Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pathfinder R51 Gaśnie


DoMeL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam problem z moim patkiem. Wszystko było  spoko do czasu. Samochód odpala ale po wrzuceniu biegu gaśnie. Co może być przyczyną? Oraz problem z radiem, obsługiwać je mogę tylko z kierownicy a na radiu żadne przyciski nie działają tylko od włącznika działa. Samochód z 2005r silnik 2.5 dCi. Byłem u mechanika po podłączeniu do komputera brak błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy po wrzuceniu biegu gaśnie? jaka masz skrzynie manual/auto?

na wolnych obrotach silnik chodzi normalnie? jak przygazujesz tez? napisz cos więcej

po wrzuceniu biegu i probie ruszenia?

jak zachowuje się podgrzewanie silnika? po wrzuceniu każdego z biegów obroty spadają?

Edytowane przez KrisT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia manualna,rozrząd nie wiem kiedy robiony kupiłem go 2 miesiące temu. Samochód odpala normalnie trzyma obroty a po wrzuceniu biegu natychmiast obroty spadają i samochód gasnie. Przebieg 216000. Grzania silnika jeszcze nie rozkminilem ale zawsze przed odpaleniem włączam je. Wtedy obroty są wyższe niż normalnie ale nawet jeżeli jest włączone to po wrzuceniu biegu gasnie. Dzieje się tak na zimnym silniku a na ciepłym jest ok. Samochód działa normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak.

U mnie był taki sam objaw tylko samochód gasł zaraz po odpaleniu. Jak się nagrzał było ok. Przyczyną okazał się wyciągnięty dolny łańcuch rozrządu. Po wymianie problem ustał.

U Ciebie gaśnie dopiero po wrzuceniu biegu więc to nie koniecznie musi być rozrząd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy może to mieć to jakiś związek z czujnikiem który jest przy skrzyni biegów (chyba ten od tempomatu) ? Bo np po włączeniu funkcji ,,podgrzewacza" (zwiększone obroty silnika) po wrzuceniu jakiegokolwiek biegu obroty spadają do normalnego stanu. Może w tym przypadku jest jakiś problem który powoduje nieprawidłowe działanie komputera ?   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewykluczone. Aczkolwiek tak ma być, po włączeniu podgrzewania silnika obroty spadną po wrzuceniu biegu bez względu czy to jest MT czy AT

Edytowane przez sq9mcs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wypiąłbym czujnik luzu od skrzyni biegów, być może to on powoduje jakąś anormalną pracę ECU i ten tak obniża obr iz silnik gasnie.

dodatkowo zaślep EGR blaszką, jego niewłasciwa praca też moze powodowac gaśnięcie  silnika.

ECU tylko przez czujnik w skrzyni widzi czy jest luz czy wrzucony bieg, samo wrzucenie biegu nijak ma sie do gaśnięcia silnika skoro nie puścisz sprzędła aby go zadławić.

 

czytałem kiedys o przypadku uszkodzenia wiązki przewodów , jak gośc wpiął bieg i puszczał sprzęgło dochodziło do poruszenia/zagiecia przewodów i silnik gasł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik w skrzyni pnp odpowiada za moc silnika i jest powiązany z czujnikiem sprzęgła

Gdy pnp jest uszkodzony to tempomat nie działa i silnik przy ruszaniu jest bardziej wołowaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pnp jak zaczął szwankowac to jakoś nie zauwazyłem spadku mocy przy ruszaniu , byc moze dlatego iz mam zaslepiony EGR a ECU widząc wpięty bieg zamyka egr'a?, dodatkowo  można miec problem z właściwym działaniem napędu 4x4, u mnie ABLS- SLD nie zadziałał przez co zakopałem się w piachu. 

Edytowane przez KrisT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też man zaślepiony pnp może się popsuć na dwa sposoby zwarty lub rozwarty jeden stan to tak jak pisałem a w drugim przypadku nie działa podgrzewacz i nie można włączyć napędu za to tempomat działa i moc jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Akaspaw

 

Co to jest czujnik pnp jakie ma oznaczenie  i czy można go wymienić  samemu?

Mam kłopot z silnikiem w D 40  co opisałem  dokładnie w poscie przy navarze.

Tempomat też nie działa.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik pnp jest to czujnik w skrzyni biegow informujacy ECU o zapiętym biegu (każdym) lub "luzu"... w skrzyni pod osłonami wajchy biegów są dwa czujniki pierwszy od góry to PNP drugi poniżej to czujnik wstecznego biegu.

dzieki niemu komp widzi wpiety bieg przez co blokuje działanie podgrzewania silnika oraz prawidłowo pracują napędy i tempomat. (patrz posty wyzej)

Mozna go wymienic na dwa sposoby, od góry po demontażu osłon lewarka biegów lub od dołu z kanału mając zwinną rączkę. do odkręcenie potrzeba klucz 21-22 ale nie jestem pewny.

Jesli czujnik jest fizycznie dobry to można go po wykręceniu spiłować po obwodzie ok 0.5-1mm aby głębiej się wkręcał, zazwyczaj wyciera się bolec.

temat wałkowany od  dłuzszego czasu, nie trzeba od razu wymieniać.

przeczytaj temat - "nie działa tempomat"

Edytowane przez KrisT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to może być, że po wrzuceniu biegu nie odłącza podgrzania silnika tylko cały czas trzyma na obrotach ???  Kiedyś tak nie było a od jakiegoś czasu jest. Generalnie nie jest to upierdliwe, bo podgrzewacza używam świadomie i jak ruszam to go wyłączam, ale tak przy okazji pytam bo lubię żeby wszystko było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie działa czujnik PNP, zeszlifowac po obwodzie aby głębiej się wkręcał lub wymień na nowy. Zobacz czy się nie zaciął.

Jesli tempomat działa to czeka Cię wymiana na nowy.

Edytowane przez KrisT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji zajrzę do niego, tempomatu nie mam bo ja posiadam golasa :-) mniej szpeju do popsucia a jeździć się da całkiem zacnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...