Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K12] kilka usterek elektrycznych - centralny zamek, stacyjka, alarm.


Gość yahny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przejąłem autko po teściach w celu podszykowania dla ciotki i zanim dam do serwisu chciałbym zrobić co się da samemu.

Zaczęło się od reflektorów, które były w tragicznym stanie. Wypolerowałem i zabezpieczyłem.

Wydech przerdzewiały - wymieniony.

 

 

Pozostałe problemy:

 

1. Standardowo klapa bagażnika, czasem nie da się jej otworzyć. Rozebrałem przyciski - otwierający daje jakąś opór, nowy 300pln, więc wyprowadziłem awaryjnie dodatkowy przycisk nad półkę.

2. Drzwi kierowcy - często nie otwierają się z pilota. Siłownik nie pyka. Po kilku próbach zazwyczaj się udaje, ale nie o to chodzi. Pasażera otwierają się zawsze przy kolejnym naciśnięciu. 

3. Dwa razy zdażyło się, że po włączeniu alarmu wewnątrz kabiny zaczął piszczeć buczek i już nie przestał, nawet po odpaleniu itp. Pomagał reset akumulatorem.

4. Mnie to zawsze irytowało - po gaszeniu auta, stacyjka nie chciała wrócić na pozycję dolną, nie dało się wcisnąć przycisku blokady. Pomagało czasem ponowne odpalenie.

 
Narazie tyle.
Proszę o wszelkie sugestię, ew. namiary na dobrego elektryka w okolicach Jaworzna - Katowic.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podepnę się pod temat elektryki Micry k12- 1,2- 2003r.  bo nic konkretnego nie znalazłem u pana google

Wczoraj szukajac plusa do świateł dziennych za bezpiecznikami pod (kierownicą) niestety zrobiłem zwarcie :whistle:, na pierwszym czerwonym kabelku.

Problem polega na tym że nie ma prądu po przekręceniu kluczyka, nic nie działa -światła można włączyć świecą,światełko pod sufitem też świeci,wszystkie bezpieczniki sprawdziłem i nic.

Proszę o pomoc bo Micra nie działa a chciałem dobrze jak zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...