Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K12] Poszukiwanie centrum problemu Micra 1,4


Kamilmicra

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem Kamil

Parę dni temu zakupiłem Micre k12 1,4 benzyna dla mojej siostry. Po 4 dniach jadąc nagle zgasła i nie mogłem odpalić. Po wielokrotnych próbach odpaliła i dojechałem do domu (na szczęście nie było daleko 500m). Przy zakupie wszystko śmigało jak trzeba, (oczywiście) zrobiłem nią z 200 km i napotkałem problem. Na początku komputer pokazywał mi spalanie 10/100. Mówię trochę dużo ale jej nie oszczędzałem ponieważ chciałem miedz pewność ze nic się nie rozleci jak oddam siostrze. Potem własnie zgasł samochód zapalił się kontrolka silnika (chceck?).  zimny odpali ale tylko raz potem już ma problemy. Przy czym strasznie dymi na niebiesko, oczywiście nie da sie jezdzic nim bo gaśnie, nie raz nie reaguje na gaz, zrobiło to się momentalnie, Ktoś moze miał podobny problem moi drodzy koledzy. Samochód oddaje do mechanika w wtorek lecz nie chce zęby wymieniał wszystko po kolei i chciałbym coś tam liznąć wiedzy. Moze to być sonda lambda? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebieski dym to nieciekawa prognoza dla silnika, pali olej.

Ważne też żebyś odczytał błąd silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to musze poczekac na mojego mechanika z tym odczytaniem błędu. Ten niebieski dym martwi mnie, no ale 200 km nie dymił nic, moc miał, no silnik zachowywał się naprawde w porządku... troche go pokręciłem i  dopiero jak sie pojawił błąd, zaczął więc, mam nadzieję ze to nie jest nagorsza z mozliwych awaria :/ no nic to poczekam do wtorku może silnika nie bede musial wymieniac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic dzieki za odpowiedz. Zachcialo sie zmiany "marki" kupowalem  niemce i zawsze sie trafil w porzadku a tu teraz cos innego i kicha. No ale to nie jest reguła mechanik ze mnie zaden kupilo sie to co sie kupilo trzeba naprawic...tylko szkoda ze do dobrego mechanika sie czeka tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...