Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K12] Rozrząd - czy silnik krokowy?


Ana
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mój nowy nabytek okazuje się mieć wady :|  Benzyna 1,2 80 km. Do tej pory byłam pewna że mam do wymiany łańcuszek rozrządu - błąd który wywala na to wskazuje, dodatkowo zdarzyło się kilka razy, że podczas jazdy traci moc aż zgaśnie - odpala dopiero po dłuższej chwili. Wczoraj jednak mąż pożyczał i stwierdził, że to silnik krokowy, obroty mu głupiały po odpaleniu. Nie specjalnie się zna, ale ja również. Nie mam zaufanego mechanika - właściwie nie znam żadnego. Opinie są koszmarne tych w mojej okolicy :dribble:
Może polecicie kogoś w Gliwicach? Albo podpowiecie jak to sprawdzić kto z nas ma racje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój nowy nabytek okazuje się mieć wady :|  Benzyna 1,2 80 km. Do tej pory byłam pewna że mam do wymiany łańcuszek rozrządu - błąd który wywala na to wskazuje, dodatkowo zdarzyło się kilka razy, że podczas jazdy traci moc aż zgaśnie - odpala dopiero po dłuższej chwili. Wczoraj jednak mąż pożyczał i stwierdził, że to silnik krokowy, obroty mu głupiały po odpaleniu. Nie specjalnie się zna, ale ja również. Nie mam zaufanego mechanika - właściwie nie znam żadnego. Opinie są koszmarne tych w mojej okolicy :dribble:

Może polecicie kogoś w Gliwicach? Albo podpowiecie jak to sprawdzić kto z nas ma racje?

 

Problemy z odpaleniem nie sugerują przepustnicy a rozrząd właśnie (dzwoni?)

CHECK się świeci? Jeśli tak, to na komputer najpierw sprawdzić błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam, błąd P 0340, facet skasował i pojeździłam dość długo - około miesiąca. I właśnie wczoraj mąż wziął autko i powiedział że po odpaleniu chodził bardzo głośno i obroty mu leciały, po przejechaniu może 2 km silnik zgasł. Dzisiaj ran wsiadam i widzę, że znowu się świeci check engine <_< Tak poza tym to silnik chodzi naprawdę cicho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam, błąd P 0340, facet skasował i pojeździłam dość długo - około miesiąca. I właśnie wczoraj mąż wziął autko i powiedział że po odpaleniu chodził bardzo głośno i obroty mu leciały, po przejechaniu może 2 km silnik zgasł. Dzisiaj ran wsiadam i widzę, że znowu się świeci check engine <_< Tak poza tym to silnik chodzi naprawdę cicho.

 

Jeśli rozrząd nie dzwoni podczas jazdy i przyśpieszania to może to być sam czujnik wałka rozrządu.

P0340 mówi właśnie o problemie z samym czujnikiem, jednak może to być również spowodowane rozciągniętym łańcuchem, brakiem naciągu przez napinacz...

 

Jeśli dzwoni dość głośno po odpaleniu i nie zanika w ciągu kilku sekund to na 99% wyciągnięty łańcuch lub jak pisałem wyżej coś z jego naciągiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, ja nie słyszę w ogóle żadnego dzwonienia :huh: cóż może ktoś mi tutaj poleci mechanika, w ASO wycenili naprawę na 2700 ,- trochę dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, ja nie słyszę w ogóle żadnego dzwonienia :huh: cóż może ktoś mi tutaj poleci mechanika, w ASO wycenili naprawę na 2700 ,- trochę dużo.

 

:D ale co konkretnie wycenili na tyle? :P

 

Nie znam silnika Micry, ale u "normalnego" mechanika wymiana rozrządu powinna się zamknąć w 1.000 PLN + łańcuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 cóż może ktoś mi tutaj poleci mechanika, w ASO wycenili naprawę na 2700 ,- trochę dużo.

 

Ana - masz tutaj link , w którym polecano mechaników ze Śląska - może coś wybierzesz najbliżej Gliwic.

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/60496-mechanik-katowice/

Tylko posty są dosyć stare - trzeba by zweryfikować, które warsztaty jeszcze istnieją / działają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)  wycena dotyczyła wymiany łańcuszka i napinaczy 

 

Ja w 2012 r. zapłaciłam 1100 zł. (łańcuch z robocizną + inne materiały w Primerze)

dla orientacji, aby Cię nie oskubano ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO 2700 zł. inny mechanik do którego zadzwoniłam 1800-1900 na częściach Hertz&Buss Jakoparts.

 

Dzięki szukam więc dalej :rolleyes2:

Edytowane przez Ana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO 2700 zł. inny mechanik do którego zadzwoniłam 1800-1900 na częściach Hertz&Buss Jakoparts.

 

Dzięki szukam więc dalej :rolleyes2:

 

Ana, nie zawsze cały rozrząd jest do wymiany, tzn. prowadnice łańcucha, napinacz i sam łańcuch.

Z reguły to jedynie łańcuch się rozciąga a reszta jest w dobrym stanie.

 

Nie wierz mechanikowi, który wystawia taka wycenę, bo dopóki nie rozłoży to nie stwierdzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonię do mechaników, i pytam ile biorą za wymianę całego rozrządu. Teraz dzwoniłam to facet mi właśnie powiedział, że bardzo możliwe że tylko napinacz albo łańcuch jest do wymiany. Ale niewiele mniej zapłacę bo pojedyncza cześć może kosztować nawet 400 zł... Więc nie wiem czy nie lepiej całość wymienić :rolleyes2: 

Mówił, że cały komplet, jak będzie trzeba to 1.500 zł. I tak 1000 części firmy OSK, a 500 robocizna. Facet wydał się konkretny, i to najtańsza cena jaką na teraz znalazłam :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozsądnie prawi mechanik.

 

Tylko - nie masz pewności przecież ,że to właśnie rozrząd ;)

Jeśli mechanik uczciwy, to powinien teraz sam zdiagnozować / potwierdzić lub nie / usterkę -  a może okazać zupełnie coś innego do zrobienia  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonię do mechaników, i pytam ile biorą za wymianę całego rozrządu. Teraz dzwoniłam to facet mi właśnie powiedział, że bardzo możliwe że tylko napinacz albo łańcuch jest do wymiany. Ale niewiele mniej zapłacę bo pojedyncza cześć może kosztować nawet 400 zł... Więc nie wiem czy nie lepiej całość wymienić :rolleyes2:

Mówił, że cały komplet, jak będzie trzeba to 1.500 zł. I tak 1000 części firmy OSK, a 500 robocizna. Facet wydał się konkretny, i to najtańsza cena jaką na teraz znalazłam :huh:

 

Nie wiem jak jest w Micrze, ale w Almerze (silnik QG18DE) rozrząd ukryty jest pod dwiema pokrywami, główna i mniejsza na wysokości głowicy.

Tą mniejszą można zdjąć i sprawdzić stan napinacza na ile mm jest już wysunięty. Po tym stwierdzisz czy łańcuch jest zbyt wyciągnięty i wymaga wymiany.

Ale nie jestem pewny czy w Twoim silniku jest podobnie.

 

Wygląda to tak po zdjęciu pokrywy. 

 

950d9b7f070e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dla wszystkich przyszłych z tym problemem: rozrząd wymieniony. Autko chodzi bardzo ładnie, wszystkie bolączki ustąpiły. Robiłam rozrząd w Speccar w Gliwicach, facet wziął 1400 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...