Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zamiana reflektorów LED (N-TEC) na Full LED (Tekna)


@ndy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Marudzicie... Mnie nawet sprzedawca przed (!!) podpisaniem umowy sprzedał uwagę: "no, ale to tylko nissan". Ja się z tym nie zgodziłem do końca, no i dlatego qqłka w garażu się pasie.

Lampki są słabe, ale nie tragiczne - da się jeździć. Że inne autka mają lepsze w tej klasie cenowej - no to się można kłócić, bo focus to jednak nie crossover, a podstawowe lampki Kugi też na kolana nie rzucają.

 

A jak chcecie sobie poprawić humor, to zapraszam do ASX-a. Tu dopiero smutek ;)

 

Co do innych braków - mam wrażenie, że były cięcia w BOM "last minute". No i wycięli... Lampki w kokpicie podświetlające torebkę w 160696498968 kolorach i jasnościach zostawili, a kontrolkę świateł i płynu wywalili.. widać są pewne priorytety :)

 

Mnie to aż tak nie boli - wyjeżdżając z garażu widzę na ścianie czy lampki grają czy nie...

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A jak chcecie sobie poprawić humor, to zapraszam do ASX-a. Tu dopiero smutek ;)

 

A może Kolega rozwinąć myśl? Bo byłem bliski zakupu ASX'a z ksenonami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Kolega rozwinąć myśl? Bo byłem bliski zakupu ASX'a z ksenonami :)

Chodziło mi o zwykłe lampki - świecą bardzo marnie w/g mnie. Ksenonów nie miałem okazji sprawdzić..

Edytowane przez Jurand15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem parę dni temu do ASO w moich sprawach i przy okazji zapytałem. Co do Full Ledów na inne wersje niż tekna to jest to możliwe jednak niby skomplikowane dla elektryka bo przeróbka konieczna. I gwarancja leci oczywiście.

Edytowane przez Crith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem parę dni temu do ASO w moich sprawach i przy okazji zapytałem. Co do Full Ledów na inne wersje niż tekna to jest to możliwe jednak niby skomplikowane dla elektryka bo przeróbka konieczna. I gwarancja leci oczywiście.

 

Dzięki za info.

 

Przeróbkę robi ASO i leci gwarancja? A co z alarmem montowanym w ASO?

PS. Jacko Ty lepiej zdemontuj to dodatkowe gniazdko 12Vw bagażniku.... :withstupid:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem, że przeróbkę robi ASO tylko, że może to zrobić elektryk samochodowy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, ale się wytłumaczyłem... a pytałem w ASO, gdyż sam miałem się przyszłościowo przymierzyć do podmianki... jednak oryginalne full ledy masakrycznie drogie, no i ryzyko niepowodzenia dochodzi... więc wybrałem tekne, bo bardzo mi na konkretnym oświetleniu nocą zależało.

Edytowane przez Crith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jednak oryginalne full ledy masakrycznie drogie,

Ile ASO sobie liczy za parę Full LEDów?

PS. Na pewnym portalu aukcyjnym komplet oryginałów "w stanie bardzo dobrym" i wszystkimi zaczepami można (było?) kupić za 1,7kPLN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No za ASO-wskie ta przyjemność kosztuje około 2,1kPLN ... za sztukę. Z mocowaniami i silniczkami oczywiście ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Tak.Na innym forum gostek wymienił.Oprócz reflektorów potrzebna jest do nich wiązka ,koszt około 120 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, JACKO29 napisał:

Tak.Na innym forum gostek wymienił.Oprócz reflektorów potrzebna jest do nich wiązka ,koszt około 120 zł

Dasz link Jacko? Chętnie bym się tej sprawie przyjrzał :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na fb.Szukałem plików z tym tematem,ale nie mogę znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Witam. Mam problem z tym co oznacza, że lampa jest full led? Do tej pory myślałem, że to taka która wszystkie źródła światła ma z led. Ale widzę, że na aukcjach czy w rozmowach pada "full led" a w kloszu długie są halogenowe. Jakie były światła w ntecu czy teknie 4-5lat temu? Były led i full led? Mój kolega ma qq z 2015 tekna w najwyższym możliwym wyposażeniu i długie też ma halogenowe. Ma układ samopoziomowania i spryskiwacze. Przejrzałem schematy qq i wychodzi, że wystarczy mieć wiązkę w kabinie taką samą jak wersja z ledami samopoziomującymi (ja np. w pulsarze mam więc teoretycznie powinienem mieć wtyczkę do czujnika wysokości na tylnym zawieszeniu). Wiązka czujnika łączy się za pośrednictwem dwóch kostek z modułem ipdm, nie znalazłem połączeń z wiązką konsoli środkowej. Ta łaczy się z bcm, a bcm z ipdm, który steruje poleceniami z bcm, które bierze sygnały z manetki przy kierownicy i/lub czujnika zmierzchu. Ze schematów wynika, że te części są wspólne w każdej wersji z autoświatłami i keylessem. Wychodzi, że mając w kabinie właściwą wiązke wystarczy poprowadzić trzy przewody z ipdm (dorzucić w odpowienie piny na danej kostce) w strone świateł  - jeden do modułu kontrolnego led, dwa od autopoziomowania (lub hardkorowo pozostawić na ręcznym wtedy ciągniemy jeden). To co w halogenowych jest załatwione na 3 kostkach - długie, krótkie, poziomowanie robimy na dwie - 8 pin do światła, do autopoziomowania ta sama kostka. Powrót z 8 pinowej kostki leci do tej samej kostki co z halogenów z dwóch osobnych.

