Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

QQ montaż kamery cofania.


Intendo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli masz monitor to możbna dokupić sterownik który dzieli ci ekran np na pół, wzbudzić można za pomocą przycisku i przekażnika, Przykoleguje się do kolegi bo już myśle o tym od dłuższego czasu, daj znać jak kamerka dojdzie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.............. możbna dokupić sterownik który dzieli ci ekran np na pół, wzbudzić można za pomocą przycisku i przekażnika, 

No przecież wysłałem Wam linka z takim urządzeniem , nie trzeba nic więcej tylko to , ono ma własne zasilanie , można też poszukać tańszych na tylko dwie kamerki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież wysłałem Wam linka z takim urządzeniem , nie trzeba nic więcej tylko to , ono ma własne zasilanie , można też poszukać tańszych na tylko dwie kamerki .

Tak wiem, Michalmiko masz radio z NC? Czy te z xanavi?

 

Wyslane z mojego Xperia Z3 Przy uzyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupię ten co zaproponował Fergul. Zapowiada się fajnie :)

Mam radio na Androidzie

Edytowane przez Michalmiko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz ja go nie POLECAM tylko dałem przykład że coś takiego jest :) 

Poczytaj dokładnie opis żeby nie było ZONKa !!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, pomyłka. Dużo się dziś napracowałem i jeszcze dokończyłem montaż listew w drzwiach. Najgorsze były drzwi kierowcy! Tył zajął mi około 3 godzin, przód 4 godziny.

Post już edytowałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki :) brzmi obiecująco. Czy ktoś z Was zdejmował Panel Środkowy z radiem itp, uprzedzam mam monitor nad nawiewami, ktoś coos ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oglądałem chińskie propozycje panelu środkowego z ekranem nad nawiewami to wyglądał dokładnie tak samo jak ten panel bezzzzz :) 

Czyli po zdjęciu od samego spodu maskownic , rwiesz panel w poziomie do tyłu auta , tam jest 6 lub 8 "kołków/bolców" o przekroju kwadratowym dł.około 3- 4cm na zatrzask .

Zdejmowałem u siebie , a raczej podmieniałem na inny panel , ale .....ja nie miałem ekranu nad nawiewami .

Z resztą looknij sobie tutaj , pokazany jest chyba Twój panel z ekranem nad nadmuchami i poniżej jest nawet instrukcja demontażu w obrazkach .

http://www.aliexpress.com/item/Upgraded-Multimedia-Radio-GPS-Navigation-car-Stereo-Special-for-Nissan-QASHQAI-Keep-original-car-CD-all/1947637911.html?spm=2114.01010208.3.218.mDVlhr&ws_ab_test=searchweb201556_2,searchweb201602_3_301_10034_507_10032_10020_9910_10017_10005_10006_10021_10022_401_10018_10019,searchweb201603_7&btsid=776a3cd8-68d9-43e8-af16-cefab1173012

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się w weekend do ciągnięcia kabla od klapy do radia. Czy możecie dać jakieś wskazówki co do demontażu plastików w bagażniku i progów? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze zapomniałem już jak to było :( ...progi ściąga się łatwo , natomiast plastiki z bagażnika w około okienka to już trochę gimnastyki jest i trzeba uważać bo wyłamują się uchwyty .

Dobrze by było gdybyś gdzieś na allegro znalazł taką "tapicerkę" i podpatrzył na zdjęciach jak wyglądają zaczepy . 

http://nissan4u.com/parts/qashqai/er_j10e/2007_11/type_15/body_side_and_rear/trunk_lid_fitting_trunk_opener_and_trunk_room_trimming/

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa podsufitki? Żeby przejść z gumowej rurki do plastików muszę odczepić kawałek materiału na suficie. On też jest na zatrzaskach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam jak przeciągałem kabel przez gumową przelotkę, ale na pewno nie odczepiałem podsufitki. Jak dobrze pamiętam, to w obszarze przejścia zdemontowałem uszczelkę klapy, albo ją podwinąłem, tak by mieć dostęp dach-podsufitka.

Przelotkę chyba też wyciągnąłem z mocowania. Łatwiej się manewruje przewodem przeciągając go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zabrałem się za montaż kamery i układanie kabla. Jak rozebrałem klapę do spotkała mnie przykra niespodzianka. Okazało się że w miejscu gdzie powinna być kamera nie ma fabrycznego otworu na jej montaż. Zastanawiam się czy wycinać go samemu czy sprzedać oryginalną kamerę i kupić zamiennik montowany w podświetleniu tablicy.post-76900-0-68239300-1460317339_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zabrałem się za montaż kamery i układanie kabla. Jak rozebrałem klapę do spotkała mnie przykra niespodzianka. Okazało się że w miejscu gdzie powinna być kamera nie ma fabrycznego otworu na jej montaż. Zastanawiam się czy wycinać go samemu czy sprzedać oryginalną kamerę i kupić zamiennik montowany w podświetleniu tablicy.attachicon.gifIMG_2170_800x600.JPG

Ja bym kupił u Chińczyka taką co się podpina pod jedno z lamp podświetlających tablice, koleżka ma i sie spisuje całkiem nieżle, weż tylko pod uwagę jak tam dociągnąć kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intendo , a jakie ty masz radio ? 

