Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana wycieraczek w J11


CaptainRandall
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Każde po sezonie to już szrot. Przy nowym aucie z dobrym dociskiem, wytrzymują rok półtora, a potem z górki. Dla nissana na EU wycieraczki są produkowane w większości w Polsce i reszta bodajże w Belgii.

Ważne by dbać o pióra, przetrzeć od czasu do czasu gliceryą i nie zakładać nowych bez

umycia szyby!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie oryginały mają odpowiednio lewa 650 mm prawa 450 mm, ktoś mi napisze dlaczego zamienniki mają prawą krótszą (400 mm) ? np. valeo first hybrid ?

Edytowane przez camel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest krótsza to nie jest zamiennik.Kup po prostu taką na 450 i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu ‎2016‎-‎02‎-‎06 o 16:25, CaptainRandall napisał:

Czy ktorys z kolegow posiadaczy J11 wymienial wycieraczki na nowe? Cos mi sie zdaje, ze panowie montazysci zalozyli mi odwrotnie wyycieraczki bo za czorta nie chca one zejsc :(.

Chyba ma  to samo co Ty - za cholere nie chcą zejśc i prawa i lewa jakby się zapiekły. Wczoraj 15 minut mocowania, wyginania  i nic. Już zacząłem internet przeglądać czy może Nissan ma jakąś specjalną instrukcję do tego jakże skomplikowanego procesu jakim jest wymiana wycieraczek... :wtf2: Masakra, dziś znowu podejde do tematu tylko żebym czegoś nie urwał...:wacko:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam już jak to się robiło,ale sprawdź czy przypadkiem na plastikowej obsadzie pióra na ramieniu ,nie ma podnoszonego zatrzasku,praktycznie mało widoczny ale niektóre obsady mają to ustrojstwo i za żadne skarby świata pióra nie zdejmiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie J acko jest tak jak piszesz - załączam zdjęcie gdyby ktoś miał podobny problem

20180618_191018.thumb.jpg.e72fcfb04b6b61b7772b387a8657ea83.jpg20180618_190957.thumb.jpg.a34cbfe32c2c9032a483730d4b516107.jpg

 

mam jeszcze wątpliwości co do zaczepów w nowych wycieraczkach (firma ALCO więc nie jakiś potentat wycieraczkowy ale póki co jest OK) - nie sądzicie że tu powinna być jeszcze jakaś zabudowa - nie odepną się same podczas użytkowania?

 

20180618_190745.thumb.jpg.71137169a6df1ef425fbeacf0b6bc62d.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być.Może kupiłeś pióra które tego nie posiadają.Alco zazwyczaj ma uchwyt obudowany.Ja z Alco używam tylko gumek :D  i wymieniam sam w piórach.Kosztują na prawdę grosze, a wytrzymują czasami dłużej jak zachwalane Bosch po 80zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

małe sprostowanie - nazwa firmy to ALCA a nie Alco (ale pewnie chodzi o to samo). Jacko wymieniasz same gumy ale pióra masz też z ALCA czy jakieś inne, jak to wygląda? Jak tak patrzę na stronę z której je kupiłem to na zdjęciach tez nie widzę żadnych osłon czyli pewnie nie ma ( https://alcatras.pl/alca-super-flat-wycieraczki-samochodowe-p2747 ). Ciekawe czy coś miałem do tych wycieraczek jeszcze dokupić czy tak to ma jednak zostać...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam oryginalne  od nowości,chyba Val..neło :D 

Na końcach mają skuwki ,które pod spodem mają otworki.W tych otworkach są zatrzaski ,które trzeba wcisnąć i skuwka schodzi z końcówki.Więcej zabawy jest z ułożeniem gumki,bo w piórze są dwie blaszki,które trzeba dobrze poukładać w rowkach gumek.Ale pasuje wszystko i gra.Obydwie gumki kosztują mnie około 17 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm no to tak się zastanawiam nad zdjęciem gumek z tych wycieraczek alca które mam bez osłony i założenie ich do oryginalnych piór które miałem wcześniej i w których jest ta osłona. Ale czy to się może udać..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

U mnie też przyszedł czas na wymianę i myślę nad zakupem wycieraczek Denso . Tylko mam mały dylemat . Według ich katalogu do qashqai po stronie pasażera jest model "dur-040l" czyli 400mm . Z kolei do xtraila jest dur-043l czyli 430mm. Po stronie kierowcy do qashqai i xtraila polecają ten sam model dur-065l .

