Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana instalacji LPG


Szaban

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w mojej p11 po 12 latach wysiadła instalacja lpg i czas na jej wymianę i tu stawiam pytanie co polecanie do montażu do silnika QG16DE ? moc 106 km ( 78kW ) rocznik 2001  1,6 16v . Oraz w jakich cenach kształtuje się teraz taka instalacja ? .

 

Jeżeli ktoś już zadał to pytanie i jest ono nadal na forum to przepraszam za powtórne stworzenie tematu i proszę o podesłania linka do tegoż tematu  :)

 

Jeżeli kogoś interesuje jak instalacja wytrzymała tyle czasu to jest to Landi renzo sekwencja z czujnikiem ciśnieniowym wpiętym w kolektor ( tak wynika z dokumentacji ) 

 

Za wszelkie odpowiedzi i pomoc bardzo dziękuje i  jestem wdzięczny  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy wysiadła ?

 

wtryski, elektronika, reduktor ?

 

gdybyś miał instalację na mikserze to tylko wymiana

 

wydaje mi się że naprawa instalacji sekwencyjnej to i tak dużo taniej niż demontaż i montaż nowej, nie chce mi się wierzyć że wszystko padło  

 

wiesz bo szaleństwem jest wymiana instalacji, jeśli komplet wtryskiwaczy 200zł, parownik pewnie podobnie ... 

 

Jeśli naprawa będzie w okolicach 50% wartości nowej to można dumać nad wymianą 

 

masz auto stare, 12 lat na lpg, nowa instalacja może już się nie zwrócić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja od września tamtego roku zaczęła szwankować bo przełącza sie raz przy 20 st a raz przy 90 na gaz i centralka co chwile wyrzuca błędy , po przełączeniu na gaz bardzo duży spadek mocy . Teraz doszlo do tego ze na gazie szarpie , dławi sie czy dodam gazu czy nie i chodzi jak traktor :) . A i wiem ze moze się cos tylko rozregulowało ale w promieniu 250 km nie ma warsztatu który by się landi zajmował ;) . Auto może ma swoje lata ale lata lepiej niż nie jeden nowy zrobione 182,tys a olej od wymiany do wymiany 0 dolewek wiec można mu zrobić prezent i założyć nowa instalacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poważnie ? - 250km od Kutna nie ma speca co zna się na Landi Renzo, bo 250km to połowa Polski, na stronie Landi Renzo masz listę warsztatów.

 

mimo wszystko, założysz nową i za 3 tyś km zacznie Ci szarpać, się przełączać, albo popsuje się wtryskiwacz. 

 

 

gaz to jest jak nowotwór, zawsze kiedyś będzie z nim się coś działo nie tak, to ostateczność poparta tylko ekonomiką.

 

 

aha jak już się zdecydowałeś to  chodź nie zakładaj nowej instalacji w warsztacie, gdzie nie umieją Ci ogarnąć te Landi Renzo !!! i proponują nową instalację, bo po gwarancji usłyszysz, że nie wiedzą co tym razem jest i będą Ci znowu wymieniali co popadnie 

 

silnik masz prosty, prawie każda się nadaje, z nowych bym Ci polecił może polskiego Staga, bo dużo info w sieci o konfiguracji, ustawieniach i nawet sam możesz kupić kabelek i się pobawić w kalibrację ............

 

ps. ja bym ogarnął Landi Renzo, kiedyś miałem i dużo lepiej to chodziło niż nowa instalacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...