 

Posumowując - dorzucamy 3 lub 1 przewód z ipdm (3 jak robimy autopoziomowanie). Zamieniamy 2 kostki - 6 (5) pin od dziennych, kierunku i długich oraz 2 pin od mijania na 8 pinową do ledowych (do której idzie 1 z dodatkowych przewodów z ipdm). Sterowanie wysokością świateł zostawiamy na ręcznym z kostki do poziomowania, które lecą do kabiny lub przekierowujemy na ipdm. 

Żeby nie bawić się kostkami można spróbować kupić całą wiązkę pasującą do naszej wersji ale z opcją świateł led zamiast halogenów. Ale robota i tak będzie, a ja wiązki nigdy nie wybebeszałem. 

Jeśli po tej zabawie będą świecić nasze ledy to zostaje jeszcze zaprogramowanie autopoziomowania, a tego to ja już nie mam pojęcia czy poza aso ktoś to zrobi i czy w ogóle się da. 

Ja się waham by przy swoim mieszać. Światła, czujnik i wiązka to u mnie jakieś 1200 zł. Brak schematów, bazuje na potencjalnym podobieństwie do qq. Wy macie lepiej. Mam obawę przed spaleniem ipdm czy bcu jak coś źle podepnę :)

Edytowane przez tomkek1912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Full ledy możesz poziomować manualnie tak jak halogeny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Full led rozumiem jednoznacznie, wszystkie źródła są ledowe. Aktualnie takie posiadam. W modelu z 2018r cały (oprócz przeciwmgielnych)  przód to ledy. "Krótkie" mają samo poziomowanie i doświetlanie zakrętów, drogowe też ledy. Auto poziomowanie dotyczy jedynie "krótkich"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w uzupełnieniu do tego co pisałem. Niestety przy samodzielnym dodawaniu przewodów trzeba jednak dodać przez grodziówkę bo jedna z wtyczek przez którą idą obwody czujnika poziomowania świateł jest w środku. Inna opcja wymiana całej wiązki wewnątrz komory silnika (część jej przechodzi przez grodziówkę) na opcję zawierającą wasze wyposażenie, a różniące się tylko tym, że są ledy zamiast halogenów. Wiązka samego silnika po przepatrzeniu manuala wydaje się być osobna, tyle że nie mam pewności bo cały manual to ponad 1000 stron :) w pulsarze po sprawdzeniu kilku nr-ów, vin wyszło, że wiązka kabinowa z której łączą się drzwiowe i klapy tylnej, podwozia z tyłu jest identyczna dla acenty i tekny. Może w qq jest tak samo. W każdym razie znalazłem u siebie wczoraj wtyczke do czujnika poziomowania, więc jest pewne, że aż do okolicy bcm i bezpieczników przy kierownicy wiązka jest. A tak jak pisałem czujnik poziomowania nie łączy się z bcm tylko z ipdm w komorze silnika. Komunikacja pomiędzy bcm i ipdm jest po canie. Ja podjąłem decyzję, że spróbuje podmianki. Niestety na te chwilę jest problem z wiązką - skąd dorwać odpowiednią i nie mam wiedzy czy w aso mogą bez problemu przeprogramować, bo wygląda, że trzeba aktywować czujnik i wgrać inne oprogramowanie bcm lub ipdm. Przypuszczam, że mi zejdzie ze dwa, trzy lata z tym :) koszt niemały i niewiadomo czy się powiedzie. Lepiej chyba przy zakupie auta dołożyć te kilka - kilkanaście tysiaków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest to tak,że mając wiązki tak jak piszesz,wystarczy wpiąć czujnik i powinno działać? Przynajmniej tak mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłoby tak być gdyby nie to, że o ile wiązka kabinowa występuje w najwyżej dwóch, trzech wersjach (drzwiowe we dwóch) o tyle główna za zegarami i w komorze silnika występuje w kilkunastu. Najpewniej jakby dorwać wiązkę z tekny to zadziała wszystko na co pozwalają pozostałe wiązki. Z tego co patrzyłem w manualu to nie jest tak, że w jedej wersji dla takiej samej opcji tym samym pinem i przewodem leci co innego niż w innej wersji. Zdecydowaną większością pinów leci to samo. Różnice są np. takie, że w przypadku kontrolera led w światłach przewód dla wersji uk leci przez jakąś kostkę pinem 4, a w pozostałych pinem 3, ale zasilanie itd. lecą tym samym i tak samo jak w halogenach. Różnice są na kostach końcowych. Inny przykład dla keylessa, wersje bez w jakieś tam kostce lecą jednym pinem, dla keylessa innym, ale jest obok. A reszta do obsługi centralnego zamka lecą tak samo. 

