Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

X-Trail T-30 a składany kluczyk do stacyjki.


mrafal21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mój problem dotyczy kluczyków, a dokładnie pilotów - w obydwu uległy zniszczeniu gumowe przyciski, wydaje mi się że standard w tym przypadku.

Przeglądając allegro w poszukiwaniu nowych gumek lub obudowy pilota trafiłem na takie coś:

http://allegro.pl/nissan-obudowa-kluczyk-scyzoryk-almera-primera-i5711443732.html

 

Ktoś miał już z tym styczność?

Jak wygląda procedura wymiany, czy wystarczy przełożyć całe wnętrze i dociąć bagnet i będzie wszystko działać, łącznie z immobilizerem?

Oglądałem kluczyk i doszedłem do wniosku, że oryginalnego bagnetu nie da się przełożyć, więc zastanawiam się jak to wygląda od strony technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pisze to w zestawie jest "GOTOWY DO DOCIĘCIA GROT TYPU YM26"  czyli trzeba go dorobić  poza tym ciekawe czy transponder łatwo przełożyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem z tym styczności, ale powinno zadziałać. W kluczu masz dwa niezależne elementy: grot i elektronikę.

 

Elektronika odpowiada za odblokowanie immobilizer'a (NATS), a grot umożliwia przekręcenie stacyjki i odpalenie samochodu.

W tym przypadku przekładasz całą elektronikę, zakładając oczywiście, że da się to zrobić bez jakichś kombinacji, a grot docinasz w punkcie dorabiania kluczy.

 

Teoretycznie możesz obecny klucz rozebrać na te dwie niezależne części (grot i elektronika) i spróbować odpalić X'a trzymając grot w kombinerkach, a elektronikę blisko stacyjki.

Sam się wtedy upewnisz, że działają one niezależnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie ma tam 3 elementów ?  Elektroniki z baterią od pilota,  grota i małego białego plastikowego czegoś przy grocie odpowiadającego za imobilizer ? Bo kiedyś próbowałem odpalić auto z odłączonym pilotem (sam grot z kawałkiem obudowy )  i zapalił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie myślę tak samo, rozebrałem kluczyk i także zastanowiło mnie to białe coś blisko grotu, próbowałem to ruszyć i wydawało się mocno trzymać, więc aby nie uśmiercić kluczyka wolałem nie ruszać i zapytać tutaj.

Edytowane przez mrafal21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak macie racje, pomyliłem się.  :bicz:

 

 

Są trzy elementy: grot, elektronika(z baterią) oraz kość transpondera (u mnie czarna).

Przed chwilą osobiście sprawdziłem w moim X'ie, że do uruchomienia wymagane są dwa elementy: grot i kość transpondera.

Elektronika została w domu, a drzwi do samochodu otworzyłem kluczykiem.

Sam grot nie odpala, ale działa po przyłożeniu transpondera, bez elektroniki i bez baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta "kość transpondera" jak to nazywasz łatwo wyjmuje się z tej części kluczyka z grotem, czy jest na jakiś zaczepach, przyklejona czy jak?

Edytowane przez mrafal21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kość transpondera jest niezależna, jest odseparowana od grota i elektroniki.

W moim przypadku, wygląda na wciśniętą w rogu obudowy klucza.

Jest to chyba klasyczny układ RFID i aktywuje się bezprzewodowo przy zbliżeniu do stacyjki.

Nie sprawdzałem jak łatwo wychodzi. bo u mnie wszystko działa jak w zegarku i dalsze kombinowanie to jak proszenie się o kłopoty.

 

Poniżej na filmie jest widoczne tylko przekładanie transpondera pomiędzy różnymi kluczami.

https://www.youtube.com/watch?v=oXKkrTHbYbk

Edytowane przez gkowal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie zamówiłem samą obudowę elektroniki i wymieniłem element z przyciskami a resztę zostawiłem, ale szczerze mówiąc "kusi" mnie zakup tego składanego kluczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przelutowana przycisków nowych ?  Mi to na długo nie pomogło. Zużyte przyciski spowodowały dosyć szybkie zużycie nowej gumki bo i tak trzeba było mocno wciskać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scyzoryk rzeczywiście niezłe rozwiązanie. A jak wygląda w praktyce dorobienie grota? Orientujecie się jaki jest koszt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...