Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

świece żarowe - kontrolka


TU-134

Rekomendowane odpowiedzi

panowie mam kłopocik i nie mogę znaleźć przyczyny a mianowicie : wymieniłem rozrząd , sprzęgło i świece żarowe po paru dniach auto zaczęło źle(ciężko) odpalać ,okazało się ,że wszystkie cztery świece są spalone ????kupiłem nowe i zacząłem sprawdzać i okazało się,że po włączeniu zapłonu świece się grzeją i gasną a po odpaleniu auta dalej grzeją ???? zastanawiam się co jest przyczyną i gdzie szukać przyczyny .Będę wdzięczny za podpowiedź

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś czy grzeją cały czas czy może przez kilka minut po odpaleniu jedynie ?  W większości aut świece nie gasną wraz z zgaśnięciem kontrolki na desce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Yd22 grzeją jeszcze po uruchomieniu silnika. Nie pamiętam jaki czas, a kontrolka nie ma z tym czasem nic wspólnego. Może przekaźnik świec żarowych?

Tupolew, zrobiłeś to sprzęgło? Nic się nie pochwaliłeś, chyba że przeoczyłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzęgło nowe ,dwu masa wygląda,ze jest ok a świece grzeją min. 3min tyle na pewno dłużej nie sprawdzałem  w piątek jadę do elektryka i będzie sprawdzał po kolei przekaźniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzęgło nowe ,dwu masa wygląda,ze jest ok......

Tarcza cienka czy zaolejona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odświeżam temat żeby nie robić nowego.

 

X-trail 114km 2,2 Di ,nie świeci się w ogóle kontrolka grzania świec,słychać pyknięcie przekaźnika,świece sprawdzone i działają tak jak powinny.Jest jakiś bezpiecznik odpowiadający za świecenie kontrolki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...