Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Odprowadzanie wody z szyby w J11


Pieer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś mając chwile postanowiłem sobie wyregulować spryskiwacze w moim QQ. Podczas testów spryskiwaczy zauważyłem że woda spływa z szybu przez otwór w napędzie wycieraczki do komory silnika.

 

Też wam tak woda spływa z szyby?

https://www.youtube.com/watch?v=g2kra0bDnVg&feature=youtu.be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaintrygowałeś mnie tym pytaniem,aż pobiegłem to sprawdzić do garażu :D

I kapie!!! Nie tak mocno jak u Ciebie,ja musiałem wylać na raz cały pół litrowy garnek,żeby coś kapneło w tym samym miejscu co w Twojej qqłce.

Obejrzałem to miejsce i widzę że jest tam coś jakby łączenie rynienki,kapie na tym łączeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez odkręciłem ten filc aby sobie to obejrzeć. Dla mnie nie powinno tam kapać ale może QQ tak mają :)

Wydaje mi się że tam jest łączenie plastik karoseria za pomocą jakiegoś uszczelniacza. Tyle, że u mnie jest tam mała szczelinka.

 

059869af0c5d2673.jpg

Edytowane przez Pieer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jest i u mnie.Jutro bedę na serwisie i zapytam,czy tak ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytaj spytaj bo ja nie mam kiedy podjechac. 

A lista usterek już mi rośnie :).

Jechałeś już tym autem demo z nowym softem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co będzie jak autko stoi pod chmurką a deszcz pada , ruda pojawi się szybciutko,rano popatrzę akurat pada cały dzień,ciekawe co powiedzą w serwisie JACKO29 proszę o relacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytaj spytaj bo ja nie mam kiedy podjechac. 

A lista usterek już mi rośnie :).

Jechałeś już tym autem demo z nowym softem?

Nie jeszcze nie.

Pieer,przecieki pod podszybiem są znane i to jest normalne.Tam nie ma uszczelnienia.Dla mnie to dziwne,no ale cóż.Może samemu sie tym pobawię.

Co do nowszego softu,jeszcze nie wgrywali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli niby normalnym jest, ze tamtędy leje się woda do komory silnika i sewis nic z tym nie będzie robić?

Edytowane przez rezyser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mierze Note i tiidzie tam też się woda dostaje.W mierze dokładnie w kielichy amortyzatorów i woda stoi.Ale nic się tam nie dzieje a auto ma już 11 lat!W tiidzie są tam zaślepki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli niby normalnym jest, ze tamtędy leje się woda do komory silnika i sewis nic z tym nie będzie robić?

No nie,bo zgłosiłem to a odpowiedź była to normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie takie coś nie jest normalne. Nie spotkałem się z czymś podobnym w żadnym moim samochodzie (nawet tym, wyprodukowanym 20 lat temu).

Az boje się pomyśleć, dokąd ta woda wędruje i gdzie się może gromadzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie też to nie jest normalne.Ale jak serwis nawet do tego nie podchodzi,widocznie taki maja prikaz.Zlekceważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2ecjhix.jpg

 

Czy ktoś wie, co zawiera czarny box zaznaczony na zdjęciu? Niektóre wersje 1.6 dci tego nie maja...

Zdjecie pochodzi z filmu, dla silnika 1.6 dci 4x4.

Również na filmie Pieera w tym wątku widzę, ze brakuje tego elementu dla silnika 1.2 (jest tylko zaślepiony otwór).

Edytowane przez rezyser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczekiwałbym odpowiedzi serwisu, ale na piśmie, ze taki przeciek, to normalne zjawisko. Myślę, ze wówczas zajęliby się usunięciem tej usterki, bo ewidentnie jest to wada.

Edytowane przez rezyser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie jest to normalne - wystarczy poszukać po forach "znowu" Renówek - przeciekające podszybie w Traficu  okazało się problemem dla silników - wada została poprawiona w modelach po liftingu po 2008 r., ale problem powraca http://renault.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=205613. Problem powstawał potem z silnikami 2.0dci, ponieważ woda zatrzymywała się na silniku i po rozebraniu silnika powstawał problem z wymianą wtrysków, które od góry były zapieczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Notak,ale zauważcie,że wada została poprawiona w jednym modelu.W innych modelach serwisy olały i to nie tylko Renault,ale też i inne marki.Widocznie uznają,że jak się nie leje do kabiny to jest OK! a że na silnik kapie? przecież nic się nie stanie...odparuje.Tylko my detaliści mamy zawsze taki nieziemski problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tu Jacko masz rację. Może zbyt dbamy o te samochody kupione jak by nie było za gruba kasiore.

 

Wysłałem @ do centrali Nissan z linkiem filmu. Zobaczymy co odpiszą. :)

Edytowane przez Pieer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tu Jacko masz rację. Może zbyt dbamy o te samochody kupione jak by nie było za gruba kasiore.

 

Wysłałem @ do centrali Nissan z linkiem filmu. Zobaczymy co odpiszą. :)

 

I to mi się podoba. Daj znać, gdy Ci odpiszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieer,przewiduję,ze każą Ci się zgłosić do najbliższego serwisu ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dziś rano,lało przez niedziele więc powinno być mokro ale jest sucho,nie polewałem z braku czasu ale przy okazji zaleję,sprawdzę i zdam relacje.Obym nie musiał zgrzytac protezą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mierze Note i tiidzie tam też się woda dostaje.W mierze dokładnie w kielichy amortyzatorów i woda stoi.Ale nic się tam nie dzieje a auto ma już 11 lat!W tiidzie są tam zaślepki.

Nie ma zaślepek w standardzie w TIIDACH, Manix ty miałeś, a jak się chce zaślepki to trzeba sobie kupić aby śruby nie rdzewiały!!!!- 60z w ASOł!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja coś zyskam jak się sam za to wezmę? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...