Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] stuk przy puszczeniu sprzęgła


mati113

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

 

Mam pewien problem. Mianowicie po zmianie biegu z 1 na 2 i odpuszczeniu pedału sprzęgła słychać dźwięk przypominający puknięcie/stuknięcie. Stuknięcie przypomina stuk jakby biegu zmienionego przy małej prędkości, a z 1 na 2 wrzucam, gdy samochód naprawdę dość głośno wyje. Stuk jest wyczuwalny pod nogami, i nie mogę dojść co to może być. Dodam, że raz się pojawia, a innym razem nie. Może być tak, że cały dzień jest spokój, a może być tak jak dziś, że praktycznie dość często się pojawiał. Nigdy nie słyszałem go podczas naciskanie sprzęgła w czasie postoju z włączonym silnikiem. Biegi generalnie wchodzą dobrze. Stuk ten pojawia się tylko przy zmianie z 1 na 2 po odpuszczeniu sprzęgła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam

ja wczoraj wymieniłem osłonę przegubu z prawej strony

zmieniałem dwa dni bo nie mogłem zbić przegubu wiec wymieniłem na uniwersalną osłonę  co się rozciąga -oczywiście nie posiadam pistoletu pneumatycznego do tego ale patent znalazłem( ciepła woda i naciągniecie gumy  na rurę  80 mm  użyłem PCV od kanalizy niestety 75mm ale weszło akurat na najgrubsze miejsce a później tylko delikatnie stopniowo śrubokrętem i przeciągnąłem .)

skręciłem wszystko i dziś słyszałem to samo  przy zmienia biegu jak puszcze sprzęgło jest stukniecie - wcześniej tego nie zauważyłem może to wewnętrzny przegub ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja wczoraj wymieniłem osłonę przegubu z prawej strony

zmieniałem dwa dni bo nie mogłem zbić przegubu wiec wymieniłem na uniwersalną osłonę  co się rozciąga -oczywiście nie posiadam pistoletu pneumatycznego do tego ale patent znalazłem( ciepła woda i naciągniecie gumy  na rurę  80 mm  użyłem PCV od kanalizy niestety 75mm ale weszło akurat na najgrubsze miejsce a później tylko delikatnie stopniowo śrubokrętem i przeciągnąłem .)

skręciłem wszystko i dziś słyszałem to samo  przy zmienia biegu jak puszcze sprzęgło jest stukniecie - wcześniej tego nie zauważyłem może to wewnętrzny przegub ?

 

Ale, czy u Ciebie słychać to stuknięcie za każdym razem? Bo u mnie czasem i przez kilka tygodni jest spokój, a później słychać. Różnie to bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za każdym razem im szybciej puszcze sprzęgło tym mocniej jak powoli puszczam to nie słychać 

juro podniosę i poszarpie za półoś zobaczymy

 

Właśnie wróciłem u mnie to jest przegub wewnętrzny jest dość luźny wiec na pewno to jego wina - zapewne od nowości :) jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za każdym razem im szybciej puszcze sprzęgło tym mocniej jak powoli puszczam to nie słychać 

juro podniosę i poszarpie za półoś zobaczymy

 

Właśnie wróciłem u mnie to jest przegub wewnętrzny jest dość luźny wiec na pewno to jego wina - zapewne od nowości :) jest

 

U mnie to chyba nie może być przyczyną, bo to stukanie nie jest za każdym razem. Teraz mam spokój przez kilka dni, a za kilkanaście znowu się ten stuk pojawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zajrzy pod samochód i poruszaj półos
A ja mam pytanie czy
Półos z 1,3pasuje do1.0 chce kupić cała razem ze zwrotnica
Pytanie czy długość będzie ok i czy wejdzie do mojej skrzyni?
Może ktoś wie?
Znalazłem taką na szrocie z rocznika 95 tylko 1.3

A tak żeby było śmiesznie to zauważyłem u siebie ze od strony kierowcy
Mam przegub z ABS

jeszcze dzis padła linka od maski :thumbsdown:

jutro chyba gril trzeba bedzie wyciągnąć ponoć jest na wcisk

 

linka na szczęście tylko spadła wiec trzeba było zdemontować girl i odkręcić zamek


wymieniłem całą półoś dostałem na szrocie od 1,0 ale z 98r

długością pasowała ale niestety wejście do skrzyni znacznie wieksze od przegubu wew

wiec przełożyłem tylko ze starej wewnętrzny przegub -sama obudowa kamienie pasowały wiec nie było problemu tylko zdjąć opaskę i przełożyć

 

pukanie ustało  (czyli kamienie były walnięte )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...