Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wahacz przedni tuleja tylna (większa)


carbomer

Rekomendowane odpowiedzi

W jaki sposób demontuje się większą tuleję wahacza? Od karoserii odkręca się dwie śruby ale jak ściąga się ją z wahacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz breszką spróbować ale wahacz bierze się w całości na stół. Jednak lepiej kup nowy w całości. Cena będzie podobna. Tu jest stary sposób na nasadkę.

http://www.audi80.pl/topics75/audi-80-b3-wymiana-tulei-wahacza-vt40028.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wahacz 350, a tuleja z łapą alu koło 100 zeta. I problemem w przypadku zakupu tulei z łapą nie jest jej wybicie z uchwytu a ściągnięcie z trzpienia wahacza. Teoretycznie wystarczy odkręcić łapę od budy i... no właśnie nie wiem jak ściąga się tuleje z trzpienia nie widzę tam śruby, nakrętki czy innego cuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciskana na siłę. Najłatwiej rozciąć na gumie dookoła ( lub palnikiem ją wypalić )  i jak już będziesz miał tylko resztki gumy z wewnętrzną częscią tulejki to naciąć wzdłużnie i zejdzie.  przy montażu pod takim samym kątem musisz nową wprasować ( o ile masz prasę ) 

 

Ja kupowałem tuleję bez łapy ( 40zł ) i wymieniałem.  Nie zgodzę się też ,że na tej tulei się nie skończy. U mnie sworzeń wytrzymał dwie tuleje czyli warto pogrzebać a nie przepłacać za cały wahacz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...