Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Gaśnie, problem z ponownym odpaleniem


Optimus Prime
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, we wrześniu zakupiłam nissana primerę z 1996 jako swój pierwszy samochód :) na początku nie miałam z nim większych problemów, jednak po pewnym czasie nissan się zbuntował i raz na jakiś czas zdarzało mu się nie odpalić. Rozrusznik kręcił, ale nic poza tym :( odpalał czasami dopiero po godzinie, na początku działo się to tylko na zimnym silniku. Wymieniłam w nim świece oraz filtr gazu, problem jednak nie ustał. W tej chwili nie odpala mi zazwyczaj po jeździe (trzeba wcisnąć pedał gazu aby załapał), lub trzyma bardzo niskie obroty. Gdy dłużej postoi zazwyczaj jest ok, ale potrafi zgasnąć zaraz po przełączeniu na gaz. Ktoś wie, co to może być? :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to przy wymianie filtra była zakręcana, chodził dotąd aż nie zgasł z powodu braku gazu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to przy wymianie filtra była zakręcana, chodził dotąd aż nie zgasł z powodu braku gazu :)

a jaki to ma związek z tematem i pytaniem?? chodzi o to czy auto jeździło na zakręconej butli przez jakiś czas a nie czy był wymieniany filtr po zakręceniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie

to warto spróbować zanim się zacznie wymieniać pół samochodu :D jaka tam siedzi instalacja??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździ w ogóle na tym gazie czy tylko na benzynie działa?

Jeździć jeździ :) jak ruszy to już raczej nie ma problemów, wcześniej na gazie gdy schodził z wysokich obrotów to trochę jakby kaszlał? strzelał? Ciężko określić ten dźwięk, ale pomogła regulacja gazu i teraz ten dźwięk pojawia się bardzo rzadko i tak cicho, ze prawie nie słychać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak strzela to mieszanka ma za dużo powietrza.

Gdy jest rozgrzany to ma problem z odpalenie na gazie i benzynie?

Czyli w czasie jazdy nic go nie boli tylko na luzie?

Jak masz ustawiony wlot powietrza łyka pełna gębą czy jest zdjęty łącznik?

Odpowiedz na pytanie Dino.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

to warto spróbować zanim się zacznie wymieniać pół samochodu :D jaka tam siedzi instalacja??

Niestety nie mam pojęcia jaką on ma instalację, wiem jedynie, że jest ona firmy BRC, jak zjadę to zajrzę w ich książeczkę, może tam coś będzie. 

 

Jak strzela to mieszanka ma za dużo powietrza.

Gdy jest rozgrzany to ma problem z odpalenie na gazie i benzynie?

Czyli w czasie jazdy nic go nie boli tylko na luzie?

Jak masz ustawiony wlot powietrza łyka pełna gębą czy jest zdjęty łącznik?

Odpowiedz na pytanie Dino.

Zdarza mu się nie odpalić i na zimnym, i na ciepłym. W ten weekend już całkowicie sfiksował, podczas jazdy sam przełącza się na benzynę a później na gaz, podczas ostatniej jazdy nie przełączył się wgl na gaz przez 15 km, kontrolka wgl nie reagowała na naciskanie..a co do tego wlotu to nie mam pojęcia, jestem zielona w tym temacie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...