Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z oświetleniem wewnątrz


TommekG
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem z oświetlenie w środku samochodu. Problem polega na tym iż oświetlenie raz działa raz nie. Wczoraj wieczorem wracałem do domu i po włączeniu ręcznie oświetlenia przy lusterku nie zaświeciło się one. Dziś rano wstałem żeby sprawdzić czy jak otworzę kluczykiem drzwi oświetlenie zadziała no i tu też problem nie zadziałało ale jak otworzyłem bagażnik to zaświeciło się . Potem spróbowałem zamknąć i otworzyć kulczykiem to raz zadziałało raz nie . Co może być przyczyną takiego działania ?

 

Nissan Qashqai

rok produkcji: 2007 

2,0 benzyna napęd 4x4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem rano i przy tej lampce są trzy przewody i w żadnym nie ma prądu. Może bezpiecznik ? Tylko gdzie go szukać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Gdyby to był bezpiecznik, to nigdy by Ci nie zaświeciło, a piszesz, że raz działa, a innym razem nie. Wyglądfa na to, że gdzieś jakiś styk nie działa

Edytowane przez Andrzej G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny kolego gdyby bezpiecznik był walnięty to oświetlenia nie było by wogóle. Z Twojego opisu wynika że problem jest w samej lampce. Sprawdź połączenia przewodów w lampce zdejmując je i nakładając ponownie. Jeśli jest luźno to trzeba przygiąć delikatnie by wsuwki ciężko wchodziły. Dobrze by było robić to na wyłączonej lampce i staraj się nie dotykać jednym przewodem do drugiego  by nie spalić bezpieczników czy też wyłącznika zwłocznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wcześniej pisałem w tej kostce sprawdziłem miernikiem nie ma żadnego prądu a powinien być plus stały ale przejechałem się teraz z 3 km no i zgasiłem wyjąłem kluczyk nie zaświeciło się nic otworzyłem tylne drzwi i ku mojemu zdziwieniu wszystko działa jak należy nawet jak otworzę przednie drzwi też się zaświeca lampka.

Edytowane przez TommekG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwidoczniej lampka przestraszyła się doradców :dribble:

No to może tych doradców będę woził w bagażniku to wszystko będzie działać  :)

Edytowane przez TommekG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

No to może tych doradców będę woził w bagażniku to wszystko będzie działać  :)

Gdyby "Tester" był zgrabną kobitką min. 2 razy młodszą niż napisał w "deklaracji", to się piszę - wtedy nie tylko lampka by działała :laie_67:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi, który to to bezpiecznik odpowiada za lampkę ?

Edytowane przez TommekG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź włącznik który za to odpowiada jest na słupku środkowym oczywiście po stronie kierowcy w takiej czarnej gumie przykręcany bodajże na jedną śrubkę. Styk tej śrubki z włącznikiem i karoserią, lub sam styk tego włącznika trzeba sprawdzić i poprawić. Dodam że są cztery takie włączniki na początek sprawdź ten w drzwiach kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jak by nie działało od strony kierowcy to po otworzeniu drzwi pasażera powinno działać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jak by nie działało od strony kierowcy to po otworzeniu drzwi pasażera powinno działać 

I po zgaszeniu silnika/wyciągnieciu kluczyka powinno się zaświecić więc obwód krańcówek drzwi bym jednak wykluczył..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby "Tester" był zgrabną kobitką min. 2 razy młodszą niż napisał w "deklaracji", to się piszę - wtedy nie tylko lampka by działała :laie_67:

No cóż zapewne nie pomoże nawet obietnica, że będę bardzo się starał....  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grono ;-)

Wczoraj dzialalem w kwesti wymiany spalonego bezpiecznika od oswietlenia wewnatrz auta.

Jest to 10V bezpiecznik pod kierownica po prawej stronie w drugim rzedzie czyli;

 

W W Y P G T

W W Y $ M T 

W W Y P G T 

W W Y P G T

W W Y P G T  CZYLI ZNACZEK PRZYKLADOWY DOLAR BAdz M JEST OD OSWIETLENIA W SAMOCHODZIE.

 

gDYBYS NIE ZNALAZL TO DAJ ZNAC ZROBIE cI FOTO.

 

a bezpiecznik sie spalil z mojej winy gdy wymienialem zarowki na ledowe w5w w calym samochodzi a wewnatrz mi zrobilo zwarcie.

;-)

a jesli chodzi o Twoj problem to tak jak wczesniej doradzali albo styki w samochodzie zasniedziale badz przy wyjeciu oslon plastikowych oswietlenia wnetrza obejrzec dokladnie czy nie maja luzu przy przelączaniu na 0 badz dzwi otwarte. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wam powiem 8h stał i nie zaświeciło nic nie świeci. Ale do tych styków co do lampki wchodzą nie ma prądu 


Wszystko chyba już jasne bezpiecznik na pół przepalony aż dziwne że nie do końca jak pali to się cały


Witam grono ;-)

Wczoraj dzialalem w kwesti wymiany spalonego bezpiecznika od oswietlenia wewnatrz auta.

Jest to 10V bezpiecznik pod kierownica po prawej stronie w drugim rzedzie czyli;

 

W W Y P G T

W W Y $ M T 

W W Y P G T 

W W Y P G T

W W Y P G T  CZYLI ZNACZEK PRZYKLADOWY DOLAR BAdz M JEST OD OSWIETLENIA W SAMOCHODZIE.

 

gDYBYS NIE ZNALAZL TO DAJ ZNAC ZROBIE cI FOTO.

 

a bezpiecznik sie spalil z mojej winy gdy wymienialem zarowki na ledowe w5w w calym samochodzi a wewnatrz mi zrobilo zwarcie.

;-)

a jesli chodzi o Twoj problem to tak jak wczesniej doradzali albo styki w samochodzie zasniedziale badz przy wyjeciu oslon plastikowych oswietlenia wnetrza obejrzec dokladnie czy nie maja luzu przy przelączaniu na 0 badz dzwi otwarte. ;-)

 

Dzięki wielkie kolego za pomoc.


Zauważyłem też przez to zamieszanie dzisiaj mój sensor deszczu, który ciekawie wygląda  a ja się dziwiłem czemu ciągle mi na auto działają ciągle wycieraczki.

 

0ea0956c3baf.jpg

Edytowane przez TommekG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Ja osobiscie mialem dwa podejscia gdyz nie ma co sprawdzac bezpiecznikow takich malych gdy swiatla nie ma na tyle i jest pozna godzina... i szukalem pod maska w ten sam dzien rozkrecalem co sie da i nic...

na drugi dzien na spokojnie ponowna kontrola malych bezpiecznikow pok kierowaja i co... za 8 razem strzelilem w dziesiatke... WYMIANA NA NOWY 10V I gra i buczy ;-) powodzonka zycze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale u mnie nie dość nie typowa sytuacja bo raz było raz nie , A co powiecie na mój sensor deszczu ? Chyba będę musiał podjechać tam gdzie wymieniają szyby.

 

10A :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienić/uzupełnić żel.

Ten czujnik powinien wg. mnie czysty a tam jest pozostałości po wymianie szyby.

 

 

Edytowane przez TommekG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...