Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wyważenie kół


Gość Maciek78

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie - w jaki sposób się upewnić, że koła są źle wyważone? Mam ostatnio małe problemy z prowadzeniem słoneczka, coś jakby ściągało mnie na lewo. Koła 2 razy były wulkanizowane, bez zarzutów. Po założeniu kiera zaczęła ciężej pracować i ten efekt ściągania w lewo.

Może to chodzi o wyważenie kół? I co ono daje?

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywazenie = likwidacja drzenia kola na skutek nierownomiernego rozlozenia masy... najczesciej lata kierownica przy wiekszych predkosicach obrotowych kola.

sciaganie w lewno to skutek raczej zbieznosci albo pochylenia kola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciejka_sz ma racje ,może zamieniłes opony lewa prawa,jeśli nie to znak że coś dzieje się z oponą,możesz przełożyć ją na tył i zobaczyć co sie będzie działo,przy wyważaniu jest ważne to jaki zakres tolerancji ustawi ten kto wyważa na maszynie....mnie ściągało kiedys przez opone właśnie coś tam sie w niej odklejało wewnątrz jak zarzuciłem na tył wszystko sie uspokoiło oczywiście to tylko domysł a i sama naprawa doraźna mocno he he :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła nie są zamienione, tak jak były na początku (a prowadził się idealnie, jak puszczałem kierownicę to po prostu jechał do przodu) tak są teraz, z tą różnicą, że były łatane. Ale chyba to akurat nie ma wpływu?

Czyli powinienem wyważyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skutki braku wyważenia (ok 30g) odczówałem dopiero przy prędkości 140-150 km/h jako drgania, a co do ściągania to dokładnie tak jak napisali koledzy. Dodam tylko jak na początku miałem zgięty amorek i kąt poczylenia koła był zwalony chyba o 3 st to też sią dziwnie prowadził i ciął oponę. Po wymianie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...