Edytowane przez tomkek1912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drodze dalszych reaserch'ów okazuje się, że mam wersję wiązki kombajnu czyt. tego co jest za deską rozdzielczą o numerze 24010-3ZL3B co wg fasta:

SpecCode:BRAKA   AUTONOMOUS EMERGENCY BRAKING            
                  :COLD2   COLD AREA / :COLD3   HEAT SEAT DRIV.+OUTS. MIRRORS ELEC & HEA                               
        :EQIP3   AUTOLIGHTSYSTEM+RAINSENSOR+INTELLIG.KEY 

gdzie cold3 oznacza dodatkowo lusterka składane elektrycznie.

tak więc podsumowując:

dobre wiadomości:

wiązka główna ma opcję pod składane lusterka i co dziwne autonomiczny hamulec bezpieczeństwa, wiązka kabinowa z tekny. Komputer BCM taki sam jak w teknie, moduł komfortu IPDM E/R taki sam jak w teknie. wiązka silnika jest identyczna pod wszystkie 1,2dig-t niezależnie od opcji.

ze złych informacji:

wiązka w komorze silnika do zmiany kostki przy lampach pod led, dodanie przewodu do sterownika lampy led z moduły ipdm, przerzucenie przewodów silniczka ustawienia wysokości świateł z ręcznej regulacji wewnątrz auta na moduł IPDM lub wymiana całej wiązki na tą z tekny z opcją spryskiwaczy reflektorów lub taką co zawiera led i spryskiwacze.

z informacji niepewnych: czy ASO to aktywuje, a może komp sam wykrywa, że ma opcje świateł i czujnik i pozwoli jakoś aktywować i programować. Znalazłem info, że ponoć program serwisowy renówki może uruchomić czujnik poziomowania i zaprogramować.

Koszty: oryginalne wiązki 300-400 zł, czujnik 100, lampy od 1000 do 2000 zł. Lusterka z silniczkiem do 900 zł.

Jeżeli zaskoczy możemy sprzedać to co wyciągniemy z naszego. Jak nie zaskoczy możemy sprzedać to co kupiliśmy za odpowiednio mniejszą kwotę - jak sprzedamy to próba podmiany nie będzie taka bolesna kosztowo.

W QQ przy podmiance lusterek (wiem, że mowa była o światłach - dygresja) odpadają bo u was to chyba od acenty jest (?) i myślę, że w takim n-teku to na pewno jest. W pulsarze niestety tylko tekna i wersje z asystentem parkowania/ kamery 360 stopni. No i tak jak pisałem wcześniej macie serwisówkę, a tam wszystko opisane co na jakiej kostce i pinie, więc można dokładać przewody. Rodzaje kostek też są podane w serwisówce i chyba łatwiej to będzie zidentyfikować i nawet przejściówki porobić jak wybierzemy opcję dodawania tych kilku przewodów. Można by też znaleźć klubowicza w okolicy co by się nie bał udostępnić swoich ledów do testów... Tak bym do tego podszedł. Można też jakiegoś elektryka do nadzoru w razie czego (znajomego jakiegoś).

Edytowane przez tomkek1912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2020 o 15:48, tomkek1912 napisał:

 Mój kolega ma qq z 2015 tekna w najwyższym możliwym wyposażeniu i długie też ma halogenowe. Ma układ samopoziomowania i spryskiwacze.

Z tego co tu na forum pisali - spryskiwacze były na rynku poza europejskim, np. w Rosji. Qashqai II od samego początku w opcji FullLED i mijania i drogowe miał na ledach. Ty piszesz, że drogowe ma halogenowe - to kolejny dla mnie dowód, że to jakaś garażowa przeróbka.

Z tego opisu wynika, że to raczej nie Tekna z fabryki - samoróbka jakieś Adama Słodowego.

Pytanie 1: Czy kolega kupił nówkę z salonu czy raczej (jak jestem prawie pewny) używany?

Pytanie 2: czy ma asystenta parkowania (automatyczne parkowanie)? Bo to było standardowe wyposażenie Tekny - i znów podejrzewam, że nie ma. Do tego systemu są potrzebne dwa dodatkowe czujniki parkowania w przednim zderzaku z boku (w błotniku)

Edytowane przez Karminadel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...