Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Wyważenie kół


Guest Maciek78

Recommended Posts

Guest Maciek78

Mam pytanie - w jaki sposób się upewnić, że koła są źle wyważone? Mam ostatnio małe problemy z prowadzeniem słoneczka, coś jakby ściągało mnie na lewo. Koła 2 razy były wulkanizowane, bez zarzutów. Po założeniu kiera zaczęła ciężej pracować i ten efekt ściągania w lewo.

Może to chodzi o wyważenie kół? I co ono daje?

 

Pozdrawiam

Maciek

Link to comment
Share on other sites

Guest maciejka_sz

Wywazenie = likwidacja drzenia kola na skutek nierownomiernego rozlozenia masy... najczesciej lata kierownica przy wiekszych predkosicach obrotowych kola.

sciaganie w lewno to skutek raczej zbieznosci albo pochylenia kola.

Link to comment
Share on other sites

maciejka_sz ma racje ,może zamieniłes opony lewa prawa,jeśli nie to znak że coś dzieje się z oponą,możesz przełożyć ją na tył i zobaczyć co sie będzie działo,przy wyważaniu jest ważne to jaki zakres tolerancji ustawi ten kto wyważa na maszynie....mnie ściągało kiedys przez opone właśnie coś tam sie w niej odklejało wewnątrz jak zarzuciłem na tył wszystko sie uspokoiło oczywiście to tylko domysł a i sama naprawa doraźna mocno he he :wink:

Link to comment
Share on other sites

Guest Maciek78

Koła nie są zamienione, tak jak były na początku (a prowadził się idealnie, jak puszczałem kierownicę to po prostu jechał do przodu) tak są teraz, z tą różnicą, że były łatane. Ale chyba to akurat nie ma wpływu?

Czyli powinienem wyważyć?

Link to comment
Share on other sites

Skutki braku wyważenia (ok 30g) odczówałem dopiero przy prędkości 140-150 km/h jako drgania, a co do ściągania to dokładnie tak jak napisali koledzy. Dodam tylko jak na początku miałem zgięty amorek i kąt poczylenia koła był zwalony chyba o 3 st to też sią dziwnie prowadził i ciął oponę. Po wymianie ok.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...