Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Rejestrator Dual


adam1968
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

jestem posiadaczem nissana od piątku

ale postanowiłem go uzbroić w rejestrator jazdy

i mam dwa pytania:

...czy ktoś ma jakieś doświadczenie w przeciągnięciu kabla na tylną szybę, kamerę tylną chciałem przykleić 

na szybę w zasięgu wycieraczki  jeszcze nie wiem czy od góry czy od dołu

... i drugi problem zainstalowałem kamerę przednią i wszystko ok ale po wyłączeniu silnika 

napięcie na gniazdku zostaje bo kamera cały czas pracuje zasilona z gniazdka

(sprawdzone w czasie zakupów gdzie nie było mnie 20 minut)

wydaje mi się , że w instrukcji pisze że po wyłączeniu silnika napięcie zanika w gniazdku

jeśli czytam ze zrozumieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W n-tecu zanika napięcie w gniazdku w podłokietniku. Napięcie w gniazdku konsoli głównej po uzbrojeniu alarmu/centralnego nie zanika.

Edytowane przez @ndy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam,jeżeli chcesz przeciągnąć przewody musisz zrobić tak:Zaopatrz się w przewód najlepiej drut w osłonoie 2,5kw około 1m.

Zdejmij plafon z oświetlenia przy przedniej szybie.Bedzie Ci łatwiej przełożyć przewody.Przewód od kamery możesz włożyć w otwór który znajduje się w osłonie czujnika deszczu .Następnie zdejmij uszczelkę drzwi od strony kierowcy,od górnego rogu przy przedniej szybie,aż do środkowego słupka. Zdejmij osłone słupka(jest na spinkach i możesz tylko ja odchylic) Nastepnie przewód przełóż przy słupku,a odcinek przy szybie schowaj pod podsufitkę(jest odstęp pomiędzy nią ,a szybą) Zdejmij osłone bezpieczników i osłonę przewodów pod deską rozdzielczą.Oslona pod deską jest mocowana na wkręt,który trzeba odkręcić i na spinki.Zdejmij osłonę plastikową progu.Przeciągnij przewód kamery poprzez udostępnione miejsca aż do środkowego słupka.Zdejmij osłone progu tylnych drzwi,oraz kwadratowy plastik przy tylnym siedzeniu.Użyj drutu w osłonie aby przeciągnąć przewód kamerki przy słupku.Wybebesz bagażnik.Zdejmij uszczelkę drzwi klapy ,wyjmij z nadwozia gumową rurke osłaniającą przewody.Użyj drutu aby przeciągnąć kabel,aż do wejścia przewodów w nadwozie.Jeżeli nie dasz rady,konieczne będzie dalsze zdjęcie uszczelki tylnych drzwi(do góry) i demontaż częściowy plastików wokoło małej szybki.Przełóż przewód kamery przez otwór w nadwoziu.Odłącz gumową rurkę od klapy i za pomocą drutu,przeciągnij go przez osłonę.Aby zamontować kamerę z tyłu i ukryć przewód,konieczne bedzie również częściowe odczepienie osłon plastikowych klapy. MOGĘ TYLKO ŻYCZYĆ POWODZENIA W MAJSTERKOWANIU :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W n-tecu zanika napięcie w gniazdku w podłokietniku. Napięcie w gniazdku konsoli głównej po uzbrojeniu alarmu/centralnego nie zanika.

dzięki.....jasne przeciągnę przewód do podłokietnika

Adam,jeżeli chcesz przeciągnąć przewody musisz zrobić tak:Zaopatrz się w przewód najlepiej drut w osłonoie 2,5kw około 1m.

Zdejmij plafon z oświetlenia przy przedniej szybie.Bedzie Ci łatwiej przełożyć przewody.Przewód od kamery możesz włożyć w otwór który znajduje się w osłonie czujnika deszczu .Następnie zdejmij uszczelkę drzwi od strony kierowcy,od górnego rogu przy przedniej szybie,aż do środkowego słupka. Zdejmij osłone słupka(jest na spinkach i możesz tylko ja odchylic) Nastepnie przewód przełóż przy słupku,a odcinek przy szybie schowaj pod podsufitkę(jest odstęp pomiędzy nią ,a szybą) Zdejmij osłone bezpieczników i osłonę przewodów pod deską rozdzielczą.Oslona pod deską jest mocowana na wkręt,który trzeba odkręcić i na spinki.Zdejmij osłonę plastikową progu.Przeciągnij przewód kamery poprzez udostępnione miejsca aż do środkowego słupka.Zdejmij osłone progu tylnych drzwi,oraz kwadratowy plastik przy tylnym siedzeniu.Użyj drutu w osłonie aby przeciągnąć przewód kamerki przy słupku.Wybebesz bagażnik.Zdejmij uszczelkę drzwi klapy ,wyjmij z nadwozia gumową rurke osłaniającą przewody.Użyj drutu aby przeciągnąć kabel,aż do wejścia przewodów w nadwozie.Jeżeli nie dasz rady,konieczne będzie dalsze zdjęcie uszczelki tylnych drzwi(do góry) i demontaż częściowy plastików wokoło małej szybki.Przełóż przewód kamery przez otwór w nadwoziu.Odłącz gumową rurkę od klapy i za pomocą drutu,przeciągnij go przez osłonę.Aby zamontować kamerę z tyłu i ukryć przewód,konieczne bedzie również częściowe odczepienie osłon plastikowych klapy. MOGĘ TYLKO ŻYCZYĆ POWODZENIA W MAJSTERKOWANIU :D

