Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K12] 1,5 dci 2003r. 82 kM Silnika nagle nie można uruchomić


rybak63

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów.
Wiem że temat już był na forum ale mam problem z poruszaniem się po forum bo nie wyświetla mi się wszystko i nie mogę dojść przyczyny.

Micra k12 1,5 dci 2003r. 82 kM
Silnika nagle nie można uruchomić tzn.
Przekręcam kluczyk, zapalają się kontrolki za wyjątkiem kontrolki świec żarowych, próbuję odpalić silnik, rozrusznik robi kilka obrotów, uruchamia się wentylator chłodnicy a rozrusznik się rozłącza i drugi raz nie można wykonać już tej czynności dopiero po chwili udaje się ponownie zakręcić rozrusznikiem z podobnym efektem.
Ostatnimi czasy miałem problem z ogrzewaniem i wypluwaniem płynu chłodzącego przez korek zbiorniczka wyrównawczego a on znajduje się zaraz przy przekaźniku świec żarowych co prawda wymontowałem ten przekaźnik i raczej był suchy ale wtyczka przekaźnika, która podłączana jest od dołu była mokra od płynu chłodzącego ponadto w tej wtyczce jest taka biała okrągła (ok 1 cm średnicy) zaślepka która daje się wciskać, do czego może służyć ta zaślepka ?

No i pytanie zasadnicze co może być przyczyną niemożności uruchomienia tego maleństwa ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Akumulator sprawny 13,8 V po naładowaniu Centra Plus 60 Ah
Zmieniany niedawno ok. 2 miesiące temu.

Mam tu jeszcze jedną poszlakę, zamek klapy bagażnika zaczyna fiksować.
Mam jeszcze stary akumulator to sprawdzę ze starym ale raczej będzie to samo.

Gdy ostatnio włożyłem akumulator i zostawiłem na noc to na drugi dzień był prawie rozładowany.

Gdy podłączałem kablami rozruchowymi  z drugiego samochodu też nie dało się uruchomić.


I nikt nie ma pomysłu co może być przyczyną.
Wymieniłem przekaźnik świec żarowych ale dalej to samo.
Zauważyłem, że gdy zostawię akumulator to po jakimś czasie coś go rozładowuje.
Miałem swego czasu problem z tylną wycieraczką i mikro stycznikiem w klapie bagażnika ale to już naprawiłem i działa ok.
 

Dalej nie mogę uruchomić silnika

Pomocy !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błędy sprawdzałeś?


Zapewne system DELPHI ,Mogą "lać" wtryski ,pompa wysokiego ciśnienia "kaput" zawalony filtr , smok i ...bez sprawdzenia po kolei przelewy , ciśnienie , obecność opiłków w filtrze , smok nic nie wymyślisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...