...bo ory. kamera chyba ma inne złącze niż chińczyki ?

Chińska kam ma Chinche , na przewodach 0.5 m  

Żółty -Video + przedłużacz 6m , zakończony też żółtym chinchem (każde chińskie radio z opcją "back viev camera"  ma na nią żółte gniazdo chinch)

Czerwony - zasilanie + przedłużacz 1m bez żadnych końcówek tylko zarobione kable + i - .

 

PS. na przedłużaczu video jest dodatkowy kabelek 10cm w czerwonej izolacji do podłączenia +12v z żarówki wstecznego w celu podania do radia sygnału aby przełączało sie automatycznie na obraz z kamery . Niektóre radia tego (+12V) sygnału nie potrzebują , dostają je z ory. kostki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka rada .

Przed złączeniem chinchy przedłużaczy z kamerką , nasuwam zawsze koszulke termo-kurczliwą i po złączeniu koszulka na oba chinche z lekkim zapasem aby wystawała po za nie około 1cm.

wtedy mam pewność że nigdy od drgań się nie rozłączą .

Można izolacją zawinąć , ale koszulka wydaje mi sie bardziej schludna i wygląda bardziej profff. :) 

Ten czerwony przewodzik czasem trzeba , a czasem nie , połączyc w stacji z kablem z opisem BACK RADAR lub podobnie brzmiące słowa co inzynierowi przyjdzie do głowy .

W córki peugeocie radio dostaje impuls do przełączenia gdzieś z ory. kostki więc przewód był zbyteczny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel już mam dociągnięty od radia do klapy. Radio mam Nissan Connect dlatego kamerę  też chciałem podłączyć oryginalną. A łączył ktoś z was chińską kamerę z NC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam

Podczas montazu kameru, przy przeciagniu kabla cinch musialem go niestety przerwac. Mam zamiar kupic nowa wtyczke cinch, ale niestety nie wiem jak ja polutowac. Nawet myslalem ominac poloaczenie cinch i zlutowac na krotko, ale co z tym krotkim czerwonym kabelkiem. Pomozecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny, że kabel przerwał się przy wtyczce? Jeżeli tak, to po odcięciu wtyczki powinieneś mieć ten czerwony przewód, i drugi przewód owinięty ekranem (masą). Jeżeli chcesz zrobić to dalej na cinchach, to zlutuj jak pokazał Kolega MisilYE, ale te przewody przy dedykowanej kamerce są bardziej "tandetne", więc uważaj ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny, że kabel przerwał się przy wtyczce? Jeżeli tak, to po odcięciu wtyczki powinieneś mieć ten czerwony przewód, i drugi przewód owinięty ekranem (masą). Jeżeli chcesz zrobić to dalej na cinchach, to zlutuj jak pokazał Kolega MisilYE, ale te przewody przy dedykowanej kamerce są bardziej "tandetne", więc uważaj ;)

Urwal sie tak, ze juz sie nie nadaje do niczego. Rozumiem, ze ten czerowny kabel + nie jest nigdzie przylutowany, po prostu"idzie" razem w izolacji. Mam jeszcze jedno pytanie, a mianowicie czy wybudzenie radia do wyswietlenia obrazu z kamery zawsze musi isc przez ten czerwony kabel?

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Jestem nowy na tym forum. W oparciu o kilka postów z tego forum postanowiłem troszkę poprawić mojego j10 lift poprzez zmianę oryginalnego radia na Nissan Connect 1 oraz kamerę cofania montowaną w miejsce oświetlenia tablicy rejestracyjnej. Do radia dokupiłem specjalną przejściówkę umożliwiającą podłączenie nieorginalnej kamery. Wszystko zamontowane. Kable przepuszczone, napięcie podane. Wszystko powinno działać ale niestety nie działa. I tu pytanie do kolegów. Czy Nav Nissan Connect 1 występuje w wersji, którą nie wspiera kamery cofania? Czy jest może ktoś, kto miał już taki problem i mógłby mi dopomóc? Za wszelką okazaną pomoc będę szalenie zobowiązany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, mowgli napisał:

Witam. Jestem nowy na tym forum. W oparciu o kilka postów z tego forum postanowiłem troszkę poprawić mojego j10 lift poprzez zmianę oryginalnego radia na Nissan Connect 1 oraz kamerę cofania montowaną w miejsce oświetlenia tablicy rejestracyjnej. Do radia dokupiłem specjalną przejściówkę umożliwiającą podłączenie nieorginalnej kamery. Wszystko zamontowane. Kable przepuszczone, napięcie podane. Wszystko powinno działać ale niestety nie działa. I tu pytanie do kolegów. Czy Nav Nissan Connect 1 występuje w wersji, którą nie wspiera kamery cofania? Czy jest może ktoś, kto miał już taki problem i mógłby mi dopomóc? Za wszelką okazaną pomoc będę szalenie zobowiązany. 

tak jeżeli jest z nota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...