Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

N15 - czy ktoś wymieniał sam reflektory?


Gość KSz77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W najbliższym czasie zamierzam wymienić reflektory. Mam almere z 96 roku i zamierzam wstawić te z gładkimi "kloszami". Czy ktoś z szanownych klubowiczów/klubowiczek przeprowadzał taką operację? Czy jest to do wykonania samodzielnie i czy te "gładkie" bedą pasować? Prosze równiez o rade, jaką firmę wybrać (wyłanczjąc oryginały),

pozdrawiam i dziękuje za wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiane reflektoroow mozna przeprowadzic we wlasnym zakresie. nie jest to bardzo skomplikowane. a odnosnie zamiennikow tu masz troche wypowiedzi http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?p=86846#86846 generalnie zaden zamiennik nie jest dobry wg uzytkownikoow n-15. radzilbym szukac malo uzywanego oryginalu lub postaral sie regenerowac odblysniki.

P.S. na przyszlosc uzywaj opcji szukaj ;) po co mnozyc te same tematy. wystarczylo zadac tam pytanie :) pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

W najbliższym czasie zamierzam wymienić reflektory. Mam almere z 96 roku i zamierzam wstawić te z gładkimi "kloszami". Czy ktoś z szanownych klubowiczów/klubowiczek przeprowadzał taką operację? Czy jest to do wykonania samodzielnie i czy te "gładkie" bedą pasować? Prosze równiez o rade, jaką firmę wybrać (wyłanczjąc oryginały),

pozdrawiam i dziękuje za wskazówki

 

Ja robiłem podobną operację.

Lampy z modelu po FL będą pasować bez problemu. Ich demontaż też nie nastręcza większych problemów. Dla mnie największą trudność stanowiło wymontowanie i ponowne wmontowanie kierunkowskazów bez połamania uchwytu mocującego ( ich demontaż jest konieczny przy wymianie lamp ). No ale ja robiłem to w niemal kompletnych ciemnościach, więc za dnia pewnie będzie dużo łatwiej ;)

 

P.S. GIO ma rację, czasem warto użyć wyszukiwarki ;)

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie dasz rade.

Z kierunkami nie jest zle. sa tylko przykrecone z gory do reflektora jak pamietam dobrze.

Pozniej je wypychasz bo sa na zatrzaski.

Reflektor przykrecony na klucz "dyszke".

Najlepiej nasadowy wez.

Atrapa latwo schodzi ze spinek.

Ja zdejmowalem okulary ze swoich i calosc zajelo mi okolo 30 minut.

Do dzis okulary leza na szafie heh.

Moze kiedys lezki z nich zrobie :P

 

Aha ja mam po wypadku nowki DEPO i swieca dobrze.

Jedynie co zauwazylem to odblask chyba jest gorzej zamontowany i przy kombinacjach albo opadaniu maski ma lekkie drgania.

No ale wiadomo ze oryginal to oryginal.

Ja nie moglem dostac dwoch takich samych i wolalem nowe podrobki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witaj Scyzor!

 

Wczoraj wziełem się za wymiane reflektorów. Tak jak pisałeś miałem problemy z wymontowaniem kierunkowskazów - było cieżko ale poszło. Założyłem nowe reflektory i udało mi się cudem wcisnąć jeden kierukowskaz - czy masz jakiś patent na poprawnw wciskanie w zatrzask, bo za cholere nie mogę wcisnąć drugiego. Zamontowałem DEPO po FL - jestem bardzo zadowolony. Świecą bardzo ładnie

 

pozdrawiam i proszę o wskazóki dot montarzu kierunków

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana jest prosta jeśli sruby nie są zapieczone...

Co do reflektorów DEPO na rynku krążą bardzo złe opinie o nich, chyba gorsze są tylko reflektory TYC.

Sam miałem zamontowane reflektory DEPO, na szczęście udało mi się je wymienić na nowe oryginalne reflektory, jakość świecenia bez porównania, ale cóż za jeden oryginał można mieć komplet DEPO...

