Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T30] Zawór SCV - pilne


Glorusek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam problem z autem wymieniony filtr paliwa ale gasnie pobdodaniu gazu i tym podobne problemy, mechanik cce wymienic te scv mowi ze traeba dwa ale nie jest pewny czy to to, co robic? Komputer nie wykazal bledow

 

Prosze o pilna pomoc

Wymieniony filtr paliwa na mann chodzil dwa dni i po dodaniu gazu gasnie a wczesniej jak jechalem to dusil sie

Edytowane przez Glorusek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Dci są dwa czy jeden? Zawsze wydawało mi się że dwa zawory scv są w silniku Di 114 kM. Padło tak z dnia na dzień?


To nie są tanie rzeczy, wiec musisz być w 100% pewny że to jest to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisie masz T30 136km czyli masz jeden zawór scv - na allegro 360zł.

Jeśli masz zły opis i jednak masz wersję 114km to nie będą to zawory SCV. Szukałbym gdzieś indziej.

 

Ciśnienie na listwie sprawdzone?

 

ps.

z twojego opisu wynika że wymieniłeś filtr paliwa i auto się zepsuło? Może jest zapowietrzony?

Edytowane przez zeshky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

z twojego opisu wynika że wymieniłeś filtr paliwa i auto się zepsuło? Może jest zapowietrzony?

To by tłumaczyło gaśnięcie po dodaniu gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpiere czuc bylo zamulone auto pozniej pewnego dnia dlawil sie nastepnego dnia gasl przy jesdzie, wymienilem filter na mann u mechanika i dwa dni jesdzil i znowu po odpaleniu i dodaniu gazu gasnie zawiozlem do mechanika i nie wiem co robic

Wczoraj zalalem na statoilu paliwa do pelna

 

Sorry za chaos wypowiedzi pisze z tel

Edytowane przez Glorusek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłącz pompę na krótko z pominięciem baku i filtra paliwa - wyeliminujesz zatkane przewody, syf w baku etc.

 

do sprawdzenia też Ciśnienie na listwie CR. Pewnie skończy się na wtryskach ale warto sprawdzić zanim pójdziesz w koszta.

 

To w końcu jaki masz ten silnik? bo nie odpisałeś. jak nie wiesz to daj zdjęcie z pod maski.

Edytowane przez zeshky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://s28.postimg.org/aai58zwd9/image.jpg[\img]

 

Mechanik mowi ze widzi 2 scv zolty i brazowa czy jakos tak? Chyba mam 136km kurde

 

Patrząc na intercooler i brak na przewodzie turbo - intercooler łapaczki oleju stwierdzam, że jest to silnik 114 km di i tam są 2 zawory: zielony i czerwony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dokumentach mam 136 bosko auto od 6 lat mam huh...

Dobra co teraz mechanik mowi ze trzeba te scv wymienic i zobaczyc co sie bedzie dzialo

Dodam jeszcze iz w zimie po odpaleniu obrotu wchodzily na jakies 1.5tys moze wiecej i tak chwile byly i same po cheili spadaly tak za kazdym odpaleniem jak byl zimny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W DI114 raczej nie było problemów z zaworami SCV. problem dotyczył tylko partii 006 w silnikach 136km. Dwa zawory to trochę siana jest. Może odwiedź serwis bosha albo inny który potrafi diagnozować a nie tylko wymieniać na oślep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiepsko kiepsko, dzis odpalilem na luzie chodzi i jak dodalem gazu to zaraz zgasl i za kazdym razem gasl, auto tez mialk wczoraj taki objaw ze jade i nagle przy 2tys dostawal kopa, wczoraj tez zalalem caly bak ropy....

 

 

Co sadzicie teraz akurat mnie nie ma w domu i pewnie ten scv zawor zostanie wymieniony bo sie zgodzilem z rana, kompletnie sie nie znam a w miare zaufany mechanik bo znajomy, nie snam innych a jakiemus idiocie tez nie chce dac

Godz 17:00

Zawory wymienione koszt 800zl z wymiana.

Auto jezdzi bdb moze bedzie dobrze zobaczymy jak na przestrzeni nastepnych dni ;)

Edytowane przez Glorusek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

extra! fajnie że udało się trafić w przyczynę za pierwszym razem.

 

Jak możesz to podpytaj mechanika co było charakterystycznego że postawił na SCV - pomoże to innym w przyszłości w diagnozie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej oparl to na wieloletnim doswiadczeniu (glownie sie zna na japonczykach) no i prawdopodobnie tez byl to czysty strzal bo decyzje pozostawil mnie. Tyle wiem. Poki co dzis zdobilem 40km i wszystko ok zobaczymy dalej

 

Auto ma 220 tys przebiegu, moze wadliwych partii nie mialem, ale podobno wymienia sie je jakis czas i byc moze nadszedl ich czas

Edytowane przez Glorusek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Była fotorelacja z silnika 2,5 dCi który jest podobny, ale fotki szlag trafił http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/95837-sam-naprawiam-wymiana-zaworu-scv-z-resetowaniem-ecu/

Poszukaj, może gdzieś na forum jeszcze coś znajdziesz, albo pisz do autora fotorelacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam problem z autem wymieniony filtr paliwa ale gasnie pobdodaniu gazu i tym podobne problemy, mechanik cce wymienic te scv mowi ze traeba dwa ale nie jest pewny czy to to, co robic? Komputer nie wykazal bledow

 

Prosze o pilna pomoc

Wymieniony filtr paliwa na mann chodzil dwa dni i po dodaniu gazu gasnie a wczesniej jak jechalem to dusil sie

a filtr powietrza?? to skad wie ze to csv ?? chya ze odczyt na podłaczonym programie cos widzi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a filtr powietrza?? to skad wie ze to csv ?? chya ze odczyt na podłaczonym programie cos widzi??

Auto naprawione już ponad rok temu ;)

 

 

(...)

Godz 17:00

Zawory wymienione koszt 800zl z wymiana.

Auto jezdzi bdb moze bedzie dobrze zobaczymy jak na przestrzeni nastepnych dni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...