Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Migający termometr ?


Gość Maciek C
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj po raz pierwszy jechałem moją primerką w temperaturze bliskiej zero stopni Celsjusza... Zauważyłem dziwną, rzecz, otóż kiedy temp spadła do 2stopni, wyświetlacz termometru zaczął pulsować, kiedy nawet przełączylem na zegarek, to pulsowała mi strzałeczka wskazująca na symbol 'C... Co to jest??? :) Czyżby jakieś ostrzeżenie przed oszronieniem, czy cos? :) Pozatym za każdym razem kiedy zapalałem silnik, to automatycznie przełączał się na termometr... Kiedy wzeszło słonko i się ciut ociepliło, temp skoczyła i problem zniknął...? Proszę o jakieś info na ten temat... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest w porządku. Jeżeli temperatura spada poniżej +4 wskaźnik temperatury zaczyna migać - ostrzega kierowcę, że może być ślisko. Pulsująca strzałeczka i przełączanie na termometr działa u Ciebie jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już na początku października jak wyjechałem przed 6 rano i była niska temperatura to miałem to miganie i strasznie mnie drażniło i się dziwiłem o co chodzi. Ostatnio jak sie pojawiły przymrozki to zaczeło znowu migać, a tu taki wynalazek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regularnie co roku powraca to pytanie zadawane przez nowych, niedoświadczonych użytkowników P11 ;) Heh ;) Widać wciąż nas przybywa ;)

 

pzd

 

Oj przybywa, przybywa szczęśliwych posiadaczy nysek..., a tak na marginesie witam wszystkich nissmaniaków

 

NOWY, MŁODY I NIEDOŚWIADCZONY...

pzd! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Szczęściarze!

 

Ja odkryłem "migający termometr" zaraz po tym jak skończyłem samodzielnie naprawiać wyciek z układu chłodzenia (a nie jestem żadnym specem) . Jadę sobie jakby nigdy nic, a tu mój wzrok przyciąga migające coś na wyświetlaczu zegara. :027:

 

Widzę "2'C" i pierwsza myśl: Komunikat błędu "temperatury" nr 2 tylko co to może być ?

- zbyt wysoka temperatura ? :/

- nieszczelność układu chłodzenia ? :029:

- zapowietrzenie w/w układu ? :zly:

 

Potem zmieniło się na "3'C" i "4'C", a ja sobie myślę, że jak dojdzie do 5ki to kłęby ognia buchną spod maski. :diabel2:

Sprawa tym bardziej zagadkowa bo była to bardzo zimna jesienna noc, a wskaźnik temperatury silnika znajdował się w idealnej pozycji. :036:

 

Podjechałem pod dom, otwieram maskę. Ciepło bije od silnika, ale takie jak zawsze...

 

Wracam do domku, otwieram instrukcję i dowiaduję się, że moja kochana Nyska w ten przemiły sposób ostrzega mnie przez gołoledzią :sylwester:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi migalo w lato... niewiem czy sie kalibruje czy jak ale jak sie odpalilo termometr po wlaczeniu silnika pokazywalo -24 stopnie a nastepnie przez miganie roslo i potem normalnie bez

miania, teraz niewiem jak z tym jest teraz czy dziala o nie zwrocilem uwagi :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

No jak to ktos wspomnial, pytanie powraca co roku dla niedoswiadczonych zalet primery :P Wlasnie mialem zakladac watek ale jak zawsze na poczatku szukacz podstawa :)

I jak sie okazalo, jest taki temat! Ba nawet tak samo zadane pytanie jak ja chcialem, doysc to denerwujace jest to wg mnie ale skoro tak wlasnie musi byc niech bedzie wola Pana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyciśnięcie przycisku zmiany funkcji wyświetlacza przez datę i godzinę jest skwitowaniem sygnalizacji, znaczy kierowca przyjął do wiadomości, że ślisssko może być i jeżeli rozbije ukochaną nyskę, będzie sobie winien. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem co chciales napisac? Czyli ze da sie to jakos skasowac? Prubowalem wszystkich sposobow i wg mnie nie da sie. Wkurza mnie ze przy +4 juz miga moze migac jak jest -2 ale nie do +4 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem SKWITOWANIE, czyli potwierdzenie odebrania wiadomości (np. listu, kwitujesz u listonosza na kwitku). Sygnalizację ważnych informację robi się właśnie w ten sposób, żeby nie dała spokoju adresatowi.

Jeśli przyczyna sygnału nie ustaje, kontrolka dalej świeci się (wyświetla trójkącik). To tyle.

Jak dla mnie mruganie może być, działa zawsze tonizująco na naciskanie gazu w trudnych warunkach.

Zawsze to łatwiej niż kombinowanie z własnym termometrem, albo "macanie" na oko, czy już zamarzło czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...