Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K12] Zwarcie instalacji elektrycznej


GARGAMEL 92
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z cewka pomyliłem się źle zerknąlem.

Jak go odpalasz na rozruszniku i ostro zaczniesz gazowac to gaśnie po puszczeniu kluczyka?

 

Ps.

Gdzie kupiłeś tą kostkę i jaką, podeślij linka jak nim dysponujesz.

Edytowane przez camello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie podejdź do elektryka za diagnozę zapłacisz z 50zl i obejdzie się bez wyrzucenia kasy w błoto, bo teraz to stawialbym na stacyjke, ale równie dobrze może to być co innego jeżeli kostka była dobra ta nowa (kompatybilna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie 

Był magik od kabelków i stwierdził że nie ma,jest za mełe napięcie w module pod lampą.

Zamówiłem Moduł skrzynki BSI, czyli całą jasną skrzyneczkę z pod lampy.Całe 169zł.

Niemam 100% pewności że to jest to ale zobaczymy jak przyjdzie  :thumbsdown:


I się okazuje zwarcie w module skrzynki BSI.

Po wyciągnięciu jednej z wtyczek (z kabelkiem co zrobiłem zwarcie) pojawił się prąd po przekręceniu kluczyka (zapłon),

lecz brak rozruchu (wyciągnięta wspomniana wtyczka).

Moduł BSI poszedł do naprawy bo ten zakupiony nie miał żadnego kontaktu z  moją Micrą,ewentualnie będzie dawcą.


No niestety to nie to.

Drugie BSI przeprogramowane i jest niestety to samo, zwarcie gdzieś na przewodzie od stacyjki do bsi.

Dalej jestem w D...

Potrzebował bym schemat instalacji elektrycznej, pokierujcie gdzie mogę takowy znaleść - Micra k12 2003r. 3 drzwiowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebował bym schemat instalacji elektrycznej, pokierujcie gdzie mogę takowy znaleść - Micra k12 2003r. 3 drzwiowa

U mnie w sygnaturce masz namiar na Chomikuj. Tam mam "K12-Sam naprawiam" i pewnie schematy będą również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znajduje się przekażnik od rozrusznika, bo już niewiem gdzie szukać.


Witam po naprawie, odebrałem od magika.

Niby tylko zwarcie, wszystkie kable przeryte i wszystkie ok.

Podczas mojego zwarcia przepaliły się wszystkie świece zapłonowe :dribble: ,po ich wymianie auto odpaliło :) .(miał też tak kiedyś w jakimś fiacie i skojarzył) Nie wiem jak to jest możliwe. Elektronika nawet w Mikrach jest tak rozbudowana że się trochę dziwiłem.

Teraz nie ma świateł postojowych przednich i tylnych,drogowe świecą normalnie. Może to być przyczyną grzebania w bsi  (2 - bsi trzeba przekodowywać,klonować do swojej wersji) które było podmieniane i rozbierane,ale po południu podjadę do magika i się popatrzy.

 

Żona jak jej popsułem micrę jeżdziła moją niunią (opel astra j 2.0 cdti sports tourer  160km.) i po powrocie do micry narzeka - nie jadzie,dziury czuć,wspomaganie ciężko chodzi że popsułem jej komfort dojazdów do pracy  :devil: .


Witam ponownie

Micra zrobiona,żadnych błędów wszystko działa :) .

Za światła, wycieraczki i inną elektrykę odpowiada wcześniej wspomniany moduł BSI znajdujący się pod lewą przednią lampą .

Ja swój musiałem zamienić na kupiony na portalu aukcyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...