Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Głośna praca układu napędowego.


mariusz333
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc. Posiadam pathfindera, którego użytkuję od nowości, rok produkcji 2005, 394000 km. Mojego pojazdu nie trapiły żadne poważne awarie. Nigdy nie musiałem dolewać oleju do silnika (wymiana oleju co 30000 km), napęd rozrządu w silniku od nowości, sprzęgło wymiana przy 300000 km.

Niestety, od pewnego czasu, podczas jazdy z prędkością ponad 100 km/h coś huczy w układzie napędowym, na nadwozie są przenoszone wibrację i ponownie te objawy ustają po przekroczeniu 130 km/h.

Wymieniłem wszystkie piasty kół, półosie przednie, przedni most napędowy, wszystkie opony.

Krzyżaki wałów napędowych są bez luzów. Demontaż wału napędowego i jazda tylko z jednym napędem, niczego nie zmienia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Z której strony słyszysz huczenie?

Dziękuję za zainteresowanie. Dźwięk dochodzi raczej z przedniej części pojazdu, bez wyraźnego wskazania na strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odkryjesz przyczynę to daj znać co wyszło, tak coś mi się wydaje że mam podobnie sprawdziłem już wszystko i pozostały mi poduszki silnika i skrzyni. Mi się wydaje że takie sprawy mi wyszły po wymianie sprzęgła i dwumasy ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odkryjesz przyczynę to daj znać co wyszło, tak coś mi się wydaje że mam podobnie sprawdziłem już wszystko i pozostały mi poduszki silnika i skrzyni. Mi się wydaje że takie sprawy mi wyszły po wymianie sprzęgła i dwumasy ???

Przejechałem ponad 90000 km od wymiany sprzęgła i dwumasy, więc to nie miało u mnie wpływu na odgłosy dochodzące z układu napędowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też to słychać.. 110-130km/h. Powyżej i poniżej tych prędkości cisza. Dźwięk podobny do załączającego się sprzęgła wiskotycznego uszkodzonego wiatraka chłodnicy. Dźwięk pochodzi z przedniej części pojazdu.... wał? łożysko wałka ataku przedniego dyferencjału? Będę wdzięczny za odkrycie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też to słychać.. 110-130km/h. Powyżej i poniżej tych prędkości cisza. Dźwięk podobny do załączającego się sprzęgła wiskotycznego uszkodzonego wiatraka chłodnicy. Dźwięk pochodzi z przedniej części pojazdu.... wał? łożysko wałka ataku przedniego dyferencjału? Będę wdzięczny za odkrycie problemu.

To nie jest wina ani ataku przedniego dyferencjału (wymieniłem kpl. przedni most napędowy), ani wału napędowego (zdemontowałem wał, brak zmiany odgłosów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

mam podobny problem nie sprawdzalwm geometri kol wymienilem obie piasty kola nowe skrzynia nowa sprzevlo z dwumasa nowe jeszcze te poduszki silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc. Posiadam pathfindera, którego użytkuję od nowości, rok produkcji 2005, 394000 km. 

bardzo ładny przebieg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej byłej D40 był źle założony przedni krzyżak. Stary był do wymiany a nowy źle założony lub uszkodzony przy montażu. Sam nie wiem, druga wymiana załatwiła sprawę.

PS u mnie drgania występowały pomiędzy ok80 a ok120kmh

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te odgłosy są związane z wałem napedowym . Zdejmij tylny wał i daj do wyważenia. Przedni zdjąłeś i jest ok. Zostaje tylny do sprawdzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...