 

Mi udało się załatwić nowe reflektory oryginalne w bardzo dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Może w przyszłości pozwolę sobie na oryginały. Ale musze doprowadzić auto do porzadku pod innym kątem. Poprzedni właściciel nic chyba przy nim nie robił. Na razie wymieniam to co najpilniejsze ze względu na bezpieczeństwo(uraz po zeszłorocznej czołowce - miałem sunny 1.4 N14 sedan). W tym tygodniu montuje nowe amorki i oczywiście silniczek reflektorów ( od Piotrka ;-) ). W planach, gdy zostanie tylko upiększanie, zamierzam kupić ładne alusy i ewentualnie coś w środku, chociaż almera podoba mi się ze względu na prostotę i funkcjonalność, nie chciałbym tego zakłucić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu wymiany reflektorów: najwiecej problemu stworzyły mi kierunkowskazy - a dokładnie ich zatrzaski. Do dzisiaj nie mogę jednego wcisnąć a boję się mocniej "przyłożyć" aby go nie uszkodzić. Znajomy podpowiadał żeby popryskać gniazdo przy reflektorze WD40. Czy to normalne że to tak ciężko się demontuje i montuje???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[W planach, gdy zostanie tylko upiększanie, zamierzam kupić ładne alusy

 

hehe, mam ładne koła alu do sprzedania z mojej N15 felgi to Zender 17", opony Dunlop SP Sport 9000 w rozmiarze 205/40/17.

 

Naprawde ładne....fotki na e-maila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Wracając do tematu wymiany reflektorów: najwiecej problemu stworzyły mi kierunkowskazy - a dokładnie ich zatrzaski. Do dzisiaj nie mogę jednego wcisnąć a boję się mocniej "przyłożyć" aby go nie uszkodzić. Znajomy podpowiadał żeby popryskać gniazdo przy reflektorze WD40. Czy to normalne że to tak ciężko się demontuje i montuje???

 

 

odświeżam temat, bo w sobote chciałem wymienić oba kierunki w n15

oglądałęm, tą jedną śrubę znalazłem (taka mocująca do reflektora)

to mam wykręcić? i reszta "na siłę"? jak mocno się siłować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odświeżam temat, bo w sobote chciałem wymienić oba kierunki w n15

oglądałęm, tą jedną śrubę znalazłem (taka mocująca do reflektora)

to mam wykręcić? i reszta "na siłę"? jak mocno się siłować?

Nie wiem czy wiesz jak wygląda ten zatrzask. Generalnie po odkręceniu jedynej śruby mocującej musisz energicznie pociągnąć kierunek do siebie ( ważne żeby dokładnie do przodu samochodu! ). Jeśli boisz się że coś połamiesz, popryskaj zatrzask WD, albo czymś innym, byle tłustym ( tylko go najpierw poprawnie zlokalizuj ;) ).

Ja się osobiście przyznam, że przy wymontowywaniu u znajomka, w pierwszym kierunku ułamałem ten uchwyt, w którym jest śruba. Ale po zamontowaniu zatrzask trzymał tak mocno, że nawet tego nie sklejaliśmy. Drugi kierunek już wprawnie wyciągnąłem bez łamania ;)

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten zatrzask to taka metalowa kulka przy reflektorze, i na to nachodzi plastik od kierunku. ja sobie poradzilem tak ze odkrecilem srubke od kierunku, odchylilem go do przodu i od gory srubokretem plaskim lekko rozgialem ten zatrzask rownoczesnie pociagajac do przodu. zeszlo gladziutko i sie nie polamalo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jaki sposób się zaznacza, że pomógł?

Jeśli Ty założyłeś wątek, to pod każdym postem odpowiadającego, wśród przycisków "profil", "gg". "email" masz tesz przycisk "pomógł" z taką zieloną fajką. Wystarczy nacisnąć ;)

 

P.S. Mówię Ci o tym wyłącznie w celach informacyjnych :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jaki sposób się zaznacza, że pomógł?

Jeśli Ty założyłeś wątek, to pod każdym postem odpowiadającego, wśród przycisków "profil", "gg". "email" masz tesz przycisk "pomógł" z taką zieloną fajką. Wystarczy nacisnąć ;)

 

P.S. Mówię Ci o tym wyłącznie w celach informacyjnych :P

 

tylko, że to nie ja zak ładałem wątek, tylko go odświeżyłem

i nie mam takiego przycisku :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...