Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

*.OSC Stag - prośba o rzut okiem


krajesiak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie Dino najszybciej mi tu pomoże. Nie otrzymałem pewniejszego info na lpg-forum i chciałbym się dowiedzieć, ponieważ prawdopodobnie druga sonda przed katem mi się kończy. Czy ta sonda też jest tak samo ważna jak pierwsza? Czy powinienem ją wymienić?

 

Pliki oscyloskopu w załączeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś luknął w pliczek to faktycznie ona leży? Wymieniać?

jaki??? nic nie ma :D ale jak nei faluje na przemian z pierwszą to znaczy, ze się zepsiuła :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałbyś maila? Nie wiem czemu nie mogę tutaj dodać załącznika. Pewnie zabezpieczenie sieci w firmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyslałem Ci przez WeTransfer. Zobacz na poczcie, jakby nie przyszedł @ z wetransfer to pewnie jest w spamie. :P

 

Ewentualnie to powinno zadziałać:

http://we.tl/NtbJpKtq3X


Jak będziesz miał czas to zerknij i daj znać czy mam wymieniać tą sondę.

Edytowane przez krajesiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że Dinowi na żarty się zebrało

 

1.---2 ga sonda nie bierze udziału w doborze mieszanki .to raz

2 -skoro sygnały się centralnie rozmijają to bardzo dobrze bo obie sondy mierzą ten sam skład spalin ale dzieli je metr czy ileś tam cm

3.Konczy się najprawdopodobniej ale katalizator ,,!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są sygnały z dwóch sond przed katem. Dwie pozostałe te za katem nie są w ogóle wpięte w komputer gazowy. Co w tym wypadku?

Edytowane przez krajesiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz ponowne pytanie czy druga sonda przed katem ma wpływ na mieszankę? No i czy powinienem ją wymienić patrząc na te wskazania na oscyloskopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędów nie mam w ogóle. Po prostu widać w programie, że lambda numer 2 nie chodzi tak jak powinna. Przynajmniej gość z AC tak stwierdził na lpg-forum.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok spójrz proszę i daj znać :) Pytanie poza tematem - mechanik powiedział, że do wymiany jest uszczelka pod klawiaturą bo leci z niej. O którą uszczelkę chodzi? Pokrywy zaworów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak ,,

 

Dino miał racje a ja myślałem że sobie jaja robi .. faktycznie masz przecież rozdzielone cylindry wiec i o jednej sondzie na 2 cyl ...

 

widać z tego że jedna zaczyna powoli umierać i zasypia czasem ..

 

co do uszczelki to pewnie tak jak mówisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odepnę wtyczkę od lambdy pod maską, zerknę w program, której brakuje i bedę wiedział :P

Edytowane przez krajesiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem tylko z tym jak dobrąć tą sondę. 

 

Wg katalogu denso to taka:

https://www.google.pl/search?q=DOX-0150&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjegsqjhZ3LAhXhK5oKHfbPBrcQsAQIGw&biw=1440&bih=795

 

Wb boscha taka:

https://www.google.pl/search?q=0+258+006+462&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjs7r6NhZ3LAhUBP5oKHXV8BF8Q_AUIBygB&biw=1440&bih=795

 

Czyli mamy niby dwie różne sondy. Oryginalnie siedzi tam chyba Bosch. Pewnie bez jej wykręcenia nie ogarnie jak ona powinna wyglądać, chyba że w jakimś manualu można to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że Dinowi na żarty się zebrało

 

1.---2 ga sonda nie bierze udziału w doborze mieszanki .to raz

2 -skoro sygnały się centralnie rozmijają to bardzo dobrze bo obie sondy mierzą ten sam skład spalin ale dzieli je metr czy ileś tam cm

3.Konczy się najprawdopodobniej ale katalizator ,,!!!!

 

:whistle:  :whistle:  :whistle:

 

Raczej tak ,,

 

Dino miał racje a ja myślałem że sobie jaja robi .. faktycznie masz przecież rozdzielone cylindry wiec i o jednej sondzie na 2 cyl ...

 

widać z tego że jedna zaczyna powoli umierać i zasypia czasem ..

 

co do uszczelki to pewnie tak jak mówisz

:jump:  :jump:  :jump:  :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...