Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

brak mocy t30 2.0 benzyna


baq84
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak samo jeździ na benzynie jak i na gazie ciesnienie po 11

Mam automatyczna skrzynie biegów czy jest to możliwe ze przełączyła sie w tryb awaryjny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam Panie i Panowie. Jestem posiadaczem X-Treka T30 2.0 103 kW 2066 rok 170kkm w automacie .
Mianowicie problem nagły, który się pojawił tzn brak mocy oraz przeciaganie skrzyni biegów. Auto pod gorke V max 40km na godzine. po odczytaniu błedów z kompa tzn : P0731, P0113. Problem nie ustępuje. Wymienione oleje w silniku skrzyni biegów, mostach. Wszystkie fitry paliwa oleju silnika, świece, pasek osprzętu . Nie mam juz pomysłow . Przepływomierz został podmieniony nie pomogło. Czy jesteście w stanie mnie jakoś nakierować. wymiana oleju nie pomogła oraz filtra w skrzyni . Auto dziwnie nie tylko nie ma mocy tzn nie reaguje na pedał gazu lub bardzo wolno ale również skrzynia dalej dziwnie pracuje przeciąga biegi coś jak gdyby się zacina . Od czasu do czasu pojawiał się błąd sondy lambda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P0731 oznacza błąd konwertera skrzyni, problem z cewkami.  Skrzynia ma problem z przeliczania 1 biegu  poszła w tryb awaryjny i dlatego tez 40 km/h

P0731 Gear 1 Incorrect ratio

Konwerter do sprawdzenia/naprawy 

Olej wymieniałeś dynamicznie ?? czy tylko statycznie?

 

P0113 to błąd czujnika temp powietrza dolotowego.

P0113 Intake Air Temperature Circuit High Input

Błąd sondy wywala bo ECU dostaje z przeplywki złe parametry potem dobiera do złego wskazania złe parametry i wywala sondę. Niestety czujnik temp masy dolotowej jest w przepływce. 

Podmieniłeś na nowa czy tez używkę?

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej wymieniony Dynamicznie. Przepływomierz wyciągniety z Pathfinder 2,5 diesel działająca w tym aucie , u mnie nie pomogło moc nie wrociła.

Edytowane przez BarniX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 20.12.2018 o 21:40, BarniX napisał:

Witam Panie i Panowie. Jestem posiadaczem X-Treka T30 2.0 103 kW 2066 rok 170kkm w automacie .
Mianowicie problem nagły, który się pojawił tzn brak mocy oraz przeciaganie skrzyni biegów. Auto pod gorke V max 40km na godzine. po odczytaniu błedów z kompa tzn : P0731, P0113. Problem nie ustępuje. Wymienione oleje w silniku skrzyni biegów, mostach. Wszystkie fitry paliwa oleju silnika, świece, pasek osprzętu . Nie mam juz pomysłow . Przepływomierz został podmieniony nie pomogło. Czy jesteście w stanie mnie jakoś nakierować. wymiana oleju nie pomogła oraz filtra w skrzyni . Auto dziwnie nie tylko nie ma mocy tzn nie reaguje na pedał gazu lub bardzo wolno ale również skrzynia dalej dziwnie pracuje przeciąga biegi coś jak gdyby się zacina . Od czasu do czasu pojawiał się błąd sondy lambda

co prawda mam manual ale też swego czasu auto stopniowo traciło moc aż w końcu czujnik wału padł i po wymianie auto odżyło i to mocno co ciekawe też mi pokazywało błąd przepływomierza  ale teraz już tego nie robi 

Edytowane przez radekradek7155
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...