Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] Szarpanie


Gość JacaZ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z szarpaniem, występuje przy ok 2000 obr., czuję wtedy jakbym jechał po wybojach, gdy dodam ostro gazu to znika, czy może to być problem kabli i świec, czy może coś więcej. Mój nissan to 1.6 98r., może ktoś juz się z tym spotkał? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, dziś sprawdzałem świece i wyglądają jak nowe, nie mam pomysłu, może je jednak zmienię, poźniej kable i tak po kolei. Jak nie pomoże to w grudniu uderzę do nissana, może oni coś powiedzą. W tej chwili jestem w Norwegii a tam roboczo-godzina kosztuje ok 450zł - tylko se w łeb strzelić :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W ASO to ci nie powiem, ale w sklepie zapłacisz po 15-18zł za sztukę (NGK).

Wymiana - jak masz klucz to za darmo, jak nie masz, to kosztuje 7 zł. Jeśli nie chcesz sam wymieniać to może ze 20-30zł (no chyba że w ASO, to może być i ze 100 :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

mili moi

Mam to samo. Podejrzewam wiazke przewodow pomiedzy silnikiem i komputerem, ale dopoki nie padnie na amen to nie zamierzam tego poprawiac. Jest denerwujace, ale juz sie przyzwyczilem

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja też to miałem i pomogło zdystansowanie czujnika położenia wałka rozrządu i przeszło - zabieg u dobrego mechanika trwa jakies 15-20min. A wyszło to po wymianie napinacza rozrządu. Po tym kosmetycznym zabiegu pomogło - warto spróbować u jakiegoś dobrego znajomego mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie takie same objawy nierównomiernej pracy silnika jak ja gdy bawiłem się przestawianiem zapłonu w mojej p-10 na gażniku śmigający na LPG(jak pachną oktany ten silnik zapomniał),gdy ustawiłem zapłon zbyt póżno zrobił się straszny muł w drugą stronę za wczesny zapłon był prawie na max. zaczynał szarpać i to strasznie i chyba w granicach tych obrotów,jadąc z teściową przy takim szarpaniu to kobita czkawki dostała.Dzisiaj zapłon mam ustawiony i jest dobrze nieszarpie,ale teściowa już ze mna nie chce jeżdżić i tak trzymać niech płaci za taryfę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...