Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Skrzypienie kierownicy


Rafał1979

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jakiś czas temu wymieniłem łożyska górne "Mcphersonów" bo było słychać stuki przy skręcie kierownicą. Od jakiegoś czasu przy skręcaniu kierownicą słychać piszczenie, nie wiem co może być powodem.

Czy spotkaliście się z czymś takim w Waszych QQ ?

W załączeniu dźwięk. Głos 001.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zajefajnie :D

A tak na poważnie,czy to czasami nie przelotka w podłodze tak jęczy??? Weź kogoś za testera ,niech kręci,a Ty ucho do podłogi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zajefajnie :D

A tak na poważnie,czy to czasami nie przelotka w podłodze tak jęczy??? Weź kogoś za testera ,niech kręci,a Ty ucho do podłogi :D

Co to "przelotka" stałem na zewnątrz, Kobita kręciła i słychać najbardziej na kostce brukowej, na asfalcie mniej. Raz słychać raz nie słychać. Mechanik nie mógł zlokalizować dźwięku i mówi że może maglownica. Nie mam pojęcia ale dźwięk jakby kota rozdzierali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafal,weź długi śrubokręt.Niech żona kręci tak aby jęczało :D A ty przyłóż koniec wkrętaka do mocowania kolumny zawieszenia pod maską,a ucho do drugiego końca.Będziesz w tedy słyszał wyraźniej gdzie i co piszczy.Przelotka to w podłodze,w kabinie kierowcy.Guma,przez którą przechodzi kolumna kierownicy na zewnątrz.Bardziej mi to pasi z tym piszczeniem niż maglownica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafal,weź długi śrubokręt.Niech żona kręci tak aby jęczało :D A ty przyłóż koniec wkrętaka do mocowania kolumny zawieszenia pod maską,a ucho do drugiego końca.Będziesz w tedy słyszał wyraźniej gdzie i co piszczy.Przelotka to w podłodze,w kabinie kierowcy.Guma,przez którą przechodzi kolumna kierownicy na zewnątrz.Bardziej mi to pasi z tym piszczeniem niż maglownica.

 

Tak ale będzie problem bo nie mam nigdzie w pobliżu kanału ani żadnego takiego podjazdu żebym mógł władować się pod samochód. A na parkingu przed blokiem będzie to wyglądało jakby mnie żonka przejechała :thumbsup:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to "przelotka" stałem na zewnątrz, Kobita kręciła i słychać najbardziej na kostce brukowej, na asfalcie mniej. Raz słychać raz nie słychać. Mechanik nie mógł zlokalizować dźwięku i mówi że może maglownica. Nie mam pojęcia ale dźwięk jakby kota rozdzierali.

Tu masz podobny temat. Po przeczytaniu będziesz wiedział co to "przelotka" a i jaki jest sposób na te odgłosy :)

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/72755-piski-przy-kreceniu-kierownica/?hl=%2Bskrzypienie+%2Bkierownicy&do=findComment&comment=778072

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo psiknij w tą przelotkę (miejsce gdzie wchodzi drążek z kierownicy w grodź silnika) oleju silikonowego.. jak się uspokoi to sprawę masz jasną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Albo psiknij w tą przelotkę (miejsce gdzie wchodzi drążek z kierownicy w grodź silnika) oleju silikonowego.. jak się uspokoi to sprawę masz jasną.

 

tutaj też jest ten temat jutro kupię smarowidło i zrobię jak na zdjęciu zobaczymy czy pomoże

 

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/72755-piski-przy-kreceniu-kierownica/?hl=%2Bskrzypienie+%2Bkierownicy&do=findComment&comment=778072

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.Robi się bajzel dwa tematy o tym samym.Zamykamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...