Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z radiem


DoMeL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam problem z seryjnym radiem nissana. Nie można sterować radiem przyciskami na nim,tylko można sterować z kierownicy, czy da się to jakoś zrobić ? Samochód z 2005r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdaje się rzadki przypadek z reguły bywa odwrotnie. Ale skoro z kierownicy jest pełne sterowanie to znaczy się że nie ma styku panela sterowania z radiem. Nie wiem bo nie znam wnętrza tego radia. Albo jest on, znaczy się panel przedni, połączony taśmą albo na tzw. styk i w tym połączeniu najprawdopodobniej tkwi problem. Należało by, o ile czujesz się na siłach,  rozkręcić i sprawdzić to połączenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym nie rozkręcał, u mnie przerywało CD podczas jazdy, po otwarciu tego badziewia  okazało sie iz tłumiki drgań popękały i olej silikonowy wyciekł. Po poskładaniu radia do kupy  zaczęło głupieć i widzieć CD ktorego nie było, a jak juz przyjęło płytę to nie chiało oddać, radio się wieszało itd.

niby wszystkie połączenia, taśmy ,luty ok , przy rozkrecaniu i składaniu zachowałem max. ostrożność, niestety wywaliłem dziadostwo.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem z radiem w r51 . to znaczy cd działa bez problemu lecz same radio niestety nie raz sie załączy po czym po jakimś czasie zanikną fale i nie dziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem z radiem w r51 . to znaczy cd działa bez problemu lecz same radio niestety nie raz sie załączy po czym po jakimś czasie zanikną fale i nie dziala

Na Twoim miejscu bywszy sprawdził bym najpierw antenę i przewód łączący ją z radiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samą antenę czy łącznie z przewodem, jeśli tylko wymianie uległ sam bacik to trzeba sprawdzić przewód jego końcówki i przede wszystkim wejście do radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sprawdzić trzeba jeszcze sam wtyk w radiu, czy nie jest poluzowany wewnętrzny element tego wtyku i czy jest do niego (w środku) właściwie przewód podłączony. Jeśli tu wszystko będzie w porządku to masz problem z samym radiem a tu z tego co piszą, ja do wnętrza jeszcze nie zaglądałem,  wyżej za wiele nie da się zrobić.


Pozostanie wymiana radia jeśli będziesz chciał takie samo to możesz skorzystać z oferty allegro;

http://allegro.pl/nissan-pathfinder-r51-radio-radioodtwarzacz-cd-05-i5099906616.html

http://allegro.pl/pathfinder-r51-radio-cd-zmieniarka-i5813365795.html

Lub;

Może tu coś pozyskasz; Zadzwoń pod numer 506982330, drugi numer 693152109 i e-mail cezar.n@onet.pl, adres Wygnanów 148, 21-306 Czemierniki, firma AUTO-NISSAN Częci Samochodowe Cezary Nieznajek.  Facet rozbiera Nissany i jest bardzo kompetentny co do wiedzy o tych autach z podziałem na roczniki nawet. Zamówione części w rozsądnych cenach wysyła kurierem pod dowolny adres. (Nie za bardzo odpowiada na e-maile, nie ma czasu ich przeglądać, lepiej dzwonić)

Ewentualnie możesz wstawić jakiś zamiennik, których na aukcjach nie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za informację sprawdzę. Te linki co podałeś to nie mój typ mam navi

Poszukam ewentualnie całej deski środkowej innej żeby było mniej roboty

Edytowane przez widurski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Nie chcę zakładać nowego wątku więc piszę tutaj. Ostatnio zmieniałem aku na nowy i mam następujący problem.

Po zgaszeniu silnika i wyłączeniu zapłonu autko pozostaje sobie na noc pod domem. Rano przychodzę, przekręcam kluczyk i radio uruchamia mi się z volume na 8 - jest głośno. Poprzedniego dnia zostawiam na 3-4 albo jeszcze inaczej. Wqurza mnie to bo za każdym razem jest głośno z rana. Nie mogę dojść gdzie się to ustawia. RAdio jest oryginalne nissana z CD na 6 płyt bez systemu BOSE i bez blutacza do telefonu. Może ktoś wie jak to ustawić? Przed zmianą aku też miałem ten problem ale po jakimś czasie (gmerania w menu) trafiłem chyba z tym i problem ustąpił i radio pamiętało ustawienia volume. Pamięci i inne ustawienia trzymają tylko to volume mnie wqu.... :/ Może ktoś ma manual do radia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...