Ja w tej chwili mam zamontowane 420mm , także wydaje mi się,  że lepiej byłoby kupić ten komplet dedykowany do xtraila..?

Może ktoś z kolegów miał lub ma denso i może się wypowiedzieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie denso DUR-065L/DEN po stronie kierowcy oraz DU-040L/DEN po stronie pasażera. Działają dobrze, ale zmieniane były niedawno, bo w kwietniu. Różnicy między nimi, a OEM nie odczułem żadnej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Quadro26 napisał:

Mam u siebie denso DUR-065L/DEN po stronie kierowcy oraz DU-040L/DEN po stronie pasażera. Działają dobrze, ale zmieniane były niedawno, bo w kwietniu. Różnicy między nimi, a OEM nie odczułem żadnej. 

Ja właśnie myślę nad tym żeby po stronie kierowcy założyć dur-043l . Skoro teraz mam 420mm i jest jeszcze miejsce ,to z 430mm chyba również nie powinno być żadnego problemu, a jednak trochę więcej z szyby zbierze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, pawelcypr napisał:

Ja właśnie myślę nad tym żeby po stronie kierowcy założyć dur-043l . Skoro teraz mam 420mm i jest jeszcze miejsce ,to z 430mm chyba również nie powinno być żadnego problemu, a jednak trochę więcej z szyby zbierze. 

Tzn. po stronie pasażera tak? Nie wiem szczerze mówiąc jak to tam jest z wymiarami, ale z 040L jest w porządku :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Quadro26 napisał:

Tzn. po stronie pasażera tak? Nie wiem szczerze mówiąc jak to tam jest z wymiarami, ale z 040L jest w porządku :) 

Tak dokładnie chodzi mi o stronę pasażera.  Nawet znalazłem komplet na allegro i pisze, że do Nissan Qashqai.

https://allegro.pl/oferta/wycieraczki-hybrydowe-denso-650-430-nissan-qashqai-8793101741?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

No nic , zamówię i już.  Liczę, że będzie ok ;)

Edytowane przez pawelcypr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 22.06.2020 o 14:57, pawelcypr napisał:

Nawet znalazłem komplet na allegro i pisze, że do Nissan Qashqai

880 zeta za 2 wycieraczki ? :huh:
Komplet na przód BOSCH AEROTWIN kupisz poniżej stówy :emot060:
... no ale kto bogatemu zabroni:dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej, linkowana oferta 22 czerwca 2020. Pewnie sprzedający nie ma towaru, a nie chce aby oferta zniknęła z Alle, stąd taka cena :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Robert_B napisał:

Pewnie sprzedający nie ma towaru, a nie chce aby oferta zniknęła z Alle, stąd taka cena :)

Robert - Też mi się ta oferta wydała dziwna, dlatego chciałem przestrzec kol. pawelcypr, by przemyślał sprawę i nie brał na "pusty hak":dribble:

Qrcze - nie zauważyłem, że ten temat jest z czerwca 2020 r, więc "musztarda po obiedzie":rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Może kogoś zainteresuje kogoś taki eksperyment prosto z Chin. Cena 26.00zl + ewentualnie jakieś opłaty celne.

Wymiana samych gumek. Ja już jadę na 2 komplecie i jest ok. Rok czasu swobodnie wytrzymują.

https://pl.aliexpress.com/item/32951075656.html?spm=a2g0o.order_list.0.0.54a91c24jDWtPA&gatewayAdapt=glo2pol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Też sobie takie w tym roku sprawiłem (tylko chyba ciut inny rozmiar). Cały komplecik przód/tył za niecałe 100 zł. Wyglądają identycznie jak oryginały. Odróżnia je tylko napis bosch. Luks zbierają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabryczny,  zmierzony (przynajmniej w moim )rozmiar wycieraczek to 600 / 430.

Chyba zamontowali w fabryce raczej prawidłowe.

Te 400 w nowych akurat w niczym nie przeszkadza.

Ot wycieraczka pasażera jest  oddalona od uszczelki 15 mm.

Sprawdzę czy zmieściła by się 650. Chyba nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...