Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Inne zastosowanie sprzęgła proszkowego


avicena

Rekomendowane odpowiedzi

Wielka prośba do znawców tematu.

 

Nie mam Micry, ale mam sprzęgło od niej. Chcę do urządzenia zastosować sprzęgło proszkowe od Micry noszące numery:  ECVT 30208KA  300504IB04.

 

Z tyłu na odlewie żeliwnym są 4 śruby, a od strony żebrowanego aluminium wystaje stalowy wałek. Wszystko jest sztywne i nie można ruszyć. Aluminiowy odlew ma centralnie wystające mocowanie 40 mm do (pewnie na stałe bez obrotów).

 

Od strony aluminium są dwa plastiki (prawdopodobnie do podłączenia 12 V).

 

W swoim naiwnym rozumieniu uważam, że odlew żeliwny z 4 śrubami stanowi jeden element napędu, który jest przekazywany na wałek.

Zapewne odwrotnie niż w sprzęgłach przemysłowych, podłączenie prądu rozłącza sprzęgło i napęd nie jest przekazywany.

 

 

Nie mam pojęcia co z czym połączyć, aby przekazać napęd.

 

Czy mi ktoś pomoże?


Czy nikt nie potrafi pomóc?

 

Ja mogę być "zielony", ale nie posiadacze Micry.

 

Może ktoś wskaże osobę, którą mogę na maila zapytać.


Ponad 100 odsłon i nikt nie potrafi pomóc.

 

W takim razie, niech moderator usunie cały wątek, aby nie przynosił wstydu.

 

Na każdym innym forum byłoby kilka odpowiedzi. Jeden z drugim może nie wiedzieć, ale wie, kto jest kumaty i może pomóc.

 

Chyba nie zostanie mi nic innego, jak rozebrać sprzęgło, aby poznać zasadę działania, a Wam właściciele Micry życzę podobnie zaawansowanej pomocy w waszych problemach.

 

Żegnam Was z żalem, bo zawiodłem się. Liczyłem na odrobinę wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co pójdź na inne forum niech dadzą jakakolwiek odpowiedz i się z nami podziel.

Nie wiem po co te żale jeżeli nie ma odpowiedzi tzn. że nie ma wiedzy akurat w tej kwestii lub nie czytał tego tematu człowiek który się na tym zna.

Jeżeli chce się odpowiedz na już to wyciąga się portfel i jedzie do mechanika z pojęciem, a nie korzysta się z forum z roszczeniowym podejściem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co pójdź na inne forum niech dadzą jakakolwiek odpowiedz i się z nami podziel.

Nie wiem po co te żale jeżeli nie ma odpowiedzi tzn. że nie ma wiedzy akurat w tej kwestii lub nie czytał tego tematu człowiek który się na tym zna.

Jeżeli chce się odpowiedz na już to wyciąga się portfel i jedzie do mechanika z pojęciem, a nie korzysta się z forum z roszczeniowym podejściem.

W pewnym sensie dałeś odpowiedź, bo na innych forach ludzie znają swoje auta. Ja mam staruszkę Audi i na forum Audi jest wszystko, a i ludzie wiedzą co do czego służy. w dodatku cechuje ich życzliwość.

 

Trudno żalami nazwać zawód jakiego doświadczyłem, bo fora służą wymianie informacji i tak banalne urządzenie, jak sprzęgło proszkowe powinno być niektórym znane.

 

W kwestii mechanika - odpowiem słowami z filmu "Skrzypek na dachu" - "...gdybym był bogaty. ...".. Wtedy kupiłbym sprzęgło nowe. Przemysłowe, a może nawet całe urządzenie i nie poszukiwał tańszych rozwiązań. 

 

Dzięki forum i niesympatycznej odpowiedzi stałem się bogatszy o wiedzę, że spotkawszy na drodze Micrę, będzie za kółkiem ktoś nieżyczliwy. Jeżeli będzie oczekiwał pomocy, to zgodnie z sugestią z forum zaproponuję wyciągnięcie portfela i pomoc mechanika.

 

Nadal nie wierzę, aby na ponad 100 osób nie było nikogo, kto wie jak takie sprzęgło funkcjonuje i jak je wstawić w układ przeniesienia momentu obrotowego.

Nie mniej życzę wszystkim bezawaryjnej jazdy i wesołych świąt.

 

Żegnam Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie, niech moderator usunie cały wątek, aby nie przynosił wstydu.

Nie usuwam, lecz zamykam.

Jak ktoś będzie chciał coś wnieść konkretnego do tematu /nawet i Ty kolego/ to proszę o kontakt na PW - temat otworzymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...