Bardzo dziękuję za cenne uwagi..........jak wszystko poprzeciągam porobię fotki

a my i tak będziemy w kontakcie bo te siłowniki klapy robią wrażenie :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIO MiVue 698 dual

http://eu.mio.com/pl_PL/mivue-698-dual.htm

jak narazie wszystko ok z jakości nagrań jestem zadowolony

ale instrukcja jak naszego QQ ........marna :thumbsdown:

Edytowane przez adam1968
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIO MiVue 698 dual

http://eu.mio.com/pl_PL/mivue-698-dual.htm

jak narazie wszystko ok z jakości nagrań jestem zadowolony

ale instrukcja jak naszego QQ ........marna :thumbsdown:

Adam, moglbys umiescic zdjecie jak ta kamerka wyglada z przodu samochodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że fatalnej jakości ale niestety z telefony(gdzieś się podział aparat)

odnośnie kamerki to naprawdę fajny bajer, ma także GPS, listę fotoradarów,

info o zmianie pasa oraz alarm kolizyjny, po przejechaniu paru kilometrów

porównanie wychodzi na plus dla QQ chociaż jakiś czas temu w Motorze lub Auto Świecie 

przy testach rejestratorów te systemy porównywali z systemami QQ i wyszło im, że te z Mio

lepiej działają

 

 

ps

kabelki pochowane, nic nie urwane i moim zdaniem wygląda ok 

post-98107-0-38151400-1458397739_thumb.jpg

post-98107-0-60351200-1458397742_thumb.jpg

post-98107-0-34497700-1458397745_thumb.jpg

post-98107-0-89499200-1458397747_thumb.jpg

post-98107-0-69970600-1458397750_thumb.jpg

post-98107-0-50161300-1458397753_thumb.jpg

post-98107-0-77908400-1458397755_thumb.jpg

post-98107-0-21081700-1458397758_thumb.jpg

Edytowane przez adam1968
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że fatalnej jakości ale niestety z telefony(gdzieś się podział aparat)

Kamera na przedniej szybie wisi tak, że troszkę przysłonięty jest czujnik na lusterku...

PS. Zakładam, że jest tam lusterko fotochromatyczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamera na przedniej szybie wisi tak, że troszkę przysłonięty jest czujnik na lusterku...

PS. Zakładam, że jest tam lusterko fotochromatyczne...

ale ta kamera znajduje się za lusterkiem w stronę przedniej szyby jak patrzymy z siedzenia kierowcy,

a o ile się orientuję to czujnik z lusterka obserwuje tylną szybę qq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tam (na lusterku) jeszcze jeden czujnik (chyba) ten od automatycznych świateł samochodu...

Przynajmniej na moim lusterku jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudno mi coś więcej powiedzieć ale światła mijania włączają się z automatu 

tak jak bozia przykazała (co jest jednym z nielicznych gadżetów który u mnie działa dobrze)

więc chyba nic nie zasłania, zastanawiam się czy jeszcze jej nie obniżyć ale tylko ze względu

żeby cały ekran był widoczny(ale w sumie 99% działania ekranu to wygaszacz z czasem i 

pożyteczną prędkością z GPS  + ew.alarmami systemów bezpieczeństwa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

adam1968 -mogbys powiedziec jak podlaczyles zasilanie?

Albo moze ktos wie jak rozwiazac problem zasilania aby dzialal tez tryb parkingowy i aby akumulator nie zostal rozladowany?

Jak sobie poradzic z tym?

Myslalem o zakupie od dawna, ale teraz nadszed czas zakupu.

Ja mysle o Blackvue DR65S-2CH, tylko nie wiem jak rozwiazac problem z zasilaniem w trybie parkingowym.

Samochod czesto stoi w miejscach gdzie jest dosc duzy ruch wiec podejrzewam, ze kamerka wykrywala by ciagly ruch w poblizu i caly czas by dzialala- co bylo by nawet dobre.

Tylko co wtedy z zasilaniem? Po takiej 8 godzinnej pracy pewnie akumulator bylby rozladowany, zgadza sie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam1968 -mogbys powiedziec jak podlaczyles zasilanie?

Albo moze ktos wie jak rozwiazac problem zasilania aby dzialal tez tryb parkingowy i aby akumulator nie zostal rozladowany?

Jak sobie poradzic z tym?

Myslalem o zakupie od dawna, ale teraz nadszed czas zakupu.

Ja mysle o Blackvue DR65S-2CH, tylko nie wiem jak rozwiazac problem z zasilaniem w trybie parkingowym.

Samochod czesto stoi w miejscach gdzie jest dosc duzy ruch wiec podejrzewam, ze kamerka wykrywala by ciagly ruch w poblizu i caly czas by dzialala- co bylo by nawet dobre.

Tylko co wtedy z zasilaniem? Po takiej 8 godzinnej pracy pewnie akumulator bylby rozladowany, zgadza sie?

niestety jeszcze nie korzystam z trybu parkinkowego

ale mio ma takie rozwiązanie

MIO SMART BOX do wspierania w/w trybu

zakupię to i myslę że będzie ok

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...