Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] 1996 - Dziwny Problem Z Biegami / Sprzęgłem


mikevanholl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie

Jestem tu nowy, szukam pomocy bo mam dziwny problem, nie chcę jeździć po warsztatach, i tracić pieniędzy na wymianę "niby" uszkodzonych części, które jak się okazuję są dobre.

 

Mój problem jest dość dziwny, posiadam nissana Micre z roku 96, pojemność 1.0 (998), oczywiście benzynka, skrzynia biegów manualna. 
Auto po dłuższym postoju sprawuje się świetnie, biegi wchodzą wspaniale, jedynka, dwójka wsteczny, ale gdy pojeżdżę tak z 30 minut, jedynka i dwójka wchodzą z wielkim oporem, niekiedy tak ciężko że masakra, a wsteczny to już porażka, nie ma możliwości żeby wrzucić go bez specyficznego zgrzytu. Obstawiam że to sprzęgło lub skrzynia biegów, ale pewności nie mam. Gdy samochód wyłączę na 30 minut, potem znów wszystkie biegi wchodzą bardzo dobrze, jak nowe, po dłuższym czasie problem z jedynką, dwójką, i wstecznym wraca, nie wiem już co mam robić, bo opinii tyle ile mechaników, a wiadomo pieniądze się traci, a problem jak był tak jest. Zwracam się tutaj o pomoc drodzy koledzy.

 

Pozdrawiam Serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy występuje problem po nagrzaniu i wylaczysz silnik to jak na sucho wchodzą biegi?

Czy zauważyłeś w czasie jazdy żeby ślizgalo się sprzęgło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy wyłączę silnik dalej ciężko wchodzą choć z oporem 1,2 ale wsteczny nawet nie ma takiej opcji, a poślizgu na sprzęgle do biegu nr 4 brak, natomiast gdy wrzucę 5 to po naciśnięciu gazu na maxa obroty idą w górę a auto nie przyśpiesza, trzeba bardzo delikatnie gazem operować ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

sprzęgło wymienione, jeździ pięknie, nic nie zgrzyta, biegi wchodzą bez oporu, łącznie z wstecznym, ale po przejechaniu ok 200 km na nowym sprzęgle, odezwało się znane mi już świszczenie, przy wciskaniu sprzęgła, łożysko oporowe ?, czy raczej coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzęgło valeo z wymianą kosztowało 600zł 


Tylko kwestia jest taka że nie wiem za bardzo co robić w takiej sytuacji, czy złożyć reklamacje wymiany sprzęgła czy co?, to nie jest głośny dźwięk, tylko w czasie naciskania sprzęgła, ale nie wiem co będzie skutkowało jeżdżeniem z tą usterką ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość mirekg9

sprzęgło valeo z wymianą kosztowało 600zł 

Tylko kwestia jest taka że nie wiem za bardzo co robić w takiej sytuacji, czy złożyć reklamacje wymiany sprzęgła czy co?, to nie jest głośny dźwięk, tylko w czasie naciskania sprzęgła, ale nie wiem co będzie skutkowało jeżdżeniem z tą usterką ?

Sory że tak późno odpisuję.

Powinieneś reklamować, gdyż dojście do łożyska, to ponowny demontaż skrzyni. Powinni łożysko wymienić. Nie wiem również czy otrzymałeś stare części i w jakim były stanie? Czy posiadasz paragony, rachunki na części? To wszystko powinieneś mieć, bo nawet nie ma "podkładki" iż faktycznie części są danej firmy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...