Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przewody wentylacyjne z tyłu?


gregson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

My nie wiemy,ale gostek z albionu to wymyślil.Mało tego,rozmysla nad tym,czy zastawienie tych kratek nie spowoduje dodatkowych obrażen ze wzgledu na wyższe ciśnienie wewnątrz,podczas wybuchu poduszki?

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem napisać, że 6dB to cholernie dużo.

Co do wpływu filtra na glosnosc- jeśli mielibyśmy rurę z której huczy bo wiatr przez nią wieje, a zakryjemy wylot np taką wysoko puszysta wloknina to przekonany jestem, że będzie znacznie ciszej. Tylko pytanie czy szum u mnie jest spowodowany jest właśnie tym wylotem. Będę w Domu za dwa tygodnie to sprawdze.

Tester- co masz na myśli dać Wygłuszanie na nadkole? Mówisz o wewnętrznej powierzchni? Nie odklei mi się ona w trakcie jazdy? Teraz będę miał czas to będę chciał wygluszyc co tylko się będzie dało.

Ale Jacko tu chyba nikt nie mówi o jej zaslonieciu. Ja tylko myślałem o lekkim jej przeslonieciu żeby wiatr swobodnie z niej nie wiał ale żeby cały czas był przepływ powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My nie wiemy,ale gostek z albionu to wymyślil.Mało tego,rozmysla nad tym,czy zastawienie tych kratek nie spowoduje dodatkowych obrażen ze wzgledu na wyższe ciśnienie wewnątrz,podczas wybuchu poduszki?

Na śmierć o poduszkach zapomniałem. To kolejny argument by po prostu jeździć i przestać nasłuchiwać. Ktoś nad tym myślał skoro zostało takie coś, jak i wiele wiele innych rzeczy,  w aucie zamontowane, więc raz jeszcze nasze forum staje na wysokości zadania by sprowadzić na ziemie tych, w tym przypadku, nadwrażliwych słuchowo.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem napisać, że 6dB to cholernie dużo.

Co do wpływu filtra na glosnosc- jeśli mielibyśmy rurę z której huczy bo wiatr przez nią wieje, a zakryjemy wylot np taką wysoko puszysta wloknina to przekonany jestem, że będzie znacznie ciszej. Tylko pytanie czy szum u mnie jest spowodowany jest właśnie tym wylotem. Będę w Domu za dwa tygodnie to sprawdze.

Tester- co masz na myśli dać Wygłuszanie na nadkole? Mówisz o wewnętrznej powierzchni? Nie odklei mi się ona w trakcie jazdy? Teraz będę miał czas to będę chciał wygluszyc co tylko się będzie dało.

Ale Jacko tu chyba nikt nie mówi o jej zaslonieciu. Ja tylko myślałem o lekkim jej przeslonieciu żeby wiatr swobodnie z niej nie wiał ale żeby cały czas był przepływ powietrza.

Ja też o tym pisałem,Taka puszysta włóknina poliestrowa nie zastawi wylotu,a znacznie wyciszy.I dla pewności można się pobawić w przymocowanie od zewnątrz,tak aby pierdykniecie ją odpychało a nie wciskało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włóknina poliestrowa by wygłuszyła to musiała by mieć znaczną grubość, bo cienka dana tylko na samo okienko wywietrznika nie da żadnego efektu. Pisząc o wygłuszeniu miałem na myśli wpasowanie 2 lub 3 cm gąbki pomiędzy blachę a tapicerkę dokładnie dopasowaną do kształtu nadkola z ewentualnym, by zachować zamysł konstrukcyjny z wycięciem na wywietrznik, bo tylko wypełnienie całej powierzchni zlikwiduje tzw pudło rezonansowe wytworzone przez istniejącą tam pustkę i da właściwy efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem to ,własnie w J11 :D.Wygłuszenie nadkoli pianką głuszącą,niewiele dało.Być może angol miał rację z tym "wywietrznikiem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbować można ale pewny jestem że jeśli dało by się wygłuszyć bardziej, niż producent to uczynił we własnym zakresie, to zapewne by to zrobili fabrycznie, no może nie na nasz rynek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak ,co szkodzi sprawdzić? Zawsze można odetkać. A tak na pocieszenie ,w nowym kia sportage 1,6 GT 4x4(177KM bodajże) ,też huczy z tyłu  :(  choć mnie to nie pociesza ,bo auto m/i jest na celowniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaka jest zależność pomiedzy hałasem z wywietrzników,a hałasem spod podwozia z tylnej części?Przecież bagażnik to jest cienka blacha niczym nie osłonięta.Będę miał czas to zdejmę boczki i wyłożę to włókniną,bo aż sam jestem ciekaw co sie temu angolowi przyśniło.Swoją droga jakby to od tego zależało zmniejszenie hałasu z tyłu byłby to niewątpliwie strzał w dziesiątkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnękę na kółko dojazdowe też można taką włóknina wygłuszyć i też zapewne wyeliminuje to sporą część hałasu z tylnego podwozia a kółko i tak się zmieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem to....i  guma butylowa i pianka.Raczej słabo.

Ogólnie trzeba by było rozebrać do goła i wyklejać wszystko....tylko w imię czego? Jak ktoś jest maniakiem ciszy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę kratki w bagażniku powinny być przesłonięte cienkimi listkami gumy która działa w jedną stronę a więc przy zamykaniu drzwi czy tylnej klapy,powinno powietrze być wypychane,i nie powinno to być powodem szumu,nie sprawdzałem jak jest w QQ ale w innych pojazdach tak miałem,jak się mylę to nie bić I tak na chłopski rozum ten kanał powinien być w jakiś sposób wyprofilowany żeby z zewnątrz nie wlatywalo bele co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No dobra, to którędy powietrze z kabiny dostaje się do tych wylotów, jeśli są one przysłonięte przez boczki. Otworami koło lampki, później owalnym otworem nad nadkolem i przestrzenią między blachą zewnętrzną i nadkolem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o prąd powietrza, tylko o równowagę ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Thunder, nie wydaje mi się możliwe przy wygłuszaniu auta, żeby zrobić wszystko tak szczelnie, żeby nie było cyrkulacji. Zawsze są jakieś szczeliny np. przy plastikowych boczkach.  No chyba, że się pozasłania nieprzepuszczalnym materiałem te kratki.

Przypomniał mi się stary dowcip o badaniu szczelności aut:

w japończykach zamykali na noc kota, jeśli rano kot nie żył - auto szczelne,

w Polonezie też zamykali na noc kota, jeśli rano kot był w środku - auto szczelne.

Edytowane przez myszorek
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...