Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

zapach spalin w aucie


Pani Cyrena
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem tu nowa, więc prosze nie bić :)

 

Moją wymarzoną Qaszkę kupiłam na początku listopada. Używana, ale nie zajechana. Mały przebieg, stan idealny (prawdopodobnie auto na zakupy i do wozenia dzieci do szkoly). Kiedy miałam jazdę probną, musieliśmy zatrzymać się na parkingu a ja musiałam na chwile wyskoczyc. Dealer został w aucie z włączonym silnikiem. Jak wróciłam zwróciłam uwagę na zapach spalin w kabinie. Powiedział, że tak nieszczesliwie zaparkowal i że okno było cały czas otwarte no i tak spaliny dostały się do srodka. Kupiłam to auto mimo to.

Wymieniłam filtr kabiny - bez zmian. Mechanik stwierdził, że uszczelke trzeba wymienic - wymienilam. Niby lepiej, ale wciąż czuję. Co ciekawe, najgorzej jest jak stoje w korku lub na swiatłach.

Nie wiem jak do tego podejsc. Juz kilku mechanikow w to zagladalo i nikt nic nie wie. Mam jeszcze gwarancje, ale najpierw musze wiedziec co mam reklamowac - bo sam zapach spalin w kabinie nie wystarcza.

Wybieram się w podroz do Polski niebawem, wiec czeka mnie i mojego kocura wiele godzin zamknietych w puszce.

 

A i jeszcze jedno... sprzedano mi auto z zimowymi oponami. Jedni mówią zmieniac, inni, że zostawic. Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zimowe zmienić na letnie będzie bezpieczniej :D

sprawdź czy siatka na rurze wydechowej nie jest porwana 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy mechanicy sprawdzili,czy kratka wentylacyjna w tylnych nadkolach działa prawidłowo,czy czasami nie odpadła membrana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na postoju nawet przy zamkniętych oknach gdy otworzymy drzwi a stoimy w spalinach, choćby własnych, zaciągnie do środka tychże i to sporo nawet a korkach przy włączonym nawiewie z zewnątrz to normalny objaw że czuć spaliny wewnątrz auta. Całkiem możliwe, skoro auta były sprawdzane przez mechaników to i wydech zapewne był sprawdzony, że to będzie jedyny powód tych zapachów, trzeba poobserwować na wolnym przebiegu jak to będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną mogą być też nieszczelne podkładki pod wtryskiwaczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną mogą być też nieszczelne podkładki pod wtryskiwaczami.

możesz rozwinąć?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem o takich objawach w megance 1.5 dci, a tutaj podobny wątek tylko o fordzie http://forum.fordclubpolska.org/archive/index.php/t-81280.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na postoju nawet przy zamkniętych oknach gdy otworzymy drzwi a stoimy w spalinach, choćby własnych, zaciągnie do środka tychże i to sporo nawet a korkach przy włączonym nawiewie z zewnątrz to normalny objaw że czuć spaliny wewnątrz auta. Całkiem możliwe, skoro auta były sprawdzane przez mechaników to i wydech zapewne był sprawdzony, że to będzie jedyny powód tych zapachów, trzeba poobserwować na wolnym przebiegu jak to będzie.

O to to to... ten zapach pojawia sie przy wolnej jezdzie czyli na wolnym przebiegu (korki, godziny szczytu, itp) Chyba nie sklamie, jesli powiem, ze tak powyzej 40km/h problem nie wystepuje. A ze mam dosc ciezka noge, to granicza mnie tylko centrum, czy tez korki. Viola!

Jako babie, cieko mi jest ogarnac temat... przepraszam :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuszna uwaga!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obieg wewnętrzny powinien sprawę w korkach rozwiązać, tylko pamiętaj by potem ponownie na zewnętrzny przełączyć bo będziesz "dusić" się we własnym sosie.

W minioną niedzielę przyszło mi stanąć na przejeździe kolejowym i auto przede mną wyłączyło lub zgasło po otwarciu rogatek, przy którejś z kolei prób odpalenia zaskoczyło i pojechało, ruszyłem za nim i zassałem smród totalny, jakby się stado starych szympansów p...o, - odór zgniłej kapusty, gazu, benzyny i spalin i to bez nutki rozmarynu. Otwarcie obu okien tylnych i dystans ze dwa kilometry dopiero dało normalny oddech. To tak abyś nie myślała że tylko Ty tak masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tu nowa, więc prosze nie bić :)

 

Moją wymarzoną Qaszkę kupiłam na początku listopada. Używana, ale nie zajechana. Mały przebieg, stan idealny (prawdopodobnie auto na zakupy i do wozenia dzieci do szkoly). Kiedy miałam jazdę probną, musieliśmy zatrzymać się na parkingu a ja musiałam na chwile wyskoczyc. Dealer został w aucie z włączonym silnikiem. Jak wróciłam zwróciłam uwagę na zapach spalin w kabinie. Powiedział, że tak nieszczesliwie zaparkowal i że okno było cały czas otwarte no i tak spaliny dostały się do srodka. Kupiłam to auto mimo to.

Wymieniłam filtr kabiny - bez zmian. Mechanik stwierdził, że uszczelke trzeba wymienic - wymienilam. Niby lepiej, ale wciąż czuję. Co ciekawe, najgorzej jest jak stoje w korku lub na swiatłach.

Nie wiem jak do tego podejsc. Juz kilku mechanikow w to zagladalo i nikt nic nie wie. Mam jeszcze gwarancje, ale najpierw musze wiedziec co mam reklamowac - bo sam zapach spalin w kabinie nie wystarcza.

Wybieram się w podroz do Polski niebawem, wiec czeka mnie i mojego kocura wiele godzin zamknietych w puszce.

 

A i jeszcze jedno... sprzedano mi auto z zimowymi oponami. Jedni mówią zmieniac, inni, że zostawic. Co radzicie?

Ja miałem nieszczelność wydechu na wyjściu katalizatora.

Było widać okopcenie.

A ponieważ to jest pod maską, to spaliny dostawały się jakoś do kabiny.

Zatem moja sugestia to sprawdzić czy nie ma gdzieś okopcenia.

Edytowane przez bogdan555555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...