Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

śruby wahacza


KrisT

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mógłby mi ktoś podać jaką wytrzymałość mają śruby wahacza?

Kompletuję cześci aby wymienic zawias, i tuleje (ironman,polibusze) kpl fabrycznych na jedną stronę to 280zł  (x2) na alledrogo.

Lekka przesada..

Niedaleko mnie jest sklep w ktorym mogę się zaopatrzyć w wszelkie rodzaje srub, musze tylko podać długośc i wytrzymałość, skok gwintu itp. Moze nawet z nierdzewki bedą mieć.

Pozostanie tylko kupić 4szt śrub mimośrodowych do regulacji zawieszenia.

Pisaliście iz w dolnym wahaczu są dwie nastawne? czyli 3szt na stronę? wg wszelkich serwisowek w dolnym wahaczu od tyłu jest jedna plus (nie wiem jak go nazwać) jedna w wahaczu ktory trzyma spręzynę i tą właśnie ustawia się zbieżnośc.

 

W koncu ile tych srub musze kupić 4 czy 6 szt?

55226-7S00B - wahacz dolny tylny (ktory spina spręzynę) 2szt.

54580-7S00B- wahacz dolny "przedni"  i tu jest jakieś nieporozumienie w serwisówkach bo jedne podają iz ta śruba jest z przodu a inny diagram iz jest z tyłu..?? 2szt.

 śruby górne tylnego wahacza- 4szt M14x1.5x100

 sruby mocowania tulei amortyzatora 4szt M14x1.5x72

sruby dolengo wahacza przednia oraz wahacza tylnego od strony piasty 4szt M14x1.5x108

brakuje mi jeszcze wymiaru srub z piast które blokują sworznie - bodajze M14 dł 85mm? poprawcie mnie jesli sie mylę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawieszenie przód:

 

W dolnym wahaczu masz 4 śruby. Jedna blokująca sworzeń, z tym ze nie jest montowana w wahaczu a zwrotnicy. Dwie pozostałe w moim przypadku są mimośrodowe. Czwarta mocuje amortyzator. Łącznik stabilizatora jest przykręcany nakrętką.

Wahacz górny to dwie zwykłe śruby + nakrętka sworznia.

 

Zawieszenie z tyłu jest identycznej konstrukcji i tak samo w moim przypadku po dwie śruby mimośrodowe na stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...