Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Micra nie chce odpalić


pablloo7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam mały problem z Micrą mojej dziewczyny wystąpiła taka sytuacja że zabrakło jej paliwa po czym wiadomo zgasł samochód, zakręciła jeszcze pare razy rozrusznikiem bo nie ogarneła że jej się skonczyło. Nalałem z karnisterka pozniej 5l paliwka i micra nie chce odpalić dalej jakby nie dostawała paliwa czy to może być pompa paliwa?  Kontrolki wszystkie się świecą, rozrusznik działa, prąd jest, próbowałem odpalić z prostownikiem. Wiecie może co to może być? 

 

Pozdrawiam,
Paweł 

 

 

. Micra 1.0  97 r. k11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w dział Micra i u góry , po prawej masz okienko - szukaj - wpisz  K11 nie odpala .... i pojawi się dłuuuuga lista tematów o takiej samej , bądź podobnej problematyce.

Może znajdziesz odp. na swoje pytania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zapewne to co ja ,zalales swiece i same sie nie osusza..........:-(  nie napisales jaki to model i silnik, ale jak juz nowszy to czeka Cie zdjecie tej plasikowej czapki z przepustnica zdjecie cewko-fajek i wykrecenie swiec .powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)  nie napisales jaki to model i silnik, ale jak juz nowszy to czeka Cie zdjecie tej plasikowej czapki z przepustnica zdjecie cewko-fajek i wykrecenie swiec .powodzenia.

 

Napisał   "Micra 1.0  97 r. k11" .... tylko nie w profilu a w poście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógł się też zapowietrzyc układ.

Jak postoi przez noc to może juz odpalić tylko wlej mu jeszcze piątkę paliwa.

Jak będziesz odpalal to trzymaj gaz do dechy bez żadnego pompowania gazem tylko do dechy i go kręc bo domyślam się że zalapuje podczas kręcenia,ale nic pozatym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ciekawe jak bedzie z tym odpowietrzeniem zaraz pojade na cpn po kolejną 5 paliwa może sie uda, no załapuje troszke jakby nie miał odpowiedniej dawki paliwa tylko jakąś minimalną ilość, może jest filtr paliwa zawalony syfem z baku ?

a co do świec to zobacze w pt może to jest rozwiązanie problemu :) 


zalałem kolejne 5l paliwka i próbowałem go kręcić ale nie załapał wydaje mi się ze troche lepiej było niż wczoraj ale efektu pozytwynego nie było 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak tak miałem co Ty to odpalił za około 30 razem niestety nie miałem czasu na wykrecanie świec itp.

 

Zrób to co napisał kaaspar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalane albo i nie.

Nie wiem jak jest w Micrze, ale podobna sytuacje miałem kiedyś w Fordzie, tylko że tam jest wentyl na listwie. Układ jest zapowietrzony, więc trzeba go odpowietrzyć. W fordzie wystarczy nacisnąć na wentyl w trakcie zapłonu, czyli w trakcie przekręcenia kluczyka uruchamia się pompa w zbiorniku. Może w Nissanie jest coś podobnego? Jeśli nie to trzeba zdjąć opaskę z przewodu zasilania benzyna i wysunąć przewód. Po pojawieniu się paliwa należy nasunąć i poskręcać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sb robiłem micre i wymieniłem filtr paliwa i jeszcze świece bo jak odkreciłem je widac ze miały juz dość były troche zalane no ale odpalił :D miejmy nadzieje ze bedzie działało wszystko :)

 

Dziękuje wszystkim za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...