymieniony 3 czujnik i po chwili znów to samo.Problem polega na tym że gdy zgaśnie to nie chce odpalić ,natomiast po wyjęcu kluczyka i kilkukrotnym zamknieciu i otwarciu auta pilotem centralnego zamka odpala i tak za każdym razem gdy zgaśnie można go kręcić godzine i nie zapali a wystarczy wyjąc kluczyk pare razy zamknąć i otworzyć i odpala .Czy każdy któremu wywala ten błąd ma tak samo. Dodam że miałem kiedyś astre F i miałem to samo mechanik wymienił pół auta m,in komputer a okazało się że winna była pompa paliwa która się zacinała i potrzebowała jakiegoś impulsu by ruszyć. Co o tym myślicie skoro już o rozrządzie gdzie w Krakowie mogę go zmienić oprócz ASO ile ta przyjemność kosztuję robocizna + części


widzę tu tylu fachowców a żaden nic nie podpowie :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomnij narazie o rozrządzie i daj chwilę pomyśleć.


czujnik wywala byc może dlatego że  częśc która z nim współpracuje może być uszkodzona.trzeba tym tropem iść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie prawdopodobnie rozrząd. Zdjęcie klemy z acu ,zamiast "myku" z kluczykiem ,zapewne też pomoże w odpaleniu.Jeśli auto jest z przed drugiej polowy2005 to na pewno napinacz lub łańcuszek.


Przypadek jednak szczególny, znajomemu w tiidzie non stop włączały się światła mijania w mrozy ,co powodowało wyładowanie acu ,wymieniono mu trzy moduły BCM  a winny okazał się... zamek. Po wymianie jak ręką odjął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem prawie pewien że immobiliser blokuje rozrusznik , więc nie kręcił by . Masz alarm może on blokuje zapłon . Ciekawe czy jak nie pali jest ciśnienie paliwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawioze auto do elektronika koło krakowa może coś wymyśli.dam znać po wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam .po trzech tygodniach spędzonych w warsztacie u elektronika który przejrzał całą elektronikę podmieniał czujniki ,immobilaiser,stacyjkę dalej wywalało błąd p 0340 chociaż auto zaczęło odpalać i jeżdzic w miarę normalnie,wymieniłem łańcuch i błąd zniknął auto jeździ zrobiło się żwawsze koszt wymiany 1100 zł.Jak ktoś potrzebuję bardzo dobrego elektronika z krakowa lub okolic to Tomasz Wójcik z Kościelnik adres i telefon w internecie ,tylko nie ma co dzwonic bo jest zawalony robotą i trzeba podjechać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...